Skocz do zawartości
Gość djzygiel

Kasowanie Inspekcji Serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od nie dawna paska, wymienilem olej filtry itd, chcialem sam skasowac ten SERVICE INSP i sie nie da :( robie tak jak piszecie, z INSP przechodzi na OIL potem sa kreski --- po czym jak wyciagne kluczyk i wloze od nowa jest INSP :( co mam zrobic zeby sie wkoncu nic nie palilo tylko pokazywalo mi ile km przejechalem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
]co mam zrobic zeby sie wkoncu nic nie palilo tylko pokazywalo mi ile km przejechalem??
jesli tak robisz j/w i lipa, to pozostaje Vag.
Najprostszy i ciągle chyba jeden z najczęściej spotykanych sposobów kasowania inspekcji serwisowej w wielu VW:

 

[Wybór]

 

[17-Zest.wskaźników]

 

[Adaptacja - 10]

 

 

Kanał "02"

 

[Odczytaj]

 

Jeżeli wartość zapisana jest różna od zera to w zestawie wskaźników widnieje prawdopodobnie informacja o konieczności odwiedzenia serwisu :)

 

Teraz jako nową wartość należy wpisać: 0 (zero).

 

[Testuj]

 

Upewnij się' date=' że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

 

[Zapisz']

 

...i gotowe.

 

UWAGA: Po skasowaniu inspekcji, na wyświetlaczu w zestawie wskaźników zamiast aktualnego przebiegu może pojawić się coś podobnego do tego: "--/--". Jeżeli tak się stanie, należy przejechać pojazdem krótki odcinek drogi, po pokonaniu którego wyświetlacz powinien powrócić do "normalnego" trybu pracy.

 

Zobacz też i ewentualnie pobierz to:KLIK, lub to: KLIK

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pomoglo zle robilem, najpierw trzeba wyzerowac OIL na --- a potem INSP na --- i likwiduje sie :) takze proste jednak bylo a zarazem tak trudne hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak mam podobny problem ale zamiast godziny wyświetlając mi się 0000 ( cztery zera) wcześniej rozkodował mi się tez kluczyk( kontrolka migała od immo) ale zaadoptowałem go na nowo i juz nic nie mruga. Dodam tez że kontrolka rezerwy mi się wcześniej tez nie zapalała a to wszystko przez Hidy ale wywaliłem to ustrojstwo i wszystko powróciło do normy oprócz tego ZEGARA który pokazuje cały czas 0000 bez dwukropka, nie reaguje na pokrętło i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czy to również wina inspekcji?? Przeszukałem całe forum ale nic podobnego nie znalazłem . Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smoli

Witam Panowie.Ja mam taki problem że po wymianie oleju nie mogę skasować tej pomarańczowej konewki.(passat 1.9 tdi 2000r)Wcześniej jak wymieniałem to zrobiłem to beż problemu przyciskami X i Y. Oczywiście "service"mi się skasował ale ta konewka nie.Co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co robić???

Odłącz akumulator na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kacper10

witam a moze wiecie jak zmienic wysfietlana temperature bo wyswietla mi w faranhajtah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam a moze wiecie jak zmienic wysfietlana temperature bo wyswietla mi w faranhajtah

to climatronik, a jeśli na zegarach, to tylko vag.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam paska b5 98 rok i za nic nie mogę skasować inspekcji według podanej metody, tzn może i znika ale po ponownym przekręceniu kluczyka znów pojawia się napis insp na wyświetlaczu :/ próbowałem też vagiem ale tu się schody znów zaczynają ściągnąłem wersje 409.1 bo taka pracuje z moim interfejsem niby jest tam jakiś crack instaluje jak trzeba i nic...kończy się na tym że wchodzę w kanał 17 daję adaptacje wpisuje kanał 10 i dalej proszę się zarejestrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

mam paska b5 98 rok i za nic nie mogę skasować inspekcji według podanej metody, tzn może i znika ale po ponownym przekręceniu kluczyka znów pojawia się napis insp na wyświetlaczu :/ próbowałem też vagiem ale tu się schody znów zaczynają ściągnąłem wersje 409.1 bo taka pracuje z moim interfejsem niby jest tam jakiś crack instaluje jak trzeba i nic...kończy się na tym że wchodzę w kanał 17 daję adaptacje wpisuje kanał 10 i dalej proszę się zarejestrować

 

na pewno aktywowałeś sobie craka?? choć jeżeli możesz wejść w adaptacje to wygląda że tak.... Może ściągnij sobie z innej strony vaga, bo ta może być jakaś skopana ps. możesz ściągnąć wersję wcześniejszą tzn. 3... ponoć bardziej kompatybilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wchodzę w kanał 17 daję adaptacje wpisuje kanał 10
W zegarach masz wejść w kanał 02 i tam wyzerować.

Ściągnij sobie lepiej pełną wersję 311,2 i po kłopocie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

 

Informacja bardzo przydatna :)

 

ps. Co ile km będzie wyskakiwać taki komunikac w B5 TDI 1.9 FL 2001 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. Co ile km będzie wyskakiwać taki komunikac w B5 TDI 1.9 FL 2001 r

Jakbyś poczytał temat to byś wiedział. Jest o tym przynajmniej kilka razy napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam paska B6 2007, 2.0 Tdi udało mi się skasować km do inspekcji ale teraz mam komunikat service naw!

Nie mam żadnych pokrętel pod licznikami ale przyciski, nie wiem jak skasowac ten komunikat lub jak ustawić km do następnej wymiany oleju.

Czy może ktoś coś doradzić jak zrobić to recznie?

Wiem ze to mozna ustawic Mechanik rok temu mi to ustawil ale to było gdy byłem autkiem w kraju.

Z góry dziękuje za jakieś wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj, 19:33

 

Witam, mam paska B6 2007, 2.0 Tdi udało mi się skasować km do inspekcji ale teraz mam komunikat service naw!

Nie mam żadnych pokrętel pod licznikami ale przyciski, nie wiem jak skasowac ten komunikat lub jak ustawić km do następnej wymiany oleju.

Czy może ktoś coś doradzić jak zrobić to recznie?

Wiem ze to mozna ustawic Mechanik rok temu mi to ustawil ale to było gdy byłem autkiem w kraju.

Z góry dziękuje za jakieś wskazowki.

Nie wiem czy zauwazyles kolego ale jestes w zlym dziale pytaj w dziale B6 tam pewnie koledzy dadza Ci odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo1144

Co zrobić gdy przycisk ,,1" lub inaczej ,,x" nie chce się wcisnąć? Prosze o odpowiedź!

 

 

EDIT//

Masz jakiś problem z używaniem znaków interpunkcyjnych?

 

GURAL

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić gdy przycisk ,,1" lub inaczej ,,x" nie chce się wcisnąć?

Trzeba skasować inspekcję podpinając autko pod komputer do diagnostyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić gdy przycisk ,,1" lub inaczej ,,x" nie chce się wcisnąć? Prosze o odpowiedź!

 

 

EDIT//

Masz jakiś problem z używaniem znaków interpunkcyjnych?

 

GURAL

Skasować za pomocą Vaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dziś zauważyłem, że świeci mi się napis SERVICE INSPECT w wyświetlaczu gdzie są przejechane km. Mam do wymiany olej. Czy to może być ten komunikat? Czy coś innego? Szukałem tutaj na forum jak to kasować i ustawiać itp. Wszędzie pisze o przyciskach X, Y, lub 1, 2. Nie wiem o co chodzi z tymi przyciskami/ numerkami gdzie one są? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności