Skocz do zawartości
Chemik211

Ile tłumików w 2E i jak wyglądają wtryski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie posiadam Passata z silnikiem 2E i on posiada 4 tłumiki, a oglądając różne schematy powinien mić 3tłumiki, najlepsze jest to że na każdym tłumiku jest nr,org, Podobny wydech widziałem w silniku KR czy może on pasować?? i następne pytanie jaka powinna być listwa wtryskowa w tym silniku?? wszystkie 4szt,wtrysków w jednej obudowie czy wszystkie osobno ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam Passata z silnikiem 2E i on posiada 4 tłumiki

Katalizator to nie tłumik

wszystkie 4szt,wtrysków w jednej obudowie czy wszystkie osobno ??

4 oddzielne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Katalizator to nie tłumik

Tyle to wiem bo jestem mechanikiem, silnik mam bez sondy więc katalizatora nie może być, patrzyłem na książkę sam naprawiam i wychodzi że powinno być 3-tłumiki, a mój układ wydechowy jak z silnika KR

4 oddzielne
Kurczę to ja mam jakąś wy dumkę bo mam w listwie plastikowej połączone w środku, i podłączone są tylko jedną wtyczką, dlatego pytam bo będę montował sekwencję i nie ma jak odciąć oddzielnie wtryskiwaczy tylko trzeba wszystkie na raz odcinać, czyli muszę szukać innego kolektora z szyną wtryskową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik mam bez sondy

Na pewno masz 2E?

więc katalizatora nie może być

Brak sondy nie oznacza braku katalizatora, w 80 latach pojawiły sie auta z nierególowanym katalizatorem czyli bez sondy.

Kurczę to ja mam jakąś wy dumkę bo mam w listwie plastikowej połączone w środku, i podłączone są tylko jedną wtyczką
Jedna wtyczka bo to nie jest sekwencyjny wtrysk..pewności nie mam ale na pewno idzie wyjać pojedyńczo wtrysk gdyż listwa wtryskowa jest skręcana i wygląda jak jednolita całość.
bo będę montował sekwencję i nie ma jak odciąć oddzielnie wtryskiwaczy

Jeśli to 2E to masz w kieszeni pieniądze które byś wydał na emulator wtryskiwaczy, Wtrysk/wtryski w 2E odłącza sie jednocześnie.

czyli muszę szukać innego kolektora z szyną wtryskową
Nic nie musisz szukać ...jedynie kształt kolektora w 2E jest tak wydziwniony że ciężko podejść aby wywiercić dziury pod wtryski...bo mam nadzieje że rozmowa dotyczy sekwencji LPG. Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno masz 2E?
Raczej tak przynajmniej tak mi sie wydaje
Jedna wtyczk bo to nie jest sekwencyjny wtrysk..pewnosci nie mam ale na pewno idzie wyjać pojedyńczo wtrysk gdyż listwa wtryskowa jest skrecana i wygląda jak jednolita całość.

Tak jak piszesz da się rozebrać

Jeśli to 2E to masz w kieszeni pieniadze które bys wydał na emulator wtryskiwaczy, Wtrysk/wtryski w 2E odłącza sie jednocześnie.

Przy sekwencji żadnych emulatorów się nie stosuje, i tu mamy problem gdyż podłączenie pod tą jedną wtyczkę powoduje jednoczesne załączenie wtrysków gazowych, a tak podpinając się pod każdy wtrysk z osobna uzyskujemy łatwą możliwość diagnozowania w razie awarii któregoś wtrysku, i to że przełączanie na gaz następuje bardziej łagodnie gdyż przełączamy z odstępem pojedynczo wtryski ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy sekwencji żadnych emulatorów się nie stosuje

No może faktycznie , ten emulator to chyba jest do I i II generacji.

podłączenie pod tą jedną wtyczkę powoduje jednoczesne załączenie wtrysków gazowych

Nie wierzę że nie ma sterownika do sekwencji który ten problem z łatwością rozwiąże.

Poryj trochę w necie i na innych forach ...musi być sposób aby rozbić jeden sygnał jaki jest w 2E na wtryski na cztery kolejne aby uzyskać sekwencję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę że nie ma sterownika do sekwencji który ten problem z łatwością rozwiąże.

To cię zmartwię nie ma, jedyny sposób to wpięcie się na rozdzielonej już wiązce lub przy wtryskach, zajmuję się mechaniką i montażem instalacji lpg, jest możliwość zrobienia tego ale wymaga rozebrania tej listwy(z tym problemu nie ma)i rzeźbienia w środku, przez co będzie to wyglądało brzydko nie estetycznie , a że widziałem już wtryski pojedynczo w 2E to chyba kupię kolektor z wtryskami żeby były osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełnej sekwencji i tak nie będzie, bo ten silnik pracuje w full grupie.

Rozbierz tą listwę wtryskową i podłącz normalnie pod każdy wtrysk z osobna, będzie płynne załączanie i diagnoza wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pełnej sekwencji i tak nie będzie, bo ten silnik pracuje w full grupie.
To wiem, tylko ze ładnie nie idzie tego zrobić, i to mnie denerwuje,ale widziałem w golfie3 z takim silnikiem że były pojedyncze wtryski, więc nie wiem czy nbie zrobię małego moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności