Skocz do zawartości
szymoneon

Zły numer konta na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.

We wtorek Znalazłem na Allegro aukcję z czujnikami ABS'u. Kliknąłem kup teraz, potem zapłać, ... potem wybrałem opcję pko następnie przekierowało mnie na stronę banku i tam wszystkie dane kontrahenta były już podane. Wysłałem mu kasę i czekam na przesyłkę. Dzisiaj dostałem meila:

 

Witam, długo oczekuje na zapłate za zakupiony towar i z ciekawości przeglądnałem aukcję. nie wiem jak to sie stalo ale na aukcji jest zły nr konta, chodzi o 1 cyferke dokładnie. Czy przelewał Pan juz pieniążki? poprawne dane do transakcji ...i tutaj pada poprawny adres.

 

Wysłałem mu dowody, że wysłałem pieniądze i napisałem, że to jego problem, że podał zły nr. kąta i czekam na przesyłkę. W przeciwnym przypadku stawiam negatyw i wszczynam spór idę na policję i takie tam pier...ły. Pisałem co podpowiada mi logika, gdyż nie znam się na Allegro aż tak.

Co mam robić w takiej sytuacji? Zależy mi na szybkim otrzymaniu tego czujnika, gdyż dziwnie się jeździ bez ABS.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisz do allegro i przedstaw sprawe mysle ze mozna cofnac kase z konta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kiedyś wysyłając przelew pomyliłem właśnie jedną cyferkę i przyszedł zwrot pieniędzy na moje konto. Może i tak będzie w tym wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styka panowie, poprawiłem tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, daj link do tej aukcji. Sam zamawiałem ostatnio czujniki i szczerze mnie zaniepokoiłeś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybrałeś opcje "płacę z allegro" to administracja allegro dała ciała i możesz spokojnie im zasugerować że za wyłudzanie pieniędzy i oszustwo to sądy mają swoje paragrafy, trochę może to potrwać ale na pewno wszystko sie rozwiąże w sposób pozytywny dla Ciebie.

Gościowi który sprzedał to napisz że juz byłeś na policji i jeśli nie przyśle Ci towaru to wtedy zajmą się sprawą, gdy mu napiszesz że dopiero pójdziesz na policję i takie tam to Cie może po prostu zlać "ciepłym moczem".Jest to nie pierwsza pewnie aukcja tego gościa i tłumaczenia że się "rąbnął" nie wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem zwykłe płacę w zielonym okienku. To przekierowało mnie do banku. Wydaje mi się, że to nie jest opcja "płacę przez Allegro".

 

Muszę chyba poczekać jeszcze trochę na przesyłkę i dopiero potem iść na policję. Wiecie ile trzeba czekać na towar?

Edytowane przez szymoneon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym końcu masz "płacę poza systemem allegro".

A wszystkie te ikonki różnych banków, to konta, których właścicielem jest alle.

Później alle rozlicza się ze sprzedającym.

Ma to na celu szybki przepływ pieniędzy, w tym samym banku widać od razu, że kasa przeszła.

No i nie płacisz prowizji od przelewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby od razu Policją straszyć :?:;)

 

Zadzwoń do swojego banku, bądź udaj się do niego i cofnij przelew. Pomyłki przecież się zdarzają i taka możliwość istnieje. A poza tym jeżeli wysłałeś pieniądze na inne konto to przy księgowaniu powinny nie zgadzać się dane odbiorcy i bank powinien z automatu cofnąć przelew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila, moment... czemu u Was od razu agresja się włącza?

 

1. płatności allegro to forma escrow - Ty wpłacasz kasę systemowi pośredniczącemu, a później dostajesz maila, w którym jesteś na CC: "kupujący XXX otrzymał Twoją wpłatę" - od tego momentu transakcja się procesuje, a sprzedający może już wysyłać, bo Twoją kasę ma "jak w banku".

 

OBYDWAJ OTRZYMALIŚCIE TEGO MAILA, więc nie wiem czemu facet ma pretensje do Ciebie? Czy to na pewno były płatności allegro?

 

2. nie można się pomylić w numerze konta o jedną cyferkę w numerze. W każdym numerze konta są dwie sumy kontrolne. Jeśli sprzedający się faktycznie pomylił, to kasa wróciła do serwisu pośredniczącego i możesz to wyjaśnić jednym telefonem... Poproś o potwierdzenie przelewu z systemu płatniczego płatności allegro i zamykasz temat.

 

3. nie zmienia to faktu, że jeśli używałeś płatności allegro, to ze swojej strony zapłaciłeś i rozwiązaniem problemu powinien się już zająć nierzetelny sprzedający, o czym nie omieszkałbym wspomnieć w komentarzu po zakończeniu całej akcji...

 

Nikogo nie trzeba straszyć policją, ani paragrafami, ludziska... za dużo wałków dookoła i od razu agresor się włącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś usunął link do aukcji.

Sprzedający wczoraj napisał, że wysłał przesyłkę. Przyznał się, że to jego błąd i przeprosił. Ja zobowiązałem się po otrzymaniu przesyłki pójść do banku, cofnąć przelew i wysłać mu z powrotem kasę. W internecie (ipko) nic nie pisze, że przelew został niezrealizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedający wczoraj napisał, że wysłał przesyłkę.

 

no widzisz i po co te nerwy? kazdy moze sie pomylic wiec wyluzujcie troche

 

nigdy sie nie pomyliliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno też miałem problem z opcją "Płacę z Allegro", bo sprzedający nie wiedział jak ona dokładnie działa, a przy wystawianiu przedmiotu jest ona zaznaczana chyba automatycznie. Ja czekałem na przesylkę, a on na pieniądze. Polega to na tym, że trzeba się zalogować na swoje konto i przelać ręcznie pieniądze z konta Allegro na swoje konto w banku i już, albo zaznaczyć w opcjach o przelewaniu automatycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrahent po tygodniu dostał pieniądze, które przechowywało Allegro. Ja nie mogłem otrzymać ich z powrotem, ponieważ bank widział tylko numer konta pośrednika, jakim jest Allegro. Tak, że jeżeli płacicie za pośrednictwem Allegro nie musicie reagować na żale kontrahenta związane z nieotrzymaniem zapłaty. Jeżeli dostajecie powiadomienie na maila, że otrzymał kasę, to czekacie na przesyłkę i basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności