Skocz do zawartości
Lcf

Jak rozebrac lusterko zewnetrzne ??

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sprężyna. Tak że uważaj przy rozbieraniu i nastaw się na walkę przy składaniu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to chyba sobie odpuszczę jeżeli trzeba wszystko rozebrać łącznie z drzwiami. Myślałem że jest to mniej skomplikowane. Posmarowałem to wd40 na razie się składa chociaż to prawe szybciej się składa niż lewe ale się składa na chwilę będzie. No wiadomo najlepiej by było to rozebrać ale to chyba mnie przerosnie może jak by był jakiś fajny poradnik to pewnie bym spróbował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wd40 miałem pod ręką nie przygotowałem się na inne smary bo plan był inny? No ale cóż na razie się składa jak długo to nie wiem. Przypuszczam że innego rodzaju chemia też na długo nie pociągnie bo jeżeli jest tam dużo syfu to zbytnio nic to nie da, zostaje rozebrać i wyczyścić wszystko tak jak należy no ale trochę to walka z wiatrakami muszę dobrze pomyśleć czy się za to zbiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD40 to nie smar - to odrdzewiacz i penetrant. Błędne założenie powoduje, że wielu popełnia ten błąd i "smaruje" nim ruchome części, a ten po odparowaniu pogarsza sytuację, bo może powodować korozję :]

Kup biały smar i jakiś alkohol (np.: izopropanol). Umyj najdokładniej jak się da z zewnątrz alkoholem, a następnie napchaj tam białego smaru. Ja jak do tej pory z żadnym mechanizmem "naprawianym" w ten sposób nie maiłem problemów i w obecnym, i w innych autach (zawiasy, klamki, szyby, etc.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no wiadomo że to by na pewno coś pomogło może i lepiej niż wd ale tam nie bardzo jest gdzie tego napchac wszystko zabudowane jakieś tam małe szparki to pomyślałem że wd chociaż troszkę tam sięgnie wiedząc o tym że zupełnie się nie nadaje do tego. Zresztą jak pisałem nie byłem przygotowany na to bo plan był rozebrać i wyczyścić. Kurde nawet nie bardzo jest komu to zlecić aby to wyczyścił na serwis przecież nie zawiozę... A sam się trochę boję to rozdzierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności