Skocz do zawartości
damian665

1.8 t chrobotanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Od tygodnia jestem mam passata z takim islnikiem i mam taki problem.

Otóż na wyższyk obrotach tak od 3000 słysze takie dziwne chrobotanie, jak siedze za kierownicą to gdzieś bardziej od strony pasażera.

Na luzie jak przegazuje to tego nei słychać, jak zdejme noge z gazu np. z góry i też już są wyższe obroty to też znika to chorbotanie.

A jak przyśpieszam to czasem występuje.

Co to??

Turbina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to łańcuszek rozrządu jest on od ściany grodziowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łańcuszek?? wymieniłem pasek, 2 rolki tłumik drgań i pompe wody

 

ile takie łąńcuszek kosztu i ile wymina??

 

Co sie stanie jak narazie bym jeździł z takim chrobotaniem?

 

Edytowane przez damian665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ale tam wszyscy piszą o werkcie przy odpalaniu i na zimnym, a u mnie nie słychac tego na zimnym czy cipłym, poporostu w czasie jazdy jak dwałtownie zaczne przyśpieszać, bo jak spokojnie ciągne na obrotach to też nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego musiałbyś się najpierw dowiedzieć ,czy to łańcuszek bo wymiana jest kosztowna.Nie możesz podjechać do jakiegoś mechanika ,aby się z tobą przejechała i stwierdził czy to na pewno to ,czy coś zupełnie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie byłem u mechanika, ale jak na złość tylko raz czy dwa razy mi zachrobotało i wiecej nie chciał

 

bo to własnie występuje jak mu sie zachce, jak rónomiernie dodaje gazu i wiadomo też dynamicznie przyśpiesza to tego nie ma, jak mu nacisne tak gwałtownie gaz i ciagne na obrotach to czasem występuja, no normalnie jak ma kaprys, cipły czy zimny to też różnie

 

i ten dżwięk to taki dziwny jakby jakiś wiatrak czy coś gdzieś obcierał, lub własnie łańcuszek, ale ten dżwięk tak bardziej plastykowy i taki dziwny

 

i dużo osób tu piszę że jak odpalają to chodzi im jak diesel

a u mnie własnie chodzi elegancko jak odpale i na postaju przegazuje czy coś to też łądnie pracuje, nie ma falowania obrotów, mocy nie traci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

troche odgrzeje temat ale w sumie sensownej odpowiedzi nie znalazłem.

Silnik zaczął mi ostatnio chrobotać jak jest zimny - dzwiek dochodzi z okolicy między chłodnicą a silnikiem.

Auto miało wymieniony rozrząd, uszczelke pod pokrywa zaworów i olej zmieniony jakieś 250km temu z 10W40 na 5W30 (płukanka tez była robiona przed zmiana oleju). Jak złapie troche temperatury (jakies 30-40 sekund po odpaleniu) i obroty zaczynaja spadać do 800 to ten dzwiek całkowicie ustaje.

 

@edit

dodam, że to chrobotanie jakimś dziwnym trafem pojawiło sie po wymianie uszczelki pod pokrywa zaworów...wczoraj wymienialem uszczelke, ale jak wracalem autko bylo lekko zagrzane wiec nic nie bylo slychac, dzisiaj rano jak odpalilem to az sie lekko zdziwilem tm hałasem

 

Wszelkie sugestie co to może być mile widziane :)

Edytowane przez maxellxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mógłby rzucić jakąś wskazówką?...dodam, że dzisiaj na plusowych temperaturach tego chrobotania nie bylo...pojawia się jak złapie lekki przymrozek - boje sie myslec co bedzie jak temp bedzie wynosiła -15 stopni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pompa powietrza wtórnego? U mnie też jakiś taki dziwny dźwięk słyszałem po odpaleniu silnika wychłodzonego, ale po kilku sekundach zanikał. Obecnie jak temperatury powietrza się obniżyły to dźwięk ten zanikł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zanika dopiero jak zaczyna silnik lapac troche temperatury i obroty jak zejda do 800 to juz nie slychac tego chrobotania. Wystepuje tylko jak są przymrozki przy odpalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności