Skocz do zawartości
mgboczna

kontrolka nie zapiętych pasów

Rekomendowane odpowiedzi

Oj daro44 nie popisales sie, wystarczy wyjac wtyczke dwupinowa pod siedzeniem kierowcy i po krzyku ( osobiscie uzywam ) i system widzi nie zapiete pasy jako zapiete a koszt....pewnie wiesz, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu, podczas jazdy załącza mi się sygnał niezapiętych pasów. Doszedłem do tego, że błąd pochodzi z gniazda, gdzie wpina się pas. Jak skręcę ten uchwyt to sygnalizacja zanika. Moje pytanie, czy można to rozebrać i jakoś naprawić, albo zewrzeć na krótko, czy trzeba kupić całą część i czy nie ma problemu z wymianą? Boję się jakiś pirotechnicznych napinaczy, albo coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki i sorki za kłopot. Nawet próbowałem szukać, ale chyba jakiś niedorozwinięty jestem i nic nie znalazłem w szukajce na ten temat.

W moim przypadku, najlepiej rozpiąć tą kostkę pod fotelem, ale widzę, że nikt nie ma pewności czy nie ma to wpływu na napinacze i poduszki. Doraźnie tak zrobię bo gong jest denerwujący, ale chyba skończy się wymianą zapięcia :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze wyłączenie opcji monitorowania zapięcia pasów za pomocą VCDS'a lub podobnym urządzeniem diagnostycznym w sterowniku samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na fotelu kierowcy przy nie zapiętych pasach nie mam gongu a na fotelu pasażera jest. Czy to wina popsutego zapięcia od fotela kierowcy czy da się wyłączyć w sterowniku gong pasa kierowcy a zostawić pasażera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Na fotelu kierowcy przy nie zapiętych pasach nie mam gongu a na fotelu pasażera jest. Czy to wina popsutego zapięcia od fotela kierowcy czy da się wyłączyć w sterowniku gong pasa kierowcy a zostawić pasażera?

Zacząłbym od podpięcia VCDS'a , i sprawdzenia czy pas kierowcy jest czasem dezaktywowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Na fotelu kierowcy przy nie zapiętych pasach nie mam gongu a na fotelu pasażera jest. Czy to wina popsutego zapięcia od fotela kierowcy czy da się wyłączyć w sterowniku gong pasa kierowcy a zostawić pasażera?

 

Sprawdź też pod fotelem kierowcy czy nie masz czasem rozłączonej wtyczki od pasów. Sam tak mam u siebie bo mimo zapiętych czasami coś nie łączyło i włączał się gong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłbym od podpięcia VCDS'a

A masz jakieś namiary gdzie tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wymienić ? zapięcie razem z pracą w aso to koszt 300 pln brutto max 1h pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dpz, zanim wymienić to jednak lepiej sprawdzić czy nie wyłączone, bo jak wyłączone to i wymiana nic nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz jakieś namiary gdzie tego szukać?

 

Mogę ci podpiąć kompa i zobaczyć co go gryzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dpz, zanim wymienić to jednak lepiej sprawdzić czy nie wyłączone, bo jak wyłączone to i wymiana nic nie da :)

 

a no masz rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odświeżę, bo są sprzeczne informacje w tym temacie i w związku z tym mam pytanie:

 

Czy wypięcie kostki pod fotelem odpowiedzialnej za pikanie kontrolki pasów nie wyłączy jakichś systemów bezpieczeństwa?

 

Mam nawyk zapinania pasów i bez zapięcia nie przestawię nawet auta o metr na parkingu :manga ale styki nie kontaktują i ciągle mi to piszczy w czasie jazdy.

 

Niebardzo mi się chce tego rozcinać i kleić z różnych względów, a tylko po to żeby nie było pikawki o niezapiętych pasach jak i tak zawszę jeżdżę z pasami nie ma sensu kupować nowego zapięcia.

 

Czy mógłby więc ktoś potwierdzić, że wypięta kostka = auto ciągle widzi zapięte pasy i wszystkie systemy są aktywne tak jakby pasy były zapięte w sprawnym gnieździe z nieodpiętą kostką?

Edytowane przez csm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halooo, nikt nic nie wie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Odświeżę, bo są sprzeczne informacje w tym temacie i w związku z tym mam pytanie:

 

Czy wypięcie kostki pod fotelem odpowiedzialnej za pikanie kontrolki pasów nie wyłączy jakichś systemów bezpieczeństwa?

 

Mam nawyk zapinania pasów i bez zapięcia nie przestawię nawet auta o metr na parkingu :manga ale styki nie kontaktują i ciągle mi to piszczy w czasie jazdy.

 

Niebardzo mi się chce tego rozcinać i kleić z różnych względów, a tylko po to żeby nie było pikawki o niezapiętych pasach jak i tak zawszę jeżdżę z pasami nie ma sensu kupować nowego zapięcia.

 

Czy mógłby więc ktoś potwierdzić, że wypięta kostka = auto ciągle widzi zapięte pasy i wszystkie systemy są aktywne tak jakby pasy były zapięte w sprawnym gnieździe z nieodpiętą kostką?

 

Jest jeszcze coś takiego jak poduszka bezpieczeństwa w fotelu. Jak odłączysz kostkę to będzie kontrolka poduchy świeciła. Pozostaje odłączenie via komp. Dla komputera wypięta kostka = przerwany obwód i rejestruje błąd.

Edytowane przez razal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :)

 

Tylko że z postów w tym temacie wynika, że za poduszki odpowiedzialna jest inna kostka z żółtym kabelkiem, której się nie odpina, a wypięcie tej innej od pikawki nie powoduje świecenia się kontrolki od poduszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że za poduszki odpowiedzialna jest inna kostka z żółtym kabelkiem,

Raczej nie przewód koloru żółtego tylko kostka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypinasz kostkę dwupinowa od pasów i nic sie nie dzieje. Ja tak mialem w b6 i mam w b7. Komp myśli ze pasy są cały czas zapięte. Wyjęcie wtyczki powoduje przerwanie obwodu, ta sama sytuacja to wiecie pasa w gniazdo. Żadna kontrolka nie świeci. Jeżdżę tak ok ok 5lat, nigdy nią zapinalem, nie zapinam i nie będę zapinał pasów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

csm: nie lepiej podjechać*do ASO i naprawić ? po co się bawić w wypinanie kostek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności