Skocz do zawartości
mko

[Manual] Wymiana żarówki w zapalniczce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja również zabrałem się za całą popielniczkę. Popieram sposób kolegi K_D_G. Szybko i łatwo poszło :) Ale do rzeczy. Wyciągnąłem ją, bo nie podświetlało zapalniczki. Okazało się, że żaróweczka jest spalona, żadna nowość. Ale gdy wyciągnąłem oprawkę z żarówką zobaczyłem, że wypadła mi również jakaś mała blaszka. Obejrzałem i okazało się, że to styk, którzy przewodzi prą do owej żarówki. Tak więc nawet w przypadku sprawnej żarówki i tak by nie działało. Może i udało by mi się to przylutować, ale ten styk powinien nieco sprężynować i dociskać się do innego w oprawce zapalniczki. Dlatego wolałbym dostać gdzieś całą oprawkę żarówki wraz z dobrą żarówką. Wszyscy wiemy, że w ASO za drobnostki śpiewają grube dziesiątki złotych. Jeśli ktoś ma taką część, to proszę o kontakt na private. Stamtąd również mogę przesłać zdjęcia dotyczące problemu. Tutaj chętnie bym je zamieścił, ale próbowałem kilka razy zrobić URL'A i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie kupię ten zielony plastik dookoła zapalniczki, co daje zielone podświetlenie w 3B. U mnie jakaś zdolna qrwa go połamała (swoją szosą trzeba być zdolnym :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja poległem na rozebaniu tego elementu na zdjęciach, tak żeby wyjąć żarówkę z oprawką. Próbowałem troche, ale nie chcę nic połamać.

Bardzo proszę o pomoc

 

img2019co.th.jpgimg2018im.th.jpgimg2017e.th.jpgimg2016h.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wyjąc żarówkę z oprawką ale po co??

 

Wystarczy odpiąć zatrzaski po obu stronach (żółte strzałki na zdj) oprawka odchyla się i wyjmujesz żarówkę.. wymieniasz i składasz i wszystko pięknie świeci:)

 

[ATTACH=CONFIG]79965[/ATTACH]

http://www.picshot.pl/public/view/82222

Edytowane przez robson221800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy odpiąć zatrzaski po obu stronach (żółte zatrzaski) oprawka odchyla się i wyjmujesz żarówkę.. wymieniasz i składasz i wszystko pięknie świeci

jakie to proste :) a siedzę nad tym i nie wiedziałem jak się dostać do żarówki.... Masakra...

Dzięki wielkie Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś z was wrzucić fotki jak wyciągnąć tą żarówkę z zapalniczki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego StefanTG na poprzedniej stronie jest opisane krok po kroku przeze mnie i zdjęcia też są dziś edytowałem post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego StefanTG na poprzedniej stronie jest opisane krok po kroku przeze mnie i zdjęcia też są dziś edytowałem post.

 

niestety mam trochę inna zapalniczke , z czarnym plastikowym pierścieniem u góry, jest to zapalniczka od b5. zapalniczke mam wymontowana z samochodu

 

Edi.udało się ,wyciągnąłem tylko ten element gdzie zamontowana jest żarówka i wymieniłem

Edytowane przez StefanTG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienione poprzez ściąganie tunela środkowego:) czas 20 minut z pójściem do sklepu po żarówkę:) 80gr:) pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę muszę powiedzieć ze jesteś wielki dziękuję pomogłeś bardzo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może poza tematem ale nigdzie nie mogę znaleźć jak wymienić podświetlenie w pokrętłach nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy może poza tematem ale nigdzie nie mogę znaleźć jak wymienić podświetlenie w pokrętłach nawiewu.

 

na 2 stronie warsztatu jest ....

ale łap

http://forum.vw-passat.pl/threads/40040-Instrukcja-wymiany-zaroweczki-w-poretlach-nawiewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Krzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem zarowke 2,2 albo 2,4w tylko cena prawie 3zl ale zato swieci jasniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na tym forum, ale chciałem napisać, że mnie udało się wczoraj (tj. 11.05.2013) wymienić żarówkę w popielniczce bez rozkręcania tunelu. Na początku bałem się, że porobię wgbiecenia na tym czerwonym plastiku w zapalniczki, ale zaryzykowałem i udało się. Cała operacja trwała około 30minut razem z kupnem żarówki. Dlatego 30 minut, że szukałem żarówki (wszystkie sklepy były już zamknięte, zostały hipermarkety). Znalazłem żarówki w Realu, cena opakowania (parkowanie po dwie) to 3,99zł. Drugi powód tak długiego czasu wymiany to wyjęcie samej żarów z tej czarnej oprawki - masakra, ale jakoś się udało. Pozdrawiam i dzięki robson za opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaróweczkę wymieniłem, bezpieczniki odpowiedzialne za zapalniczkę sprawdzone i wymienione a mimo tego nadal nie świeci :sciana

 

Wie ktoś co jeszcze ma wpływ na tą żarówkę?

 

Sama zapalniczka działa tylko brak podświetlenia...

 

Przez te moje grzebania źle złożyłem zapalniczkę i dzisiaj wystarczyło że te 2 miedziane druciki od żarówki wygiąłem do strony blaszek od zapalniczki bo jedna była schowana i nie dotykała zasilania...

Edytowane przez pavvlo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybrałem się dziś do wymiany żarówki bez problemu wszystko wydostałem ale jak doszedłem do żarówki to zaznałem szoku wyglądała mi ona jak by była przylutowana jest to możliwe ? a ogólnie u mnie to wszystko jest troszkę inne niż u kolegi na poprzednich zdjęciach SL373650.jpg

SL373646.jpg

SL373647.jpg

SL373649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam taki problem, otóż nagle przestało mi działać podświetlenie zarówno popielniczki jak i zapalniczki koło biegów, sama zapalniczka działa normalnie. Możliwe że padły obie żarówki czy może bezpiecznik się przepalił? Czy do oświetlenia popielniczki i zapalniczki jest jedna zarówka?

A czy w popielniczce i zapalniczce w podłokietniku kierowcy też jest podświetlenie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez radarrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do oświetlenia popielniczki i zapalniczki jest jedna zarówka?

 

Tak.

 

 

A czy w popielniczce i zapalniczce w podłokietniku kierowcy też jest podświetlenie?

 

Z tyłu w podłokietniku zaplniczka chyba nie ale popielniczka na 100% ma oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

... ale popielniczka na 100% ma oświetlenie

 

A u mnie popielniczka nie jest podświetlona, rozebrałem ją i nie znalazłem ani kabli ani żarówki:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności