Skocz do zawartości
mko

[Manual] Wymiana żarówki w zapalniczce

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 20 zl w ASO

Ale narodzil sie problem zapalniczka byla wyciagana bez demontazu tunelu i raz wyjalem wlozyhlem i jest ok a teraz nie trzyma sie na zatrzaskach.... tzn jest na miejscu ale lata luzno co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem że trzeba coś zrobić z tą niedziałającą lampeczką (wkońcu seria działa to ma być działająca :))

Mój patent to:

wepchnąć całą popielniczkę zdecydowanym ruchem do środka (uwaga na zaczepy)

odłączyć ustrojstwo od kostki złączki

wyciągnąć całą popielniczkę razem z zapalniczką (znowu ostrożnie na zaczepy)

rozmontować światełko na czynniki pierwsze

wyjąć żaróweczkę i iść do pierwszego lepszego motoryzycyjnego albo elektronicznego

kupić żaróweczkę za 80gr

zamontować poprawiając blaszki bo mogły się odkształcić

zmontować i

EUREKA wszystko działa świeci i cieszy samodzielnie zrobioną ... pierdółką ale zawsze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie popieram kolegę co do wyjęcia popielniczki. Ponad to żaróweczka nie jest lutowana tylko na wcisk w tej czarnej obudowie. W ASO Lublin zaśpiewali mi 30zł za żarówkę, a na dodatek trzeba by ją z Niemiec sprowadzać, a kupiłem w zwykłym sklepie motoryzacyjnym za symboliczne 1zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rowniez probowalem i faktycznie zapalniczka sie wysunela ale tylko jakies 2 cm i dalej nie chciala:( jak ja wdusilem to tylko sie krecila a cwyjsc juz tez nie chciala wiec chyba musze skorzystac z porady kolegi zalozyciela tematu..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ją wdusić energicznie do środka i próbować wyjąć na zewnątrz. Trzyma się mocno bokami ale da się wyjąć, właśnie to przed chwilą zrobiłem. Pomaga podniesienie mieszka (nie trzeba go do końca wyjmować) i wypychanie od spodu. Gorzej miałem z wyjęciem obudowy żarówki i coś połamałem ale wsadziłem żarówkę nową i pokleiłem klejem na gorąco z pistoletu ;)

 

Da się to zrobić tylko trzeba cierpliwości. Ja to zrobiłem za drugim podejściem. Nie ma co się poddawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.Dzisiaj wyjołem popielniczke za drugim podejsciem.Pomogło mi wyjecie mieszka.Mam zamiar kupić zaróweczke t5 na ebayu.Zobaczymy czy bedze dzialać.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wymienione tylko po wlozeniu popielniczki niestety ale sa male luzy.Nie siedzi juz tak sztywno jak poprzednio.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ladnie poszlo zgondie z porada ale wymieklem na wyciagnieciu zarowki udalo mi sietylko sciagnac 1 zabezpiecznie na oprawce dalej nie wiem co zrobic

niech ktos napisze jak doklanie wyciaganc zarowke z oprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wymienialem te zarowke w popielniczce. rozebralem caly tunel. to doslownie 3 srubki do odkrecenia ( 2 po obu stronach z boku przy fotelach i jedna po wyjeciu tylnej popielniczki widac tam nakretke ktora trzyma tyl tunelu) jak odkrecimy te 3 srubki to tunel schodzi bez problemu. a w samej zapalniczce jest normalna zarowka 4W ktora wciska sie w oprawke.nie jest ani lutowana ani jakos wciskana "unikatowo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebranie tunelu udało się natomiast problem był przy samej zapalniczce, ściągnąłem tylko to pierwsze zabezpieczenie, a już oprawki nie mogle wyciągnąć, podważałem, próbowałem wysunąć i nic... jak wyciągnąć sama oprawkę z zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem z samą oprawką żarówką !! szkoda że nikt nie napisze jak wyjąć ,zdjąć tą oprawke masakra !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak ogólnie rzecz biorąc to powiem Wam, że da się wyjąć całą popielniczkę/zapalniczkę bez odkręcania czegokolwiek i zajmuje to 2minuty. Wyjmujesz wkład popielniczki, delikatnie wciskasz cały pozostały element, a następnie manewrami wyciągasz całość, odpinasz kostkę i tyle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak ogólnie rzecz biorąc to powiem Wam, że da się wyjąć całą popielniczkę/zapalniczkę bez odkręcania czegokolwiek i zajmuje to 2minuty. Wyjmujesz wkład popielniczki, delikatnie wciskasz cały pozostały element, a następnie manewrami wyciągasz całość, odpinasz kostkę i tyle ...
Owszem da się tak zrobić ale później nie wlozyć jej tak zeby sie trzymała na wszystkich bolcach, tak samo kiedyś zrobiłem ale po jakims czasie jak źle mi sie wpasowywala to rozkrecilem i wlozylem ja prawidłowo tak żeby sie nie ruszała w zaden sposób i do tej pory mam swiety spokoj

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

 

ja też mam problem z samą oprawką żarówką !! szkoda że nikt nie napisze jak wyjąć ,zdjąć tą oprawke masakra !!!
żeby ściagnac oprawke to musicie te 2 bolce które sa w tym tunelu do ktorego wkladasz zaplaniczke delikatnie nagiac do srodka i pozniej latwo sie juz wyciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem , jak mam wyciągnąć gniazdo zapalniczki?? na razie wyciagnełem maly Plastik który tak jakby je osłaniał a dalej nie umiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem , jak mam wyciągnąć gniazdo zapalniczki?? na razie wyciagnełem maly Plastik który tak jakby je osłaniał a dalej nie umiem
jak sie nie myle to musisz zagiac te 2 bolce ktore mieszcza sie tam gdzie wklada sie zapalniczke. Musisz je zagiac do srodka tego tunelu i powinno wyjsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalbialy90

wymiana zaróweczki 20 minut na parkingu. pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma wymiana tej żarówki do skrzyni automatycznej tzn chodzi mi o ściąganie tych plastików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 oto nasza zapalniczka:)

 

 

http://www.picshot.pl/public/view/128176

 

2 podważamy metalową część śrubokrętem z wyczuciem panowie

 

http://www.picshot.pl/public/view/128177

 

 

3 i wyciągamy ja jak na zdjęciu widać

 

http://www.picshot.pl/public/view/128178

 

4 odpinamy ja z kostki

 

http://www.picshot.pl/public/view/128180

 

 

5 odkładamy ja na bok i zabieramy się za plastikową część również podważając ja ( uwaga zwróć uwagę na kostkę aby wam nie uciekła do środka bo potem może być ciężko ją wyciągnąć spowrotem :) )

 

 

 

http://www.picshot.pl/public/view/128182

 

 

 

6 ODCHYLAMY ZATRZASKI KTÓRE TRZYMAJĄ OBUDOWĘ ŻARÓWKI

 

 

http://www.picshot.pl/public/view/128183

 

 

7 OTWIERAMY I WYCIĄGAMY ŻARÓWECZKĘ TO ŻARÓWKA 1,2w 12V JA JĄ KUPIŁEM ZA SYMBOLICZNA 1 ZŁ:))

 

 

http://www.picshot.pl/public/view/128186

 

8 WYMIENIAMY ŻARÓWKĘ I SKŁADAMY W ODWROTNEJ KOLEJNOŚCI A TAK WYGLĄDA EFEKT KOŃCOWY

 

http://www.picshot.pl/public/view/128187

 

 

MAM NADZIEJĘ ŻE KOMUŚ POMOGŁEM A I PRZEPRASZAM ZA KIEPSKĄ JAKOŚĆ ZDJĘĆ. POZDRAWIAM!

Edytowane przez robson221800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki koledze,, robson,,wymiana zarowki w zapalniczce trwała okolo 5 min. Obylo sie bez odkręcania tunelu środkowego, i bez wciskania do środka całej popielniczki. Bardzo pomocne okazały się zamieszczone zdjęcia. Potrzebny jedynie mały wkrętak. Powodzenia dla tych, których czeka wymiana tej żaróweczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj również się za to wziąłem. Podważyłem i wyszła ładnie. Kupiłem żaróweczkę za 80gr ale mam mały problem. Oryginalna była przylutowana z ta blaszką za pomocą druciku ;/ Po wsadzeniu nowej nie świeci, jednak gdy dociskam to mrugnie :P W robocie zlutuje ją do blaszki jutro zobaczę ;)

 

EDIT:

Wymienione ;)

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności