Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno? W 1Z to bardzo często występowało. Ja własnie planuję podłączyć diody led pod to żeby wiedzieć kidy załączają się te świece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisałem dotyczyło świec żarowych podgrzewających kolektor powietrzny.
a o takim wynalazku to jeszcze nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a o takim wynalazku to jeszcze nie słyszałem
dobrze myślałem, a źle napisałem. chodzi o świece w głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to będzie użyte tylko do szybszego przełączenia na lpg,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu ocieplic reduktor.Chyba mniej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze poprostu ocieplic reduktor.Chyba mniej roboty.

Co masz na myśli, wata szklana a na to styropian? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze poprostu ocieplic reduktor.Chyba mniej roboty.

Jak pokażesz w jaki sposób to zrobić żeby miał 40stopni to mogę i go ocieplić, a tak na poważnie trzeba przez płyn to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mazdzie wsadziłem w kolektor ssący świecę żarową z c-330 odpalała w mrozy bo dostawała gorące powietrze. Co do grzania płynu to biorąc pod uwagę sprawność to tylko webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze mozna mu uszyc T-shirt z koca azbestowego.Cos takiego jak ubranko dla akumulatora.Na pewno zatrzyma troche wiecej ciepla.Mam tak zamiar zrobic ale nie mam narazie czasu.Te 40 stopni to chyba w czasie jazdy bo na postoju to chyba powinien miec przynajmniej 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby pomysł...

W roku 1997 zakazano wprowadzania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej azbestu i wyrobów zawierających azbest, produkcji wyrobów zawierających azbest oraz obrotu azbestem i wyrobami zawierającymi azbest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koce azbestowe w sklepach to niby co.A moze koce azbestowe sa bezazbestowe.Jesli tak to przynajmniej powinny byc niepalne.Jakis strazak na forum?Skad wiesz ze to slaby pomysl.Sprobowales tak zrobic?

Edytowane przez cristof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze koce azbestowe sa bezazbestowe.

A tego nie wiem :cwaniak:

Ale azbest jest tak czy inaczej szkodliwy i dlatego odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze mozna mu uszyc T-shirt z koca azbestowego.

 

To ma być izolacja termiczna, czy ochrona przed ogniem? ;-)

Takie kubraczki akumulatora były kiedyś w Oplu. Czy to coś dawało, nie wiem.

 

---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

 

Skad wiesz ze to slaby pomysl.Sprobowales tak zrobic?

Produkcja, stosowanie oraz obrót azbestem i wyrobami zawierającymi azbest zostały zakazane. W Polsce czyny te zagrożone są karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat (ustawa z dnia 19.06.1997 r o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest, Dz. U. z 2004 roku, nr 3, z późn. zm.).

 

Obecnie używa się włókna szklanego/mineralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli koce gasnicze sa bezazbestowe to nie ma co obawiac sie o zdrowie lub zlamanie prawa.Czy temperatura po uszyciu kubraczka wzrosnie tego nie wiem.Trzeba zrobic taka oslone dla reduktora.Poprostu owinac reduktor kocem i tasma,laptop i w droge.dlaczego tak sie upieram przy kocu?Bo koc nie przepuszcza powietrza i jest niepalny.Moze znacie jakies inne materialy.A pozatym temat chyba do dzialu lpg.Gdzies czytalem ze podczas jazdy ped powietrza moze schlodzic reduktor o 50stopni.Male reduktory sa bardziej wrazliwe na ten problem.

Edytowane przez cristof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te 40 stopni to chyba w czasie jazdy bo na postoju to chyba powinien miec przynajmniej 80.

40stopni jest potrzebne do przełączenia na lpg tak jest w LandiRenzo, a 80stopni nie jest obowiązkowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kubraczek nic nie da, wpięcie podgrzewacza bezpośrednio przed reduktor ma sens.

co do temp. świec to rozgrzewają się do około 800*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze raz skad kolego ormowiec wiesz ze kubraczek nic nie da? sprawdzales?

Oczywyscie ze 80 stopni nie jest obowiazkowe ale im wyzsza temperatura tym lepiej.Zamontowanie swiec zarowych spowoduje wiekszy pobor energi z alternatora a zatem wzrosnie zuzycie paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten większy pobór jest na tyle mały że to zwiększenie zużycia pb będzie mniej kosztowne niż dłuższe nagrzewanie się silnika przez co silnik dłużej by chodził na pb, co do kubraczka w bardzo małym stopniu pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma dać "kubraczek" na parowniku? Przecież przez sam korpus parownika do otoczenia przenika niewielki procent ciepła. Nie jest użebrowany, powierzchnia jest nieduża, jego pojemność w stosunku do pojemności układu chłodzenia jest znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności