Skocz do zawartości
Artur2910

Krotki lewarek zmiany biegow co myslicie??

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio widzialem a jednym pasku b5 na gieldzie mial krotki lewarek zmiany biegow powiem nawet fajnie to wygladalo nie taki slup... powiedzcie jak to widzicie i czy jest to mozliwe do zrobienie bez duzych zmian??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio widzialem a jednym pasku b5 na gieldzie mial krotki lewarek zmiany biegow powiem nawet fajnie to wygladalo nie taki slup... powiedzcie jak to widzicie i czy jest to mozliwe do zrobienie bez duzych zmian??

 

Jeszcze krótszy niż jest ? , ciekawe:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B5, w golfie mk3 wystarczyło uciąć drążek na pożądaną wysokość i nagwintować końcówkę żeby nakręcić gałkę. a jak to w B5 wygląda? Pewnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś ty chyba jeszcze słupów nie widział :D Już widziałem parę aut co myślałem że to parasol ktoś tam wcisnął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem mowcie co myslicie po to forum jest.... ale proste pytanie jak to wykonac dzis sciaglem mieszek no i jest mnetalowy drazek ale zaraz pod nim jest taka guma czarna mozna ja odciac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem mowcie co myslicie po to forum jest.... ale proste pytanie jak to wykonac dzis sciaglem mieszek no i jest mnetalowy drazek ale zaraz pod nim jest taka guma czarna mozna ja odciac??

piłka do metalu obciąć na odpowiednią wysokość i nagwintować, w passkach przed liftem gałka siedzi wyżej niż po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem o co chodzi teraz pytanie co zrobic z ta czarna guma ??? obciac ja i wyrzucic?? po co ona wgl jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to sam drążek zmiany biegów wygląda tak samo w każdym prawie VW (czy nawet samochodzie) ,nagwintowany na końcu "pręt"

 

b5ssearly.jpg

 

Tak więc jeśli chcesz się zabrać do skracania swojego to proponuje zrobić to w ten sposób :

 

Najpierw musisz zdjąć skórzaną osłonę lewarka oraz odkręcić samą gałkę.

 

reinstallaudiboot.jpg

 

unscrew.jpg

 

Następnie musisz pozbyc się opaski trzymającej na miejscu gałkę wraz ze skórą poprzez ścięcie "plomby":

 

DCP_4287.JPG

 

następnie musisz dokonać czarów, mianowicie obciąć w jakiś sposób lewarek na porzadaną wysokość i nagwintować (zmierzyć ori. gwint grzebieniem do gwintu).

 

Potem poprostu postępuj analogicznie zakładająć gałke, zakładająć metolową opaskę (obejma ślimakowa powinna się nadać, rozmiar .00 lub .0 ,musisz zmierzyć). No i założyć osłone i to chyba na tyle.

 

Dla porównania tutaj masz jak wygląda gałka w aucie i jak wygląda z aso drążek do montażu :

 

a4b5shiftlevercomparesm.JPG

 

 

Życzę powodzenia, i nie biorę odpowiedzialności jeśli coś popsujesz :P hehe pozdro :D

 

 

 

PS. Nie wiem czy ten jest skrócony, ale wygląda na taki, masz przynajmniej mały pogląd na to co planujesz:

 

PassatB5-11.jpg

Edytowane przez ..::ARO::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam po co skracać? Chyba tylko dla estetyki, bo na wygodzie trochu straci a i z szybszą zmianą biegów nie będzie to miało nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to jedynie zabieg stylistyczny. Ale chyba o to chodzi autorowi tematu :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej to wyglada............. no nie wiem, na pewno dziwnie:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie w kazdym u mnie wyglada tak jak na tej aukcji : http://allegro.pl/mechanizm-zmiany-biegow-vw-passat-b5-2-3-v5-99r-i1297616038.html . no i co z ta guma zrobic jak sue jej pozbyc jak w srodku niej jest metal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w niej metal to biezesz kontowke przykrywasz szmatami srodek i tniesz , nie ma łatwiejszego sposobu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że gałka się opiera na tej gumie pewnie tylko. Więc usunięcie jej nie powinno stwarzać problemu jeśli potem ściśniesz obejmą jak na zdjęciach powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale gdzie go kupic? widzialem zestawy do Sti, e36:), nawet renault, jednak do Vw niestety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale gdzie go kupic? widzialem zestawy do Sti, e36:), nawet renault, jednak do Vw niestety..

 

W PL nie widziałem...Ale tu są i i tu też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję kotleta,ale czy można podmienić lewarek w Passku przed liftem na drążek z Passka po lifcie ??? Obyło by się "bez gumówki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie shortshifter w passku zrobic baaardzo latwo wpadl mi w lapy short z ebay i przerobilem jeden zwykly w podobny sposob jak zaloze to zdam relacje pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności