Skocz do zawartości
adasko

Jak spuścić rope z baku?

Rekomendowane odpowiedzi

tak to się solare spuszcza

Co Ty nie powiesz?... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do spuszczenia paliwa to najlepiej właśnie przez wieczko baku w bagażniku

bez przesady, nie będę 3 razy w tygodniu odkręcał... :P

możesz szlaufem zgiąć pływak

od 6 lat, w różnuch autach jeszcze mi się nie zdarzyło... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 6 lat, w różnuch autach jeszcze mi się nie zdarzyło...

potwierdzam fakt zgiac sie nie da;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez przesady, nie będę 3 razy w tygodniu odkręcał...

a po co to masz odkręcac tak często?

 

potwierdzam fakt zgiac sie nie da;]

oj da się da

 

zależy jeszcze oczywiście jakim szlaufem bo ja mam na myśli te w krateczkę takie badziewne co chyba jest do podlewania trawników raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co to masz odkręcac tak często?

tajemnica zawodowa.. :P

zależy jeszcze oczywiście jakim szlaufem bo ja mam na myśli te w krateczkę takie badziewne co chyba jest do podlewania trawników raczej

przecież są specjalne, miękkie wężyki. jeszcze nie widziałem żeby ktoś szlaufa używał.

a co do pływaka to w zimie każdy wężyk twardnieje na mrozie ale żeby spuścić paliwo z passka to trzeba go odpowiednio włożyć, nie za blisko i nie za daleko... ale napewno nie aż do pływaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzesz baniak 10-20l zależy ile masz tej ropy;p

 

wykonujesz dwie dziury w korku od baniaka, w które wprowadzasz dwa wężyki. Jeden wężyk dłuższy idzie do baku, a drugi nieco krótszy do ust. wciągając z krótszego zacznie się pompowanie paliwa do baniaka. najprostsza i najskuteczniejsza metoda odzyskania, wypompowania wachy z baku. i nie ma opcji abyś w jakikolwiek sposób napił się ropy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierzesz baniak 10-20l zależy ile masz tej ropy;p

 

wykonujesz dwie dziury w korku od baniaka, w które wprowadzasz dwa wężyki. Jeden wężyk dłuższy idzie do baku, a drugi nieco krótszy do ust. wciągając z krótszego zacznie się pompowanie paliwa do baniaka. najprostsza i najskuteczniejsza metoda odzyskania, wypompowania wachy z baku. i nie ma opcji abyś w jakikolwiek sposób napił się ropy

za dużo zabawy... jak wężyk przezroczysty to też się nie napijesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za dużo zabawy... jak wężyk przezroczysty to też się nie napijesz.

 

dużo to tylko pisania;p

 

serio mało zabawy i przyjemnie jest po około 10 minutach:) nie chce się przestawać;d

hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy jeszcze oczywiście jakim szlaufem bo ja mam na myśli te w krateczkę takie badziewne co chyba jest do podlewania trawników raczej
No patrz, jakoś 3/4 cala ogrodowym spuszczałem przez ho ho ho czasu i nic się nie zepsuło. Fajny, miękki szlauch :D Oczywiście co jakiś czas wymiana na "świeży" ;) 8-10 minut i 120 litrów ropy nie ma :D
bez przesady, nie będę 3 razy w tygodniu odkręcał...
a po co to masz odkręcac tak często?

Z Zamościa jesteś i nie wiesz... Jakbyś był z Zielonej Góry (bez obrazy dla mieszkańców tego miasta), to bym zrozumiał że nie wiesz. Ale ze wschodu jesteś! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma być spuszczana w końcu ropa czy benzyna? bo od ropy to może go najwyżej głowa rozboleć, a od benzyny to można faze złapać

 

poza tym jak już jeździcie na tym amerykańskim paliwie to chociaż oleju dolewacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ma być spuszczana w końcu ropa czy benzyna? bo od ropy to może go najwyżej głowa rozboleć, a od benzyny to można faze złapać

a jaka różnica w spuszczaniu?? bo dla mnie żadna..
poza tym jak już jeździcie na tym amerykańskim paliwie to chociaż oleju dolewacie?

a co to ja komarkiem jeżdżę czy wartburgiem żeby na mieszance jeździć?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to ja komarkiem jeżdżę czy wartburgiem żeby na mieszance jeździć??

takie zabezpieczenie dla pompy. żeby miała lepsze smarowanie. i dłużej sobie pożyła.

 

niebieski metalik sedan b3 '92 1.8 (ABS) +gaz + lafayette zeus + sirio 5000 performer

ten zeus to ma wstęgi i boki czy tylko podstawe?

 

---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:46 ----------

 

kurde chyba zaczynamy zbaczać z tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten zeus to ma wstęgi i boki czy tylko podstawe?

czysta seria, bez modyfikacji.

 

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:52 ----------

 

właśnie miałem pisać że robimy OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sckrack ty przypadkiem nie kupowałeś kiedys w Chełmie odemnie plastikowych nadkoli na tył do paska???

 

żeby ot nie było dziś 10 litrów wybrałem pojemniczkiem wielkości kieliszka :P

Trzeba było osuszyć zbiornik żeby znowu benzynki nalać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sckrack ty przypadkiem nie kupowałeś kiedys w Chełmie odemnie plastikowych nadkoli na tył do paska???

Tak ;) Montażu się nie doczekały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tematu, w moim posku b2 ktory mial isc na prk sztywnych musialem spuscic ostatnie 20 l ropy;) nie mialem aktualnie wezyka ktory by wszedl przez wlew, a po odkreceniu pompy w bakujakos mi to nie szlo:D wiec wpadlem na pomysl, mam ssawke do odpowietrzania hamulcow(koszt okolo 250zl) wiec maska w gore, zdjolem waz doprowadzajacy do filtra paliwa popialem wezyk i ssalem pojemnosc to okolo 1,3l wiec chwilke zeszlo ale ogolnie szybko ssa:) poelcam ten sposob... najprostszy i wysysa doslownie do resztek paliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo dobry sposób ale ssawke zastąp pompką od benzyny tą z baku,dodatkowo kabelki,dwa krokodylki na akumulator i leci aż miło :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaaano dobrze mowi... ja w warsztacie mialem to pod reka wiec nie musialem strasznie kombinowac... ale wiadome ze nie kazdy taki sprzet posiada wiec pompka tez bedzie... nawet szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności