Skocz do zawartości
Pinek

Nawiew na tylne boczne szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Podejmował ktoś próbę zrobienia nawiewu na tylne boczne szyby (w drzwiach) w Passacie B5?

 

Bo mam pomysł, ale nie wiem jak z jego realizacją. Czy wewnątrz słupka jest wystarczająco miejsca na zrobienie przewodu dolotowego?

Mój plan jest następujący. Doprowadzić rurką - typu peszel ? lub inną - ciepłe powietrze spod jednego z nawiewów foteli przednich do wnętrza słupka bocznego. W górnej części słupka zamontować kratki z modelu B6. Kratki takie jak na obrazku załączonym są montowane w przednich słupkach w B6. Są długie i wąskie. Rurka zamontowana byłaby wewnątrz słupka do samego dołu i tam w "bezczelny" ;) sposób wychodziła by z listwy bocznej. Położona na podłodze wchodziłaby do jednego z dwóch otworów wylotowych pod fotelem.

1289767381_b6.jpg

1313646062_2.jpg

Edytowane przez Pinek
Zmiana tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W A6 i Superbie są takie nawiewy. Trzebaby zobaczyć jak są zasilane ciepłym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W A6 i Superbie są takie nawiewy. Trzebaby zobaczyć jak są zasilane ciepłym powietrzem.

 

 

No właśnie, bo ta rurka typu peszel położona na podłodze nie wróży nic dobrego. Trochę mrozu i lekkie depnięcie przez pasażera i po rurce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopanie tematu xD Ale ciekawi mnie czy na przednie ktoś próbował? Jak np w Skodzie Octavia II że tunel dla powietrza wychodzi z deski i idzie do drzwi i dmucha z trójkąta lusterka ale ja bym inaczej zrobił żeby z góry tapicerki drzwi leciało jak miałem w nubirze 

 image.thumb.png.a27af2dd0e6c8ced5b6952dc22f92057.png 

image.png.3dd78e840e3530cb8f2e2d16c419e45a.png

Edytowane przez bulbacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności