Skocz do zawartości
mgboczna

kontrolka nie zapiętych pasów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
kolego wyciagasz koste jak kolega pisal wyzej czyli rozlaczasz obwod i komputer mysli ze pas jest ciagle zapiety nie zawracaj sobie glowy innymi metodami ten jest najprostszy i w kazdej chwili mozesz wrocic do kontrolki

 

A nie ma to wplywu czasami na bezpieczenstwo wczasie wypadku ?

Czyli dzialanie poduszek ,napinaczy i innych jeszcze mechanizmow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci

jestem elektronikiem

a jak sie nie swieci kontrolka od pasow to tym bardziej bedzie dzialac system airbagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie ma takiej mozliwosci

jestem elektronikiem

a jak sie nie swieci kontrolka od pasow to tym bardziej bedzie dzialac system airbagu

 

Ale napinacze pasow juz nie i wpadniesz na poduche z pelnym impetem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapinanie pasow jest to decyzja indywidualna wiec kazda robi jak uwaza wie co za to grozi

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co myśli sobie komputer po rozpięciu wtyczki, ale wedle informacji mojego serwisu vw jeśli wszystko jest fabrycznie ustawione to przy niezapięciu pasów poduszka nie wystrzeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a jak sie nie swieci kontrolka od pasow to tym bardziej bedzie dzialac system airbagu

 

jeśli wszystko jest fabrycznie ustawione to przy niezapięciu pasów poduszka nie wystrzeli...

 

Ok ale przy niezapieciu pasa i palacej sie lampce tego ze nie zapiete .

 

No a wypiecie wtyczki to takjakby pas byl zapiety caly czas . Tak ktos pisal tu wczesniej ,wiec oszukany system ze pas zapiety raczej wywali poduche .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wpięcie klamry musi rozwierać obwód, skoro odpięcie wtyczki daje taki efekt...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wpięcie klamry rozwiera styk . Wypięcie wtyczki powoduje ten sam efekt ale tylko po stronie kierowcy tak można zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W końcu dobrałem się do tego zapięcia.Ostrym nożem naciąłem i rozdzieliłem krawędzie.Po podważeniu płaskim śrubokrętem otworzyłem obudowę.Okazuje się ,że wyłącznik był w środku strasznie zasyfiony(banalna rozbiórka tego wyłącznika).Działa na zasadzie rozwierania styków.Wystarczyło tylko go wyczyścić , bardziej podgiąć blaszki i wszystko poskładać.Dodam tylko ,że wszystko robiłem bez wykręcania uchwytu(odsunąłem tylko na maxa fotel do przodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt jest klejony czy trzyma się na jakieś zatrzaski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa jest klejona ale za pomocą ostrego nożyka warsztatowego można bez większych problemów ją rozpołowić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dobrałem się do tego zapięcia

 

Szkoda ze fotek tu nie wstawiles z tej operacji .Bylo by jasniej i prosciej.

Pewnie napiszesz ze to prosta sprawa ,ale foty by wyjasnily pytania . Oraz orientacje dla wszystkich chetnych (dam rade ,czy nie ).

 

Ja takie stare zapiecie mam i moze zrobie tak jak ty ale z fotkami ,a potem je tu wstawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą kostke trzeba wypiąć pod siedzeniem pasażera zeby nie pikało??;)) bo są dwie, żółta i czarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Którą kostke trzeba wypiąć pod siedzeniem pasażera zeby nie pikało??) bo są dwie, żółta i czarna

 

Wiec tak ,szukaj po kabelku od zapiecia pasa idacego ,az pod fotel . A napewno sie nie pomylisz . Albo jak masz czym to odkrec fotel (to tylko 4 sruby ) ,albo jakies lusterko wez i dobra lampe .

 

Kostke ktora ja mialem wypieta ,to byla kostka ktora jest na koncu kabla od zapiecia pasa .

 

STA65124.jpg

 

STA65502.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółte kostki są tradycyjnie od poduszek powietrznych we fotelach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiec zabralem sie za to stare zapiecie .

 

Rozpolowienie nie poszlo mi najlepiej ,wyszlo krzywo i nie bylo latwo .

STA60221.JPG

 

Sa tam takie koleczki i zabki blokujace po bokach ,ktore przy rozcinaniu napewno zostana przeciete .

STA60241.JPG

STA60242.JPG

 

Tak wygladaja kolejne strony zapiecia bez obudowy.

 

STA60222.JPG

STA60224.JPG

STA60225.JPG

 

Na tej stronie jest przykrywka stycznika zapiecia .

STA60223.JPG

 

A to jego dwa mocowania do blachy ,takie zabki .

STA60243.JPG

 

Troche syfu tam bylo ,ale raczej to nie byla przyczyna problemow .

STA60234.JPG

 

To numery jakies kostki zapiecia pasa .

STA60261.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oto stycznik .

STA60235.JPG

 

Tu widac jak to tam chodzi , ta zielona czesc wchodzi do dolu ,w obudowe stycznika i zatrzymuje sie na garbie zygzakowatej blaszki. Co powoduje rozwarcie styku (czyli odejscie zakonczenia blaszki zygzakowatej (ksztalt litery T ) od dwoch cienszych blaszek . Czyli kiedy rozwarte to pasy zapiete (klamra w uchwycie),zwarte to pasy nie zapiete (klamra pasa poza zapienciem). I ja bym sie tu doszukiwal problemow ,bo w tym rozebranym widze ze przy wsadzonej klamerce bardzo niewiele,wrecz wcale nie ma odleglosci miedzy blaszkami kied klamra wsadzona .

STA60257.JPG

 

Na zygzakowatej blaszcze sa slady wytarcia lub przypalenia ,ale raczej wytarcia .

STA60237.JPG

 

Tak to wyglada po wyjeciu blaszek .

STA60254.JPG

STA60252.JPG

 

Zaobserwowalem tez brak takiej malej *******y ,tylko nie wiem czy to bylo wczesniej czy teraz zlamane . Jesli wczesniej to moglo miec wplyw na luz klamry w zapienciu. Bo zapinalem i bylo OK ,ale wystarczylo westchnac ,ruszyc sie i juz pikalo . Zas jak wtedy dociskalem klame w zapieciu do dolu to bylo OK.

 

STA60259.JPG

STA60258.JPG

 

Wygiolem delikatnie (naciskajac od wewnetrznej strony konta ostrego garbika )ta zygzakowata blaszke w miejscu garbika ,ktory wystaje z obudowy stycznika ,no i nastapila poprawa . Wkladana klamra teraz juz dalej odpychala blaszke T od dwoch cienkich blaszek .

 

Coprawda rozwalenie obudowy latwo nie idzie ,to z klejeniem moze byc roznie. Troche to szpetnie wyglada ,ale moze pomiedzy fotelami ujdzie w tloku .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem problem z gongiem podczas jazdy gdy miałem zapięte pasy udało mi sie ten problem rozwiązać prostym sposobem okleiłem małym kawałkiem taśmy ten rygi elek od zapinania i problem zniknął

 

IMG189.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bombel79

witam mialem ten sam problem ,trzeba rozebrać element pasów tam gdzie jest czujnik i podgiąć blaszkę czujnika i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany tyle materialu o deaktywacji pipania nie zapietych pasow a wystarczy kupic na alledrogo taka specjalna koncowke jaka ma pas bezpieczenstwa i po krzyku (osobiscie tego nie uzywam pasy to koniecznosc) i system widzi nie zapiete pasy jako zapiete a kosz ojolo 20 zeta pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności