Skocz do zawartości
Mroczny

[B5] Zmiana reflektorów w B5 3BG na Angel Eyes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zmieniam reflektory na w/w i mam pytanie o sposób demontaży lamp.W książce "Sam naprawiam" przeczytałem że w B5 3B nie trzeba demontować zderzaka a w B5 3BG trzeba to zrobić.Przyznam się że na forum trochę szukałem ale sprawa jest tego typu że reflektory dzisiaj dostałem a muszę je założyć już jutro i w związku z tym mam mało czasu na szukanie.Widziałem kilka autek na forum ze zmienionymi reflektorami i może któraś z tych osób mogłaby mi pomóc.Dzięki z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem i nie ma problemu ze zderzakiem tylko popuść górne śruby z przedniej atrapy i da się go lekko odgiąć aby lampa weszła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zmieniałem i nie ma problemu ze zderzakiem tylko popuść górne śruby z przedniej atrapy i da się go lekko odgiąć aby lampa weszła

 

Dzięki bardzo kolego:)Jutro pierwsze co by poszło to zderzak a tak trochę czasu i energii zaoszczędzę:)Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz te angel eyesy to podrzuć fotki bo ja też się zastanawiam nad takimi lampami.

Pozdro ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak założysz te angel eyesy to podrzuć fotki bo ja też się zastanawiam nad takimi lampami.

Pozdro ! ! !

 

Ok nie ma sprawy.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych kolegow jestem tu nowy i mam pytanko bo nie umiem znalesc konkretnej odpowiedzi;)mam passata b5 99r 1.8T ponad rok i mam w nim zwykle lampy w przodzie i chcialbym zmienic na soczewki nie na xenony ale zwykle soczewki tyle ze niewiem jak to poprzerabiac i czy trzeba cos przerabiac?bo w orginalnych mam zarowki h4 i h7 a reflektory z soczewkami maja h7 i h7 jak to podlaczyc wszystko zeby dzialalo i co w ogole z przeciwmgielnymi?wiem ze moze to nie ten dzial i nie ten temat ale jestem tu nowy i niewiem co i jak z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie szanownych kolegow jestem tu nowy i mam pytanko bo nie umiem znalesc konkretnej odpowiedzimam passata b5 99r 1.8T ponad rok i mam w nim zwykle lampy w przodzie i chcialbym zmienic na soczewki nie na xenony ale zwykle soczewki tyle ze niewiem jak to poprzerabiac i czy trzeba cos przerabiac?bo w orginalnych mam zarowki h4 i h7 a reflektory z soczewkami maja h7 i h7 jak to podlaczyc wszystko zeby dzialalo i co w ogole z przeciwmgielnymi?wiem ze moze to nie ten dzial i nie ten temat ale jestem tu nowy i niewiem co i jak z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

 

Kolego nic nie musisz przerabiać , zdejmujesz stare lampy , przekładasz z nich silniczki do regulacji wysokości o nowych lamp , wkładasz nowe żarówki , podpinasz skręcasz i tyle ;)

Montując soczewki pozbawiasz się automatycznie halogenów które wcześniej miałeś w przednich lampach.

Niektórzy montują takie halogeny z audi a4 lub skody fabii , w kratki przedniego zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale lampy ktore chce kupic maja wejscia na h7 i h7 a moje oryginalne maja h4 i h7 i jak to zrobic zeby podlaczyczarowke h7 do wtyczki z h4? i jakie zarowki kolega proponuje do soczewek?bo rozumiem ze niemusza byc jakies zarniki zeby niemiec ksenonow tylko wystarcza zwykle h7 np z philipsa? pozdrawiam i w ogole bardzo dziekuje za zainteresowanie pytaniem;)i za odpowiedz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok ale lampy ktore chce kupic maja wejscia na h7 i h7 a moje oryginalne maja h4 i h7 i jak to zrobic zeby podlaczyczarowke h7 do wtyczki z h4?

 

Wtyczki do których wpinasz żarówki masz w lampie , więc wkładając nową lampę masz w niej instalacje na h7 + h7 . Nic nie kombinujesz i nie przekładasz , poza silniczkami regulacji wysokości . Odpinasz stare lampy , wpinasz nowe podłączasz tak jak stare i tyle .

 

Co do żarówek to ja mam OSRAM cool blue hyper .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dziekuje za odpowiedz;)teraz juz wiem co i jak wiec zabieram sie za kupno ladnych lamp i montaz;)przez ta nie pewnosc nie wiedzialem czy je kupic czy nie ale teraz juz wiem ze tak a halogenki pewnie z fabii sobie sprezentuje tylko jeszcze musze sie gdzies na jakims dziale dowiedz jakie zarowki do tych halogenow i jak to podlaczyc zeby dzialalo;)pozdrawiam i dziekuje za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego nikt nie polecil sonarow, depo ma bardziej rozproszone swiatlo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie dlaczego nikt nie polecil sonarow,

 

Z tego co wiem , sonar robi ringi i lampy z łączonym kierunkiem , nie za korzystnie to w passacie akurat wygląda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie jestem ekspertem od tego jak ma świecić lampa na soczewce ale wrzuce tutaj zdjęcia jak będę jechał wieczorem autem.

Miałem depo, sonary. i w sonarze jest bardzo widoczna granica strumienia światła. depo świecą bardziej jak bez soczewkowe lampy.

Ciężko sobie to wyobrazić co piszę ale postaram się w któryś dzień to pokazać na zdjęciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak nie jestem ekspertem od tego jak ma świecić lampa na soczewce ale wrzuce tutaj zdjęcia jak będę jechał wieczorem autem.

Miałem depo, sonary. i w sonarze jest bardzo widoczna granica strumienia światła. depo świecą bardziej jak bez soczewkowe lampy.

Ciężko sobie to wyobrazić co piszę ale postaram się w któryś dzień to pokazać na zdjęciach

 

Wiem o czym mówisz , bo miałem do czynienia z jednymi i drugimi .

Dla mnie osobiście srebrne depo (oczywiście mowa o tych na wzór ori xenonów do przed lifta) to totalna porażka , miałem dwa komplety H7 + H7 później D2S + H7 i w każdym przypadku lipa ze światłem jak i problemy z regulacją na kilku stacjach diagnostycznych . Natomiast DEPO w wersji Black świeci dużo lepiej od srebrnej DEPO , mam je już spory czas i są w porządku , nie wiem czy coś tam zmieniali , poprawiali , ale świeci dużo lepiej od srebrnych i nie ma problemów z ustawieniem .

 

Ale jeśli mam być szczery i obiektywny , to dla mnie wszystkie te lampy razem wzięte poza wyglądem nic nie poprawiają w aucie .

Wygląd poprawiają znacznie , oczywiście nie w każdym przypadku , ale co do świecenia .... też je poprawiają ale dosłownie minimalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności