Skocz do zawartości
marii38

Podniesienie mocy 1.4 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem jeszcze na forum tematów odnośnie podniesienia mocy na silniku

1.4 TSI 122 KM. Dlatego mam pytania::hmm

- ile z tego silniczka da się bezpiecznie osiągnąć (chip tuning),

- czy się to opłaci,

- jak to wpłynie na jego trwałość,

- kogo polecacie,

- czy może już ktoś to robił,

 

Proszę o Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najfajniejszy jest IC w tych silnikach :D przynajmniej w poprzeczniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abt wyciąga niby 160/250 [LINK] :)

Seria wychodzi najczęściej ponad 130km [LINK]

Co do samego silnika to dowiedz czy twoje auto sie kwalifikuje do tej akcji serwisowej [LINK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Passat fabrycznie miał 132 koni zamiast 122, po tuningu ma 155 koni i 280 momentu. Tuning miał miejsce jakieś 16 miesięcy temu i była to jedna z lepszych inwestycji w tym samochodzie. Spalanie spadło symbolicznie i jak do tej pory bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia...160KM

Moze jeszcze 100 milionow dla kazdego :)?

Marzyciele i tabelkowcy ;)

Radze obejrzec jak wyglada turbina (jej wielkosc) a pozniej sie wypowiadac.

Dla mnie 145-150KM to max dla tej suszarki by bylo bezpiecznie.

Owszem da sie wiecej...ale na jak dlugo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem da sie wiecej...ale na jak dlugo??
po tuningu ma 155 koni i 280 momentu. Tuning miał miejsce jakieś 16 miesięcy temu

co teraz robi świstak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris73kw gdzie u kogo i za ile to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat - gdzie i za ile mogę podnieść moc w moim pasku bo teraz jest za słaby?? Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam. Tuneforce Poznań - piękna robota i 146 koników i 252 Niutki. Autko zbiera się super, stało się "lżejsze" i chętniejsze do jazdy. Nie wiem jeszcze jak spalanie bo wracając do domu dużo się bawiłem i wyszło trochę więcej niż normalnie tak więc mam dużą nadzieję, że się obniży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulala dusza się raduje i serce się weseli na każdy pojedynczy post w Tuning mechaniczny -> Benzyna :D

Gratuluje wyniku i życze niskiego spalania :)

 

wrzucisz wykresy z Twojego 1.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCF20130316_00000.jpg

 

wg mnie krzywe ładniejsze jak fabryczne :)

po kilku próbach było nawet 155 kucy i 260 niutków ale trochę turbinka przeładowywała więc obniżyliśmy dla bezpieczeństwa

Edytowane przez pawulons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 150KM i 245Nm jeżdżę już jakiś czas i nic złego z silnikiem się nie dzieje. Auto jeździ tak jak to opisał pawulons czyli rewelacyjnie

Edytowane przez tymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymek jeśli masz to wrzuć też wykres. gdzie robiłeś chipa? fakt jazda jest rewelacyjna - przy około 2500 obrotów w silnik wstępuje demon i troszkę się dzieje - wiem właściciele TSI 2,0 i 200KM śmieją się pod nosem ale co tam ja się cieszę z tego co mam :) ale spalanie przynajmniej u mnie na tym samym poziomie a nawet nie wiem czy trochę nie więcej ;) ale to chyba skutek mocniejszego wciskania gazu by poczuć to wciskanie w fotel

brat ma focusa TDCI 2,0 po chipie ma 170 KM i 410 Nm i powiem Wam, że owszem nie dotrzymuję mu kroku ale wcale jakoś mocno mi nie odchodzi, tym bardziej, że jego foczka jest na pewno lżejsza ze 100 kg

może ktoś mi wyjaśni czy moment w Nm w dieslu i w benzynie można porównywać, bo gdyby stanął koło mnie taki sam pasat z dieslem z 250 Nm to daje głowę, że nie dałby rady z moim TSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim dlatego nie dałby rady, bo mało który diesel ma 250nm i okolice 140km. sugerując się samymi silnikami z grupy VAG, diesle z momentem 250nm mają okolice 100km, czyli około 40km mniej niż Ty. za to diesle mające tyle mocy co Ty aktualnie, mają moment na poziomie 320 i więcej nm - i przy takim układzie objeżdża Cię jak tylko chce ;) dlatego ciężko to tak porównywać, bo benzyna i diesel to dwie zupełnie odmienne charakterystyki. tam gdzie w dieslu kończy się moc, tam zaczyna się moc w benzynie(nie dosłownie, ale tak łatwiej to zobrazować ;) ). dlatego odrobinę pokory, bo niejeden zdrowy AVF Cię na światłach może objechać dzięki przepaści w momencie obrotowym pomiędzy Waszymi autami ;)

 

Pozdro i życzę miliona bezpiecznie przejechanych kilometrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać kolego, że nie jeździłeś nigdy silnikiem TSI. Ten silnik (TSI) tak jak diesel zaczyna ostro ciągnąć jak diesel od samego dołu ale ma tą przewagę nad dieslem, że ciągnie tak samo do końca - do około 6 tys. obrotów - a tu już diesel dawno wyzionął by ducha. A co do mocy i momentu - masz rację nie ma silników diesla z takim momentem i mocą jak mój TSI, ale spokojnie objeżdżam diesla ze 140 KM i około 320 Nm (sprawdziłem osobiście) więc dlatego ponawiam pytanie - czy można porównywać diesla i benzynę z porównywalnymi mocą i momentem. Wg mnie nie bo benzyna (niestety dla właścicieli diesli) da sobie radę z dieslem. Wiem, że właściciele diesla się oburzą ale ostatnio (jak już pisałem) objechałem paska takiego jak mój - diesla 140 KM/320Nm - co prawda auto starsze o rok od mojego ale jakie to ma znaczenie? chyba żadne!! (tym bardziej , że mam 250 Nm a nie 320 Nm)/

Tak masz racje - pokora ponad wszystko - ale nawet zdrowy AVF (czyli wg mojej wiedzy 131 KM i 310 Nm) raczej nie da rady mnie objechać (oczywiście mnie w wersji po chipku) ale kurcze może się mylę :) co na to posiadacze innych TSI?

Edytowane przez pawulons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, duży moment to fajna rzecz przy np. wyprzedzaniu ale przy ruszaniu ze świateł na niewiele ci się zda duży moment w dieslu bo i tak benzyna Cię obiedzie (oczywiście rozważam sytuacje silników z porównywalnym momentem)

A poza tym odszedlem od zasadniczego pytania - chodzi o porównanie aut z w miarę takim samym momentem i mocą a nie gdybanie co by było gdyby...

Edytowane przez pawulons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 1.4 TSI nie jeździłem, ale po przejechaniu się(nie 5 czy 10km ale trasa blisko 600km, więc myślę że jakiekolwiek rozeznanie już na pewno nabyłem) 160 konnym 1.8 tsi jestem zdania że diesel o zbliżonych parametrach spokojnie tsi objedzie.

Zdrowy AVF ma grubo ponad to, co pisze w książce. Tutaj na forum nawet mamy AVF'y które w serii miały ponad 140km ;)

Ja generalnie jestem takiego zdania, że musisz to sprawdzić samemu :) Wsiąść do swojego na odludnionej drodze i rozpędzić się do setki a potem zrobić to samo diesel'em o podobnej mocy(o ile masz takiego wśród znajomych) ;) tylko to da Ci szanse sprawdzić, co lepiej chodzi. Na drodze ciężko określić co lepsze, bo nie ma w tym porównaniu aż tak wielkiej różnicy mocy żeby było to aż nadto widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz rację trzeba by porównać dwa auta o tej samej mocy i momencie (co dość trudno zorganizować) i nie chodzi mi o wyścig ze startu zatrzymanego tylko raczej o elastyczność (z czego znane są raczej diesle) np przyśpieszenie od 100km/h do np 150 km/h. Ja tylko wiem, że brata foczka ma dużo więcej mocy i momentu bo był niedawno hamowany, a jednak nie ma takiej różnicy na drodze jakby to z wyników wynikało. Ale ok pewnie diesle są elastyczniejsze, szybsze no i mają jeszcze inną zaletę... mniej palą. Swoją drogą przed passatem miałem mondeo TDCi 130 km i bardzo miło wspominam jazdę tym silnikiem... jeszce jakby się mniej psuł.. :) A z ciekawostek Mic15hal wiesz , że TSI 1,8 160KM ma moment 250Nm a mój pasek też teraz ma 250 Nm - jestem ciekaw, jak tu wyglądałaby rywalizacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności