Skocz do zawartości
adasko

Jak spuścić rope z baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujące zadanie, musze spuścić rope z baku gdyż trafiłem na jakąś chrzczoną rope, i mi samochód słabo pali ... czy ktoś wie może w jaki sposób to zrobić bez potrzeby demontażu baku? Czy w ogóle jest taka możliwość?

 

O wypompowaniu też myślałem, ale też nie wiem jak za to się zabrać, musze wypompować lub spuścić jakoś około 10 litrów ropy.

 

Auto to passat b4 w kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolej do pełna super ON i jakiegoś specyfiku do ropy:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk i "ssij kochanie, ssij" ?? Ewentualnie tak jak kolea pisze u góry. Wlej "lepszej" ropy do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bagażniku na 3 śrubki w podłodze odkręcisz pokrywkę pod nią plastikowa wielka nakrętka wyjmij smoka z baku i odessij paliwo lub przy filtrze do wężyka idącego do filtra podłącz ssawkę i ssij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam następujące zadanie, musze spuścić rope z baku gdyż trafiłem na jakąś chrzczoną rope, i mi samochód słabo pali ... czy ktoś wie może w jaki sposób to zrobić bez potrzeby demontażu baku? Czy w ogóle jest taka możliwość?

 

Pompką do pobierania oleju z beczek. Bardzo szybko idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba dobierać się do pompki.

kup sobie przeźroczysty wężyk, tak z 2,5 m wystarczy. tylko nie za cienki bo będzie wolno leciało. wkładasz powoli wężyk przez wlew i dmuchasz. jak usłyszysz bulgotanie to znaczy że jest właściwa długość włożona. i wtedy ciągniesz i obserwujesz na wężu tak żeby się nie napić. jak będzie przy końcu to wężyk do banieczki i leci.

i najważniejsze. ustaw tak auto żeby tylne prawe koło było jak najniżej. wtedy zleci najwięcej i banieczkę daj trochę niżej poziomu podłogi w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak w baku pozostanie z 10l których nie spuści :)

 

Najlepiej spuścić ile się da czy to wężykiem przez wlew czy przez dziurę w bagażniku i dolać resztę dobrym paliwkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wpadaj do biłegostoku to ci do ostatniej kropelki spuszcze. Technike spuszczania ropy z passata mam opanowaną w 100%:) w końcu nie na darmo kilka lat latało sie na wschód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak czy siak w baku pozostanie z 10l których nie spuści

nie no, do zera praktycznie da się spuścić paliwo praktycznie. dobre ustawienie auta, odpowiedni wąż i ma zejść praktycznie wszystko.

w końcu nie na darmo kilka lat latało sie na wschód

no właśnie. z passata idzie spuścić paliwo bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hammerbial

 

hehe, chętnie kiedyś wpadne na spota do Białego, bez potrzeby spuszczania mam nadzieje :D

 

@topic

 

niestety autko dziś mi z rana odpaliło i nagle zgasło i kaput , układ się zapowietrzył (same pęcherze powietrza w przewodach :/ ), kupiłęm 10 litrów gold diesla na statoilu, i zalałem, po 10-15 kręceniach w końcu sie cudem odpowietrzyło i odpalił :) syfiasta ropa coś musiała przytkać na filtru paliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sprawdz moze ten filtr dla spokoju swietego ;)

mogl sie troszke przybrudzic ..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej sprawdz moze ten filtr dla spokoju swietego

mogl sie troszke przybrudzic ..

A napisz może jak się sprawdza filtr paliwa? Ja słyszałem, że się wymienia. Nabijasz posty już w którymś temacie i powtarzasz to co ktoś napisał. Ale pewnie masz w tym jakiś interes ;) . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wpadaj do biłegostoku to ci do ostatniej kropelki spuszcze. Technike spuszczania ropy z passata mam opanowaną w 100% w końcu nie na darmo kilka lat latało sie na wschód

 

my tak spuszczaliśmy :D

 

c2cde82b226fcd94m.jpg

 

i w baku zostało jeszcze z 4l których nie dało się już wylać, dopiero po odkręceniu wieka i wyjęciu pompy wszystko wylałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
my tak spuszczaliśmy

jakbyś odpowiednio ułożył bak na tym daszku co jest za wami na focie i włożył wężyk to byś spuścił prawie do zera. ja tak spuszczałem wszystko w poprzednim aucie że aż pompkę paliwową spaliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams, da się wszystko spuścić - i w dieslu, i w benzynie. Robiłem testy :D Po dokładnym spuszczeniu wężem przez wlew, ujechałem dieslem ok 5km, benzyną 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna odkręcić korek w bagażniku i kubeczkiem baczek wypompować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adams, da się wszystko spuścić - i w dieslu, i w benzynie. Robiłem testy Po dokładnym spuszczeniu wężem przez wlew, ujechałem dieslem ok 5km, benzyną 3

 

pompa paliwa też nie wyssie ci wszystkiego do zera! wyjmijcie sobie bak i zobaczycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, kanał, wiertarka i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SKCRACK

Wydaje mi się, że lepiej na resztkach nie jezdzić i nie robić takich testów dajmy na to przykład gdy nie mamy już ropy, i nie chce już zapalić, to układ się zapowietrza pompując powietrze, później po zalaniu można się sporo natrudzić by odpalić auto. No i pompka się zaciera pompujać powietrze. Nie wiem czy mam racje, jak coś to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że lepiej na resztkach nie jezdzić i nie robić takich testów

jak się jedzie za granicę (wschodnią) to jedzie się na oparach ;)

później po zalaniu można się sporo natrudzić by odpalić auto.

tak, ale w dieslu. nie radzę robić testów przy słabym aku ;) w benzynie nie było problemów z odpaleniem jak brakło ;)

No i pompka się zaciera pompujać powietrze

napisałem parę postów wyżej że zajechałem pompkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności