Skocz do zawartości
Gość djzygiel

Kasowanie Inspekcji Serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

mosak, u ciebie będzie tam gdzie liczni kilometrów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

hehe nie zrozumiales do konca :P

mam Basis'a w ktorym jest tylko wyswietlacz licznika kilometrow (wyswietla kumunikat "SERVICE"), natomiast zamiast wyswietlacza centralnego (MFA) mam taki mega komputer w ktorym pokazuje mi czy mam wlaczone swiatla etc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak własnie myślałem :D

 

no to w czym problem? rób tak jak jest napisane, ja na spocie w Skarżysku tak u Majcina kasowałem, on też nie ma MFA i komunikat pojawiał mu się tam gdzie jest wyświatlacz zegarka czy km (juz nie pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

no udalo sie :P

tylko szczerze Wam powiem, ze to "service now" sie nigdzie nie wyswietlilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko szczerze Wam powiem, ze to "service now" sie nigdzie nie wyswietlilo :D

 

Bo to do wersji wypaśnej :D w Twojej po prostu znika z licznika km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość john-mh

ja u siebie przed chwila tez wykasowalem"service in 3000 km" zgodnie z powyzsza instrukcja, ale wygladalo to troche inaczej, nie pokazaly sie te 4----, tylko napis "service jetzt" a po przekreceniu w prawo przycisku"Y", wszystko powrocilo do stanu wyjsciowego.

Informacja "service in 3000 km" zostala wykasowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john-mh - u mnie odbyło się identycznie. Również napis "service jetzt", a potem ładnie wykasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam może głupie pytanie. Coś sie dzieje jak sie oleje i nie wykasuje servicu?? Ryczy mi, że za 1000 km ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no nic. bedzie cie tylko wkur...ać, bo po każdym odpaleniu będzie komunikat mrugał. Oczywiście po paru chwilach zniknie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zamiast napisu service 3000km będzisz miał service now

 

słyszałem bajki że jak się tej informacji nie skasuje w porę to auto po tych 3000 tysiącach kilometrów staje i tylko laweta nas ratuje, ale jak wspomniałem to tylko bajki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurgo

Pojawił mi sie komunikat '' serwice 27 tys ''- czytalem wszystko o kasowaniu itp. ,lecz zastanawiam sie do czego tenże komunikat może sie odnosić ? Mam przejechane 170 tys km , samochód nie dawno odkupiony, więc nie wiem wiele o nim , w książce jest ostatnia adnotacja ( w niemczech )przy 140tys km- poprosze o jakieś sugestie . pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... mi sie samemu dzisiaj też pokazał komunikat SERVI , czytałem instrukcje z pierwszej strony i ni bata nie działało . Więc zrobiłem w ten sposób

 

1. Włączyłem i wyłączyłem zapłon ( dla pewności )

 

2. Wcisnołęm i przytrzymałem owy przcisk X

 

3. Włączyłem zapłon

 

4. Puściłem przcisk X

 

5. Przekręciłem przycisk Y w prawo ( ale reszte co było napisane w innym poście nie pomogło, więc zaczołem kombinować i )

 

6.Trzymając przekręcony przycisk Y wciskałem przycisk X dopuki na wyświetlaczu nie pojawiło sie takie wskazanie ----

 

7. Zgasiłem zapłon i po chwili puściłem przycisk Y ( chociaż nie wiem czy był sens go jeszcze trzymać , w każdym razie nie zaszkodziło )

 

8. Po przekręceniu było wszystko git

 

 

TO TYLE POWODZENIA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Slim Shady

Panowie SERVICE OIL skasowałem własnie w ten sposób bo pamietałem jak pracowałem w VW-eju ale teraz jak byłem w serwisie na wymianie rozrzadu to wyskoczyła mi INSPEKCA.Czy to kasuje sie tak samo?? bo próbowałem i nie stety :( albo złakombinacje robie :( prosze o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie SERVICE OIL skasowałem własnie w ten sposób bo pamietałem jak pracowałem w VW-eju ale teraz jak byłem w serwisie na wymianie rozrzadu to wyskoczyła mi INSPEKCA.Czy to kasuje sie tak samo?? bo próbowałem i nie stety :( albo złakombinacje robie :( prosze o podpowiedz

 

SERVIS OIL oraz INSP - kasuje sie identycznie. Musisz tylko pokretłem przy liczniku kilometów przewinac na kolejny komunikat - obracając pokrętło w prawo.

 

jurgo - pewnie masz ustawione LONG i serwis masz co 30 tkm - proste :D

 

jackobson - spróbuj. Sądzę ze powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marco-w

A czy jeśli nie mam komputera pokładowego w swoim B5, też mogę jakoś się dowiedzieć o nadchodzącej wymianie oleju? Jakaś kontrolka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jeśli nie mam komputera pokładowego w swoim B5, też mogę jakoś się dowiedzieć o nadchodzącej wymianie oleju? Jakaś kontrolka?

Możesz, ale tylko w przypadku, gdy tego oleju będzie za mało w silniku :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SERVIS OIL oraz INSP - kasuje sie identycznie. Musisz tylko pokretłem przy liczniku kilometów przewinac na kolejny komunikat - obracając pokrętło w prawo.

 

Do DANEK75

 

Musze troche wyprostować jeszcze twoją wypowiedź , bo nie każdemu działa tylko po obróceniu w prawo ,u mnie to nie niewystarczyło , a jak to zrobiłem to juz pisałem chyba na poprzedniej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
A czy jeśli nie mam komputera pokładowego w swoim B5, też mogę jakoś się dowiedzieć o nadchodzącej wymianie oleju? Jakaś kontrolka?

Zapewne chodzi Ci o to, ze nie masz tego czerwonego wyswietlacza miedzy obrotomierzem a szybkosciomierzem... Wowczas informacja o nadchodzacej wymianie oleju pojawi Ci sie w tym "okienku", gdzie pokazuje Ci przebieg... Pojawio sie maly napis "servis in..." i ile kilometorw masz jeszcze do serwisu. Taki komunikat bedzie sie ukazywac przy kazdorazowym uruchomieniu silnika...

Bardziej lopatologicznie nie dalem rady opisac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata z 2003 , jak go kupiłem to wymieniłem olej ale czytałem na forum że są dwie opcje informacji o wymianie

1:ustawiona ilość kilometrów

2:komputer sprawdza lepkość oleju i informuje kiedy należy go wymienić

Ja nie wiem co mam ustawione w moim samochodzie i czy wogóle jest coś ustawione , powiedzcie jakto sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko Vagiem możesz to sprawdzić teraz w tej chwili. Inaczej nie pozostaje nic innego jak czekać az wypluje komunikat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności