Skocz do zawartości
KnapolPieksy

Podłokietnik, urwane zawiasy, zaczepy. passat B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pytanie dotyczące zawiasów z tego podłokietnika. Kupiłem passata z urwanymi już zaczepami w podłokietniku, więc chciałbym to zrobić, dospawać coś plastikowego. Niestety nie wiem jak to oryginalnie wygląda. W necie też nie znalazłem. Proszę Was podeślijcie mi foto jak to wygląda. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam coś takiego

 

 

Da się rozebrać podłokietnik by wyjąc tą klapkę i zaczepy (jeśli jeszcze jakieś są :P ) nie ma sensu kleić tego na kleje jak coś to zanieść do plastikarza niech pospawa

 

Lub zaaplikować zwykły metalowy zawias :D

P240210_14.12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak kolega wyzej napisal, lub jesli juz masz jakies zdolnosci moze uda Ci sie zgrzac plastik na plastik umieszczajac miedzy nim zawias metalowy a z dolu przykrecajac, tyle, ze do tego pewnie przydalaby sie opalarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub zaaplikować zwykły metalowy zawias

Daj spokój ja już mam jeden tak sprofanowany podłokietnik przez mojego ojca:D

 

Poszukam u siebie może będę miał zawiaski, bo wiem że gdzieś się walały.

 

mały OT

adams masz pod coś podpięty ten przycisk w podłokietniku?

Edytowane przez DeepHeet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams masz pod coś podpięty ten przycisk w podłokietniku?
Jeszcze nie, ten przycisk jest od odryglowania klapy w sedanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby sobie sprawić taki przycisk i jakieś ciekawe zastosowanie mu nadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADAMS

 

spawarkę do plastiku mam, a mógłbyś dać zdjęcia przedstawiające w całości te zawiasy ? Te zawiasy to sam zrobiłeś czy kupiłeś już gotowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam innych zdjęć. Zawiasy były w zestawie z podłokietnikiem tylko połamane, swego czasu miałem 2 podłokietniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam podłokietnik kupiłem od gościa za 50zł także ma połamane zawiasy to chyba norma,ale nie mam mieszka ani rączki dźwigni hamulca i tu moje pytanie jak jest mocowany mieszek do podłokietnika. Na allegro znalazłem mieszek od golfa 3 i zastanawiam się czy będzie pasował.Może ktoś ma zdjęcie jak to jest tam zamontowane, a może ktoś ma na sprzedaż kompletny mieszek:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie ci dokupić mieszek... ale jest on mocowany na zatrzaski.

 

Blacha montażowa i kluczyk to też czarne kruki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blacha montażowa i kluczyk to też czarne kruki

O co chodzi? Swoją drogą jak kupiłem drugi podłokietnik to mój oryginalny kluczyk pasował (otwierał i zamykał zamek)

Ten z pierwszej aukcji wydaje się że bardziej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaleźć kompletny podłokietnik nie połamany to rarytas! Często można kupić ale z połamanymi zawiasami, bez blachy montażowej/kluczyka/pokrowca na ręczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś chiński badziew, kup drugi, najlepiej ori :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki uniwersalny w brikomarche za 79 zł a na allegro 50. Podobał mi się a oryginalny widziałem za 150 kiedyś na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, uniwersalny szmelc... Kumpel kupił do polówy i też mu się to połamało. Szkoda tracić na to kasę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić uniwersalny ale porządny. Ori jest dobry ale do popatrzenia na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrać do podłokietnika żeby sprawdzić, czy zawiasy nie powpadały do niego? Pokrywa jak widzę w moim była już klejona przez poprzednich właścicieli, ale nie widzę zawiasów i nie mam bladego pojęcia jak to rozkręcić, bo widzę tylko dwie dziurki. A ostatnio czytałem recenzje o rewelacyjnym kleju do plastiku (jest w leroy merlin za 20 zl) który jest tak agresywny, że rozpuszcza i wtapia się w klejony plastik, więc może by dał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tylnej części podłokietnika masz dwie zaślepki, trzeba je wyjąć. Pod nimi są śruby które wykręcasz. Zdejmujesz ramkę pokrowca dźwigni hamulca ręcznego i wpychasz ją do środka. Możesz już powoli go wyciągać do tyłu/góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności