Skocz do zawartości
Gość djzygiel

Kasowanie Inspekcji Serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wilku

z tego co udalo mi sie wyciagnac od mechanika ktory robil mi auta, a przyszedl do kasowania z wielka ksiega i jak zajrzal na paska to skasowal mi inspekcje OIL i powiedzial ze po niecalych 15tys sama sie wlaczy bez ustawiania(moj cichy wniosek jest taki ze moze te zera to bylo ile przed 15tys ma sie zapalic ale to tylko moje domysly) mam nadzieje ze tak jest,dowiem sie za 15tys to wtedy dam znac na 100% (hehe)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawia mi się komunikat SERWICE INSP po przekręceniu kluczyka raz jeśli silnik uruchomię napis znika czy to jest normalne? próbowałem to usunąć tymi sposobami co koledzy proponują ale dalej to samo.Samochód jest po przekładce z anglika i licznik został ten sam czy to ma znaczenie.Dzięki pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PASEK????? napisał/a:

pojawia mi się komunikat SERWICE INSP po przekręceniu kluczyka raz jeśli silnik uruchomię napis znika czy to jest normalne?

To jest normalne. Podchodzi przegląd. Poszukaj sobie - było już o tym 10000 razy :zdegustowany:

 

próbowałem to usunąć tymi sposobami co koledzy proponują ale dalej to samo

To spróbuj raz jeszcze, bo na pewno robisz coś nie tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie da rady, ja robię tak: wył. zapłon, wciskam i trzymam. przycisk z prawej strony {X} następnie włączam zapłon i wyskakuje napis OIL zwalniam pokrętło X i przekręcam pokrętło {Y} wyskakują cztery kreseczki{----} wyłączam zapłon, sprawdzam przekręcam stacyjkę to samo.Kolego widzę że, mi zawsze pomagasz za co ci dziękuję.Gdzieś czytałem że, może być czujnik od maski odłączony możliwe jest to.Dzięki ci bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to źle robisz :kijemgo::!: Najpierw piszesz, ze ci INSP świeci, a teraz jeszcze opisujesz, jak się kasuje OIL.

A INSP, to samo sie skasuje :?: kasujesz OIL, przewijasz na INSP - i tez kasujesz, żeby sie pokazały " ---- ".

A nie mówiłem, że nie tak to robisz :?::wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo udało mi się wykasowałem,Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vmax_hood

Skasowanie licznika do kolejnej zmiany oleju mozna zrobic na dwa ( moze więcej) sposoby, zalezy jak chcemy wymieniać olej.

 

1. W moim pasku był ustawiony tryb w którym komputer sam badał lepkośc oleju i dawał znac kiedy trzeba go wymienic. Zalezy to od sposobu jazdy, warunków itd. zazwyczaj na jednej wymianie mozna przejechać pomiedzy 30 a 40 tys. km ( mam na mysli olej o oznaczeniu !!! 505-01 !!!). Niestety aby po wymianie ustawić kolejne odlicznie/badanie lepkości nalezy udać się do serwisu ( lub jak ktos sie zna i posiada vaga sam to zrobi- ja niestety nie posiadam).

 

2. Drugi sposób to opisany wyzej "stacyjka przyciski" z tym że tu odłączamy sobie funkcje badania oleju przez komputer i zostaje nam zwykłe odlicznie przejechanych kilometrów. Aby włączyc funkcje badania lepkości czeka nas znowu serwis:(

 

Ja zdecydowałem sie na zwykłą funkcje odlicznia kilometrów ,szkoda mi kasy na serwis.

 

Sposoby kasowania licznika od wymiany oleju są rózne (ale w sumie zasada pozostaje ta sama). Przekonałem sie o tym na moim pasku kiedy denerwował mnie napis "service jetzt" i pikanie w tedy czytałem , dzwoniłem, a w końcu zdecydowałem sie przełączyc na odlicznie km. W instrukcji obsługi jest opisane jak to zrobic jednak w moim przypadku było ciut inaczej, ale po kilku próbach sie udalo!

 

Podsumowujac - kto chce wymieniać w VW polecam aby zostawił funkcje badania lepkości oleju (chyba ze ktos ja wczesniej wyłączył), a kto chce odlicznie przejechanych kilometrów niech poswieci troche czsu na zabawe ze stacyjka i przyciskami!

 

Mam nadzieje ze troche pomogłem i rozjasniłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baranmarcin

Panowie a moze ktos umie mi podopowiedziec jak wykasowac komunikat serwisowy w passacie B6???? probowalem cos kombinowac z guziczkami ale stalo sie jeszcze gorzej bo zapalila sie kontrolka od airbagu;/ jak wlaczam zaplon to kontrolka od airbau gasnie a jak zapale auto to pojawia sie ponownie;/ POMOCY!!!!

 

P.s ktos pisal ze instrukcje jak wykasowac komunikat serwisowy mozna znalezc w instrukcji, ale ja niestety posiadam tylko w jezyku niemieckim i nic z niej nie rozumiem.

 

Z gory dziekuje za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
Panowie a moze ktos umie mi podopowiedziec jak wykasowac komunikat serwisowy w passacie B6????

 

Kabelkiem HEX-CAN. AFAIK przyciskami sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIANEX2
Kasowanie inspekcji serwisowych odbywa się następująco:

 

1. Wyłączyć zapłon

2. Nacisnąć i przytrzymać przycisk X,

3. Włączyć zapłon,

4. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawia się słowo "service",

5. Na centralnym wyświetlaczu pojawia się komunikat "SERVICE NOW",

6. Zwolnić przycisk X,

7. Obrócić przycisk Y w prawo, w celu skasowania wskazania,

8. Wyłączyć zapłon.

 

 

Przycisk X to prawy przycisk na liczniku

Przycisk Y to lewy przycisk na liczniku

 

U mnie była drobna różnica w pkt.2 po naciśnięciu przycisku X wyzerował się licznik "dobowy" nie pojawiły się napisy service i serwice now ale zadziałało . Zniknął napis serwice jetz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos juz to napisal ale wysarczylo by przeczytac ksiazke od Passat, ta ktrora daja w standarcie razem z servisowa, tak gruga opisujaca jak wlozyc kluczyk do stacyjki,gdzie sa nawiewy,jak kozystac z radia itd..wiecie o jaka chodzi?? wlasnie tam jest to opisane :) przynajmniej w mojej jest. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol2

1. Oto co jest na ten temat w instrukcji VW:

Fragment instrukcji do Paska 1997-2000

 

2. Zwracajcie uwagę na to z jakiego roku macie auto, bo odrobinę inaczej ma się wtedy sprawa ze 'stacyjką-przyciskami'. Jeśli jeździcie autem sprowadzonym /zwłaszcza z niemcowni/, pamiętajcie również o tym, że rok produkcji tych aut często nie jest rokiem produkcji lecz pierwszej rejestracji. W związku z czym kierowanie się rokiem produkcji auta zapisanym w polskich dokumentach może być niekiedy błędne, a Wasze auto może być w rzeczywistości starsze o rok niż dane w dowodzie.

Poniżej instrukcje, jak poradzić sobie z inspekcją serwisową:

Kasowanie inspekcji serwisowych VW Passat 1996-2000

Kasowanie inspekcji serwisowych VW Passat 2000-2005

 

3. Jeżeli zaś chodzi o rzecz odwrotną /by komunikat się wyswietlał/, to usuwając komunikat będzie on automatycznie się wyświetlał przed 15tys.km lub przed 30tys.km/VAG/. Przyciskami X Y możemy jednak ustawić liczbę km w tys./1000-9000/ o jaką wcześniej, przed 'upływem' okresu km, miałby się wyświetlać komunikat.

 

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

Ja ze swej strony prosiłbym kogoś kto zna różnicę między ustawieniami komunikatów OEL a INSP, aby się wypowiedział. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skasowanie licznika do kolejnej zmiany oleju mozna zrobic na dwa ( moze więcej) sposoby, zalezy jak chcemy wymieniać olej.

 

1. W moim pasku był ustawiony tryb w którym komputer sam badał lepkośc oleju i dawał znac kiedy trzeba go wymienic. Zalezy to od sposobu jazdy, warunków itd. zazwyczaj na jednej wymianie mozna przejechać pomiedzy 30 a 40 tys. km ( mam na mysli olej o oznaczeniu !!! 505-01 !!!). Niestety aby po wymianie ustawić kolejne odlicznie/badanie lepkości nalezy udać się do serwisu ( lub jak ktos sie zna i posiada vaga sam to zrobi- ja niestety nie posiadam).

 

Z całym szacunkiem ale czy ktoś znający się mógłby to zweryfikować ?

Brzmi to trochę jak sajensfykszyn, poza tym gdzie w silniku mam to całe laboratorium badające olej ?

 

W moim aucie, mimo, ze od nowości było przystosowane do LONG LIFE to nigdy ten system nie był stosowany. Olej był wymieniany (wg ksiażki serwisowej) co 15 kkm. Ostatnio koniec wrzesnia 2006 przy stanie licznika 133 kkm.

W końcu października 2006 ja kupiłem auto i obecny stan licznika to nieco ponad 141kkm. Od kilku dni przy uruchamianiu mam to jednokrotne piknięcie i napis "SERVICE JETZT".

Przejechałem 8 kkm, więc wg km nie powinno tego jeszcze być.

 

Pytanie, czy to cholerstwo może pilnuje 2 parametrów (czyli tak jak w książce serwisowe: km lub rok), zależy co wcześniej nastąpi ? I to co teraz mam to dlatego, że minął rok ?

 

Czy tez mam podejrzewać poprzedniego właściciela o delikatne minięcie się z prawdą i jakieś kombinacje z licznikiem ?

Chociaż kupowałe auto w miesiąc po przeglądzie, w tym czasie przejechało ca 1,5 kkm. Niby mało jak na służbowe, tylko, że w tym czasie było naprawiane po stłuczce.

 

No to jak, czy ktos wie, czy tylko pilnuje km, czy równolegle km i czasu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po wymianie oleju i mam zamiar skasować inspekcję olejową tylko mam takie pytanie czy przy kasowaniu inspekcji da sie ustawić (zadać) swój własny przebieg przy którym ta inspekcja olejowa zapali sie ponownie , bo chciałbym ustawić sobie 10kkm a standardowo jest chyba 15kkm, chyba że sie myle to prosze mnie poprawić.

 

O ile pamietam z zabawy VAGiem mozna mu wpisac dowolna ilosc km, po ktorej sie ta informacja pojawia.

 

 

nie tylko WAG-iem można mu wpisać dowolną ilość kilometrów po których powinno się wymienić olej. Można to też zrobić ręcznie poprzez dwa magiczne przyciski przy zegarach

 

No więc koledzy jęśli jest taka możliwość ustawić (zadać) ręcznie ilość kilometrów po jakiej ta inspekcja OIL znów się pojawi to prosze o jakiś link albo opis jak to zrobić. Bo oprucz suchych informacii że można to zrobić ręcznie, niestety nie podajecie żadnych opisów. Pozdrawiam i jeśli @Dardi mógłby podać jakiś opis jak to zrobić byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy posty wyżej napisałem m.in.:

 

Od kilku dni przy uruchamianiu mam to jednokrotne piknięcie i napis "SERVICE JETZT".

Przejechałem 8 kkm, więc wg km nie powinno tego jeszcze być.

 

Pytanie, czy to cholerstwo może pilnuje 2 parametrów (czyli tak jak w książce serwisowe: km lub rok), zależy co wcześniej nastąpi ? I to co teraz mam to dlatego, że minął rok ?

 

Poniewaz nikt nie wiedział :evil: , to udałem się dziś do ASO i wg oficjalnego ich zdania to tak właśnie jest. Twierdzą też, ze jak skasuję ten komunikat to wyświetli mi się dopiero po 15 kkm lub za rok - liczone od dziś :niepewny::kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sumujac temat rozumiem że te 4 zera (które ustawia sie recznie)to ilość km przed zblizajacym sie serwisem jak ustawie na 9999 to za okolo 5 kkm powinienem miec komunikat z powrotem :ban?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak
Kasowanie inspekcji serwisowych odbywa się następująco:

 

1. Wyłączyć zapłon

2. Nacisnąć i przytrzymać przycisk X,

3. Włączyć zapłon,

4. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawia się słowo "service",

5. Na centralnym wyświetlaczu pojawia się komunikat "SERVICE NOW",

6. Zwolnić przycisk X,

7. Obrócić przycisk Y w prawo, w celu skasowania wskazania,

8. Wyłączyć zapłon.

 

 

Przycisk X to prawy przycisk na liczniku

Przycisk Y to lewy przycisk na liczniku

 

 

HHA

 

Taeraz takie pytanie, bo mam Basis'a z 2001 i nie mam MFA, jak moge inaczej recznie wykasowac service?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak moge inaczej recznie wykasowac service?

 

Tak samo jak w cytowanym przez Ciebie opisie, MFA do tego nic nie ma. Przyciski są w desce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

no tak, ale problem w tym, ze u mnie "5. Na centralnym wyświetlaczu pojawia się komunikat "SERVICE NOW", " w ogole nie wystepuje, bo wyswietlacz centralny maja tylko autka z MFA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak nie pojawia ci się ta informacja, bo jak piszesz nie ma gdzie się pojawiać to co chcesz kasować i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności