Skocz do zawartości
dariuszb

Odpala i gaśnie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miał ktoś możne taki przypadek, wsiadam do auta próbuje odpalić, odpali i zgaśnie i tak trzy pięć razy jak już odpali to jest wszystko w porządku. zaczęło sie to dziac od miesiąca, nie za każdym odpaleniem, zdarzało się to sporadycznie ale teraz to już coraz częściej.

jak sprawdzam błędy VAGiem pokazuje " sterownik silnika błąd sporadyczny"

Jakoś nie bardzo chce mi się w to wierzyć, gdyby był sterownik to by cały czas było źle.

Ma ktoś może jakieś sugestie ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugestie owszem - zrobić scan wszystkich modułów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można trochę jaśniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie bledy w sterownikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas zaczeło sie tak dziać kiedy to na komputerze zaczął pojawiać się błąd blokady kierownicy. Błąd brzmiał coś tam Steering Lock Defective ;) Poza tym też mamy " sterownik silnika błąd sporadyczny" plus kilka innych błędów które mówiły nawet o uszkodzeniu blokady kolumny kierowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aucie na wyświetlaczu nie wyskakuje żaden błąd, niby jest w porządku, a jednak nie zawsze chce odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to jest wina pompy paliwa w baku? Czytałem że lubi padać i właśnie takie są objawy gaśnie i ciężko odpalić. Najczęściej gdy jest mniej niż 1/4 baku ale nie wiem czy to jest reguła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki prosty test jedz na 3 biegu na obrotach 1800-2100 trzymając go raczej stale na stałych obrotach mając większe pól baku paliwa, a potem jeszcze raz to samo jadąc na rezerwie i zwróć uwagę czy wyczuwasz takie lekkie przyduszanie (dławienie). Jeśli dzieje się to tylko na rezerwie to mogą być 2 powody filtr paliwa, albo właśnie pierwsze objawy iż to właśnie pompa pada.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest nowa (niedawno wymieniana) także to odpada, myślę że raczej to będzie miało związek z blokadą kierownicy, ponieważ auto nie słabnie nie przerywa a gaśnie zaraz po odpaleniu w taki sposób jak bym wyciągną kluczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymiany jest na 100% sterownik immo który znajduje się na kolumnie kierowniczej, trzeba ją całą zdemontować, odkręcić przecinakiem dwie zrywane śruby.

w ASO takowy sterownik kosztuje około 350 zł + 2 nowe nakrętki zrywane + robocizna + kodowanie.

w zaokrągleniu około 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąc ten sterownik komnieczny jest demontaż kolumny kierowniczej ? a nie da się go wyjąc bez demontażu ?? gdzie on jest schowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem po odpaleniu gasł później musiałem go piłować aż odpali.

Mechanik nie umiał sobie z tym poradzić kazał zostawiać auto na kilka dni,więc sam zacząłem szukać co może być powodem tego problemu.Na forum pisali różne rzeczy,ale ja postawiłem na pompę paliwa w baku.

Wymontowałem pompę i zawiozłem do zakładu gdzie regenerują pompy właściciel powiedział mi,że pracują one max. do 150tkm u mnie pracowała do 160tkm.

Od trzech miesięcy nie ma problemu z odpalaniem słyszę pompę jak się załącza wcześniej nie było słychać tego charakterystycznego odgłosu.

Może sprawdź pompę czy pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

już nie mąć mu w głowie, to nie pompa paliwa tylko sterownik immo, a znajduje się głęboko na kolumnie kierowniczej i trzeba wyjąć całą kolumnę żeby się do niego dobrać, inaczej nie dojdziesz do tych zrywanych śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru nikomu mącić tylko opisałem swój przypadek,nie zauważyłęm wątku,że pompę ma nową a powiedz kolego skąd Ty masz doświadczenie,że wiesz co mu dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem błąd i jest wszystko ok, błąd był w kolumnie kierownicy a dokładnie w tym czarnym pudełku na jej końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc

 

passat b6 1,9 tdi 2006 r.

 

zapala i przy 600 obr/min gaśnie

 

zdarza sie to raz w ciągu dnia

jak przytrzymam kluczyk wciśnięty na rozruszniku zapali zawsze

nie pokazuje błędów

nie zapala sie nic na desce

wymieniona pompa paliwa w zbiorniku

wymieniony przekaźnik w bezpiecznikach

kluczyki oba ok (te same objawy na obu)

cisnienie za filtrem paliwa ok

cisnienie na pompie przy silniku ok

wtryski (uszczelki) ok

blokada kierownicy (słynna usterka) naprawiona

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 600 obr/min to prócz ciągnika chyba wszystko gaśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ales blysnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu pojawia mi się błąd w postaci 3 piknięcia i kierownica na desce świeci na czerwono co powoduje iż auto odpala na 2-3 sekundy i gaśnie miga żółta spirala.

Czy to może też być co opisywaliście "błąd był w kolumnie kierownicy"

jak to ewentualnie naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności