Skocz do zawartości
mko

[Manual] Wymiana żarówki w zapalniczce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Brak podświetlenia zapalniczki (bądź popielniczki) nie jest może jakimś rażącym defektem, ale zawsze to jednak coś niedziałającego...

 

Ostatnio postanowiłem wymienić spaloną żarówkę, a całą pracę postanowiłem udokumentować.

 

W celu wymiany żarówki umieszczonej obok gniazda zapalniczki należy - niestety - odkręcić plastikową osłonę znajdującą się pod hamulcem ręcznym.

 

1. Po ściągnięciu plastikowych osłonek, odkręcamy śruby - po jednej z każdej ze stron (rozmiar nasadki - 8)

 

zzap1a.jpg

 

zzap2.jpg

 

2. Następnie odkręcamy 3 śruby "trzymający" osłonę pod hamulcem ręcznym

 

zzap3.jpg

 

zzap4.jpg

 

3. Gdy wszystko mamy już odkręcone, odsuwamy odkręconą osłonę i wysuwamy osłonę pod drążkiem zmiany biegów.

 

UWAGA!

Niezbędne okaże się ściągnięcie ramki trzymającej mieszek drążka zmiany biegów, aby w swobodny sposób odwrócić osłonę i uzyskać dostęp do gniazda zapalniczki.

 

zzap5.jpg

 

4. W kolejnym kroku można dla ułatwienia odłączyć gniazdo zapalniczki od wiązki przewodów. Nie jest to niezbędny krok.

 

zzap6.jpg

 

5. Wyciągamy gniazdo żarówki

 

zzap7.jpg

 

6. Wymieniamy żarówkę

 

UWAGA!

Jeżeli żarówka nie była jeszcze wymieniana (fabrycznie nowa), jest ona przylutowana do styków....i dość ciężko jest ją wyciągnąć palcami.

(ja osobiście "rozbiłem" szkiełko i szczypcami wyciągnąłem pozostałość...razem z jednym ze styków).

Aby ułatwić wymianę, wydaje się logiczne aby podważyć jeden ze styków - co ilustruje poniższa fotografia.

 

zzap8.jpg

 

7. Następnie montujemy wszystko w odwrotnej kolejności.

 

Efekt jest taki

 

zzap9.jpg

 

 

Czas montażu - 30min.

 

Mam nadzieję że opis się przyda.

Edytowane przez mko
modyfikacja jednego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

masz może typ lub kod tej żarówki ?

Z pozdrowieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO ta żaróweczka (6K0919243) kolo 17zł , może dioda jako zamiennik.A propos u mnie też nie działa i muszę się zebrać żeby to zrobić , bo jak mko powiedział

Brak podświetlenia zapalniczki (bądź popielniczki) nie jest może jakimś rażącym defektem, ale zawsze to jednak coś niedziałającego...

co racja to racja:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ASO ta żaróweczka (6K0919243) kolo 17zł

Dzieki Paweł za info.

Z pozdrowieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz ważne pytanie po kiego rozbierać cały tunel ja dziś wymieniałem tą żaróweczkę i powiem tyle robiłem wg tego opisu a można było szybciej i prościej

otóż zapalniczka przecież da się wysunąć przes otwór razem z kablem

po wyciągnięciy samego wkładu czyli bez tej plastikowej kolorowej oprawki należy odłączyć kabel,

następnie wyciągnać oprawkę tylko zwracając uwagę na oprawke zarowki wymienic

zarówke i powkładać spowrotem

 

bo wieżcie mi ze rozebrać tunel jest ciezko bo sposob konstrukcji jest jak przystało na niemców porabany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że w Pasku nie ma podświetlania popielniczki:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrać tunel to 5 minut, a wyjąc samej zapalniczki mi sie nie udało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w wolnej chwili zawita nowy led, na miejsce spalonej żaróweczki w gnieździe zapalniczki ;) Tylko pytanie czy ktoś inny może potwierdzić możliwość wymiany bez ściągania tunelu?

Edytowane przez P1eTR3Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nearbtk

Ja wyjąłem bez rozbierania tunelu, chociaż z początku w to wątpiłem! Gwarantuje da się!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z własnego doświadczenia- cała popielniczkę da się wyjąć bez rozbierania tunelu.

Z tego co pamiętam to trzeba było otworzyć popielniczkę, wcisnąć całość do dołu żeby wyskoczyło z zatrzasków. Później przekręcić całą popielniczkę i wyciągnąć do góry.

Wówczas mamy dostęp do gniazda.

Zrobiłem tak żeby podpiąć pod gniazdo zapalniczki przewody które poprowadziłem do rozdzielacza zapalniczki zamontowanego w miejscu popielniczki tylnej.

Efekt bardzo fajny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez rozebralem zapalniczke.... u mnie nie dzialala a okazalo sie ze kostka nie podlaczona. Wytargalem zarowke i teraz powiedzcie mi taka rzecz . Czy musze jak kupic w serwisie? czy moge isc do sklepu i powiedziec ze taka potrzebuje. Chodzi mi czy to jest taka zwykla latwo dostepna zarowka czy wymysl VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam ze da sie zapalniczke wyjąć bez ówczesnego ściągania tunelu, po nie małych problemach pięknie wychodzi i mozna naprawic usterke;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlozylem wszystko spowrotem i zapalniczka dziala ale podswietlenia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy musze jak kupic w serwisie? czy moge isc do sklepu i powiedziec ze taka potrzebuje. Chodzi mi czy to jest taka zwykla latwo dostepna zarowka czy wymysl VW?

żarówka oryginalna jest z oprawka i mocowaniem

pewnie można wymienić samą żarówkę ale będzie z tym więcej zabawy i na koniec może się okazać ze obudowa żarówki nie da się ponownie złożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z ostatnich zdjec co napisano "Tu podwazyc" to ta zarowka z ta obudowa to jest cala czesc ta co na zdjeciu ? bo ja kupilem zwykla zaroweczke bodajrze T5 i ja zalozylem te "druciki" dotykaly tam gdzie mialy(tak mi sie wydaje) a zarowka nadal nie swieci. ale podswietlenie jestem w stanie sobie darowac byle zapalniczka dzialala.

 

Mam rozumiec ze zarowka wyglada tak http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/leuchtmittel/6K0919243.jpg

Edytowane przez 2-ba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując żarówkę w aso dostaje się całą obudowę widoczną na zdjęciu które wymieniłeś plus jeszcze obudowa biała nad żarówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach odwiedzic Aso i sie dowiedziec ile takie cos kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w planach odwiedzic Aso i sie dowiedziec ile takie cos kosztuje

 

Około 4 Euro ;)

Ale możesz dać takie coś:

ledf.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w planach odwiedzic Aso i sie dowiedziec ile takie cos kosztuje

dokladnie 19,67 zł bo kupowałem 4 dni temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności