Skocz do zawartości
robertAVF

Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak zrobic fajne brzmienie w b5 1,9tdi bez duzych kosztow, wyciecie srodkowego wydechu, wymiana koncowki itp. jak uzyskac najlepszy efekt w stosunku do jak najnizszej ceny ? prosze o pomoc :)

 

:wmorde

Sprzedaj i kup sobie auto na PB tam mozna tanim kosztem uzyskac jakis efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hajs sie bedzie zgadzal to kupie, narazie chcialbym pogrzebac przy tym co mam

filtr stozkowy, pozbycie sie srodkowego wydechu, nic nie pomoze ?

Edytowane przez lukiWV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wytniesz jakiś tłumika lub katalizator ze swojego tdi to wymień silnik na benzynowe v6 albo v8.

Wtedy zacznie dobrze brzmieć.

Mało głośno masz w dieslu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zgraj sobie dźwięk z tego mustanga i puszczaj z głośników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na spawanie elektrodą to wyszło wmiare ok :) , tylko to przyspawanie śrub do flanszy trzeba było sobie odpuścić bo jak ukręcisz kiedyś śrubę przy odkręcaniu to bedzie troche zabawy :P, ale to takie moje skromne zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprzedałem kat (sam katalizator z obudową) za 130zł, odciąłem sobie flansze z rurkami bo mogą się przydać a nie liczą ich przy skupie kata.

Natomiast Pasek przeszedł przegląd bez najmniejszego problemu, mam założony zamiennik kata z allegro. Zostawiłem sobie oryginał na wypadek, gdyby się przyczepili że go nie ma. Po przeglądzie mogłem z czystym sumieniem go sprzedać. Koszt operacji to jakieś 90zł (zamiennik 220 z wysyłką, 130 sprzedaż ori kata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda technicznie wyjęcie katalizatora w AVB, czy są jakieś problemy, co trzeba odkręcić? Wiem, że w AWX wychodził bez żadnego problemu górą, robiłem to kilka razy. Może się ktoś podzielić swoimi doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Panowie takie pytanko czy usuwając kata muszę zmienić program? Bo byłem ostatnio u jednego mechaniora i powiedział że jak nie zmienie programu to turbine może szlak trafić i teraz nie wiem jak to jest na prawdę ... Bardzo proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zapłaciłem 100 tłumikarzowi, który wykręcił wyciął, rozciął, wybebeszył, zaspawał i wspawal i wkręcił.

tym sposobem pozostała ori puszka w ori miejscu, na forum pisali ze niby zawirowania i hałasy itp- u mnie nie odnotowałem nic poza spadkiem spalania i żwawszym gazem.

 

co do programowania po wycieciu katalizatora, tak na chłopski rozum czy jak puszczasz baka przez majtki to musisz miec inny program niz jak puszczasz go w wannie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do programowania po wycieciu katalizatora, tak na chłopski rozum czy jak puszczasz baka przez majtki to musisz miec inny program niz jak puszczasz go w wannie :)

 

haha dobre ;) dzięki tyle chciałem wiedzieć ;) przeraziłem sie jak byłem u tego mechaniora jak zaśpiewał mi 1200 zł bo trzeba program zmienić bo zawirowania że turbina może dostać po dupie itp. a myślałem że mogę mu zaufać bo jest to bardzo ceniony mechanik nie tylko w mojej okolicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
haha dobre ;) dzięki tyle chciałem wiedzieć ;) przeraziłem sie jak byłem u tego mechaniora jak zaśpiewał mi 1200 zł bo trzeba program zmienić bo zawirowania że turbina może dostać po dupie itp. a myślałem że mogę mu zaufać bo jest to bardzo ceniony mechanik nie tylko w mojej okolicy ;)

 

W Racu u Schmidt-a Ci to zrobią.Najlepiej wstaw tłumik w kształcie kata i bedzie git.Ja za wymiane dwóch katów na dwie strumienice i wstawienie adapterów na sondy dałem 300zł.Adaptery miałem moje,a musiałem je dac,bo 2.8 ma 4 sondy i bez tego jaja sie robią.

A który to ten ceniony mechanik?

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopski rozum czy jak puszczasz baka przez majtki to musisz miec inny program niz jak puszczasz go w wannie
:lol3

 

a tak na poważnie to co lepsze będzie jak mam siatke przepaloną i jest do wymiany? wybebeszyć kata i wstawić nową plecionkę czy kupic coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=3739938679 i kata sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Racu u Schmidt-a Ci to zrobią.Najlepiej wstaw tłumik w kształcie kata i bedzie git.Ja za wymiane dwóch katów na dwie strumienice i wstawienie adapterów na sondy dałem 300zł.Adaptery miałem moje,a musiałem je dac,bo 2.8 ma 4 sondy i bez tego jaja sie robią.

A który to ten ceniony mechanik?

pozdro.

 

 

a blisko Ciebie Dobrosławice o ile dobrze pamiętam ACHIM ma na imie czy jakoś tak... same dobre opinie o nim słyszałem ;)

 

---------- Dodano o 22:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:52 ----------

 

:lol3

 

a tak na poważnie to co lepsze będzie jak mam siatke przepaloną i jest do wymiany? wybebeszyć kata i wstawić nową plecionkę czy kupic coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=3739938679 i kata sprzedać?

 

no właśnie już to mam i myśle cały czas żeby to wsadzić ale po rozmowie z tym mechanikiem zwątpiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a blisko Ciebie Dobrosławice o ile dobrze pamiętam ACHIM ma na imie czy jakoś tak... same dobre opinie o nim słyszałem ;)

 

---------- Dodano o 22:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:52 ----------

 

 

no właśnie już to mam i myśle cały czas żeby to wsadzić ale po rozmowie z tym mechanikiem zwątpiłem...

 

no prawie.W tamte strony sie nie zapuszczam za bardzo;),do mnie to w strone Łan,bliżej mi do Raca niż Kedzierzyna.W ogóle to co z tym Twoim katem?niewydolnosc wyskakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie już to mam i myśle cały czas żeby to wsadzić ale po rozmowie
no ale tam jest niby kat zamiennik więc wielkiej zmiany nie bedzie dla auta a ja raczej pytam co bedzie dla mnie bardziej intratne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no prawie.W tamte strony sie nie zapuszczam za bardzo,do mnie to w strone Łan,bliżej mi do Raca niż Kedzierzyna.W ogóle to co z tym Twoim katem?niewydolnosc wyskakuje?

Wiesz co dostałem komplet rurek do wydechu na przelot od silnika do samego końca bez końcowego tłumnika , z tego też co czytam dużo kolegów tu pisze ze spalanie spadło u mnie trzyma sie w trasie 7 l a jak jadę jak emeryt to 6,5 l a w mieście potrafi i 9-10 litrów palić więc dlatego też chcę to zrobić....

 

---------- Dodano o 23:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:20 ----------

 

no ale tam jest niby kat zamiennik więc wielkiej zmiany nie bedzie dla auta a ja raczej pytam co bedzie dla mnie bardziej intratne

Po świętach za to się zabiorę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9-10 litrów palić więc dlatego też chcę to zrobić....

u mnie było tak samo- po wyjeździe od tlumikarza spadło na 7,5 ale nie bylo akurat korków- teraz jest w permanentnych korkach do 8,5 co na wrocławiu przy sredniej predkosci 16km/h jest bardzo dobrym wynikiem

pytam co bedzie dla mnie bardziej intratne

samo złącze elastyczne to koszt 100zł

ja za robote zapłaciłem 100, w twoim wypadku aby procz kata zrobić jeszcze złacze to własnie ta stówke wiecej trzeba dac a dostaniesz całty katalizator ktory sprzedasz o 30 drozej niz ja sprzedałem monolit.

tak wiec myśle, ze proponowane przez Ciebie rozwiazanie jest najlepsze.

 

luk88 jutro jade wycinac katy z Audi a6 1999 2,8 v6 i mam obawy o sondy.

powiedz prosze cos wiecej na ten temat.- nie chcialbym sie unieruchomic z autem.

za katy mam dostać 460zł i zastanawiam sie czy warto będzie. jakie koszta całej operacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wiec myśle, ze proponowane przez Ciebie rozwiazanie jest najlepsze
dzieki bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie było tak samo- po wyjeździe od tlumikarza spadło na 7,5 ale nie bylo akurat korków- teraz jest w permanentnych korkach do 8,5 co na wrocławiu przy sredniej predkosci 16km/h jest bardzo dobrym wynikiem

 

samo złącze elastyczne to koszt 100zł

ja za robote zapłaciłem 100, w twoim wypadku aby procz kata zrobić jeszcze złacze to własnie ta stówke wiecej trzeba dac a dostaniesz całty katalizator ktory sprzedasz o 30 drozej niz ja sprzedałem monolit.

tak wiec myśle, ze proponowane przez Ciebie rozwiazanie jest najlepsze.

 

luk88 jutro jade wycinac katy z Audi a6 1999 2,8 v6 i mam obawy o sondy.

powiedz prosze cos wiecej na ten temat.- nie chcialbym sie unieruchomic z autem.

za katy mam dostać 460zł i zastanawiam sie czy warto będzie. jakie koszta całej operacji?

 

Jeśli bedziesz miał tylko dwie sondy to prawdopodobnie problemu nie bedzie w ogole,jesli tak jak ja masz 4 katy i 4 sondy to ja zastosowałem takie cos :

http://allegro.pl/emulator-drugiej-sondy-lambda-ocynkowany-fi-3mm-i3753466742.html

a w miejsce katalizatorów (tych na dole,bo są u mnie jeszcze dwa zaraz przy silniku) wspawali mi strumienice (w identycznym kształcie nawet;) koszt całej zabawy 300zł z robocizną.Te emulatory poprostu oddalają sonde od spalin,ale ona nadal sie nagrzewa i nie wyświetla błedu niewydolnosci katalizatora,co akurat u mnie poza swiecacym check engine innych skutków nie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za info.

Właśnie wróciłem z zabiegu i na pewno nie było żadnej sondy za katami. Facet wyciął katy i wszystko jest ok.

Pod maskę nie zagladalem. Jest możliwe abym miał tylko dwa w ogóle?

Napęd quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności