Skocz do zawartości
Lcf

Jak rozebrac lusterko zewnetrzne ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do Was, bo sam nie chce probowac, zeby czegos nie uszkodzic. Jak zabrac sie do rozebrania lusterka zewnetrznego w naszych passatach ? Moze jest w sieci jakas instrukcja, co i jak po kolei robic, to bylbym bardzo wdzieczny za namiary.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić to bardzo delikatnie jest już chłodno a obudowa lusterka jest z tworzywa chyba że masz garaż ja rozebralem bez instrukcji wymieniałem kierunkowskaz musisz delikatnie od spodu płaskim śrubokrętem lub scyzorykiem rozczepić obwódkę którą widzisz jak siedzisz za kierownicą tylko zrób to delikatnie tworzywo o tej porze jest kruche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem jakis totalnie lewy, albo nie wiem co jest nie tak. Silowalem sie z 20min i nie udalo mi sie odczepic szkla lusterka, ani zdjac obudowy. Boje sie, ze jak pociagne mocniej to szklo peknie, a obudowa tez siedzi dosc solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbieram bez wyciągania szkła każdy ma swoją technike musisz rozczepić od spodu lusterka obudowe od obwodki tam są jak dobrze pamiętam dwa zatrzaski póżniej delikatnie obudowe do góry musi zejść pierwszy raz jak rozbierałem to się mocno spociłem ze strachu żeby nie połamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kierunkowskaz jest rozbieralny czy tez nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj rozbierałem lusterko bo miałem do wymiany kierunkowskaz i musze powiedzieć że poszło w miare sprawnie. Najgorzej wyciągnąć szkło ale wszystko z zimną krwią i dasz rade. Przesteruj lusterko na maksa do szyby i w dół a potem przez szpare między szkłem a lusterkiem z góry delikatnie podważając zatrzask odciągaj szkło i napewno wyskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskaz nie jest rozbieralny płacilem za sztuke 40 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

mam prostsze rozwiązanie sami zobaczcie najpierw osłona a później wszystko już jest proste na zdjęciach widać dwa zaczepy(od wymienianego migacza) i na dobrą sprawę tylko one trzymają osłonę.

30102010018.jpg

30102010024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie to dopadlo... Przestal sie palic lewy migacz w lusterku - rozebralem wedlug poprzedniego opisu - na plytce drukowanej sa trzy diody LED jedna maiala przerwe ( ta z boku ) ,po delikatnym podwazeniu klosza mozna bylao do niej dojsc, przylutowana nowa i wszystko smiga ze az hej - zaoszcedzone 1200 Skr. Do zdejmowania lusterka zrobilem sam narzedzie wedlug Etki - dziala bez problemu....

Pozdrawiam forumowiczow....

Edytowane przez lubar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie mogę założyć nowego wątku, to podepnę się tutaj - trochę rozleglejsza naprawa lusterka.

 

Otóż wcześniej czy później każdego to spotka - przy składaniu lusterka w myjni słychać chrzęst i trzask, a potem lusterko swobodnie się kręci, przy szybszej jeździe to nawet samo się automatycznie składa.

Rozbieranie idzie standardowo - wyrwanie wkładu lusterka:

[ATTACH=CONFIG]151840[/ATTACH]

Potem odczepiamy lakierowaną obudowę (czerwone strzałki, jeden zatrzask jest niewidoczny, analogiczny do lewego), potem wkręty od kierunkowskazu (żółte) i złącze lusterka (niebieska) - trzyma się na 2 zaczepach:

[ATTACH=CONFIG]151841[/ATTACH]

Następnie odczepiamy 2 zaczepy i demontujemy resztę plastików:

[ATTACH=CONFIG]151842[/ATTACH]

I już widać istotę problemu - zgniłą, aluminiową rurkę z białym nalotem (takim samym jak przy tylnych zaciskach hamulcowych):

[ATTACH=CONFIG]151843[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]151844[/ATTACH]

Odpinamy jeszcze wiszący migacz - strzałka pokazuje zatrzask:

[ATTACH=CONFIG]151845[/ATTACH]

Trzeba całkowicie uwolnić wiązkę elektryczną:

CAM01359.jpg

I rozebrać złącze silnika lusterka - zapamiętując kolory!!! - podnosimy klapkę, od przodu odginamy ogranicznik i wyciągamy konektory:

CAM01360.jpg

Potem rozgniatamy resztki rurki tkwiące w sprężystej podkładce - ją trzeba wyczyścić i odzyskać:

CAM01361.jpg

Stan po rozbiórce - trzeba to trochę wyczyścić:

CAM01362.jpg

CAM01363.jpg

Następnie w sklepie metalowym (za 10-12 groszy polskich) kupujemy podkładkę sprężystą fi 16 mm (wewn. ok. 16,5 mm, zewn. ok. 24, nie więcej niż 27 mm, bo nie wejdzie):

CAM01364.jpg

Nakładamy ją w miejsce oryginalnej sprężyny i blokujemy starą podkładką (można ją dobić lekko młotkiem):

CAM01365.jpg

Sprawdzamy prawidłowość ruchu i składamy wszystko w odwrotnej kolejności: wtyczka, migacz, plastiki, obudowa i wkład lusterka.

Mam nadzieję, że opis komuś pomoże, albo natchnie do dalszej modyfikacji.

Edytowane przez PLopat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opis właśnie mnie to dopadło na myjni z lewej jak i prawej strony i musze się pobawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie wróciłem z ratowania lusterka sposobem j.w kolega PLopat pokazał. Ze względu, że mam plastik wkładu nieoryginalny musiałem troszkę zmienić kolejność rozbierania dlatego zacząłem od zdjęcia lakierowanej obudowy.

Niestety okazało się, że wtyk do silnika lusterka nie ma klapki i musiałem kombinować cieniutkim śrubokrętem podginać blaszki żeby trzy przewody wyszły.

Jeśli chodzi o podkładkę to okazało się, że fi 16 jest za duża i zwyczajnie wpadała ale kupując wziąłem na zapas po kilka sztuk fi 14 i fi 12. Najlepiej dopasowała się fi 14 ( wew. 14mm-14,5mm / zew. 23,5mm-24mm). Z pomocą śrubokręta i młotka lekko dobiłem i jest dobrze.

Dzięki za pomysł na naprawę lusterka :)

ps. polecam wziąć sobie podkładki sprężyste fi16 i fi14, tak na wszelki wypadek :)

Co do ceny to nabywałem po 4 sztuki i tak: 4x fi16=80gr a 4x fi14=40gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy rozbierał już ktoś lusterko zewnętrzne w b7? Też mi się zacina przy składaniu chciałem to wyczyścić i nasmarować ale po demontażu obudowy i całej reszty stanąłem przy mechanizmie składania nie mam pojęcia jak to zdjąć... I nic na forum na temat b7 nie ma. Fotka na czym stanęło... 

20180507_115614.jpg

Ten plastik z kierunkiem też jest zdemontowany został sam plastikowy szkielet he i co dalej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej już nie kombinuj bo jak spadnie ci sprężyna to będziesz płakał. Da się ją założyć, ale bez specjalnego przyrządu jest to mega trudne i masz 100% gwarancji, że przynajmniej raz dostaniesz nią po paluchach. Natomiast jeśli chcesz je odkręcić od drzwi, to musisz zdjąć boczek i wypiąć wtyczkę, następnie osłonę z głośnikiem i odkręcić 3 śruby, które trzymają lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli **** zbita inaczej mówiąc. Szkoda bo przy składaniu muszę mu pomóc ręką ale to bez sensu jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz maż już bdb dostęp i możesz wszystko przesmarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm też na to wpadłem i zapuściłem wszystko gdzie się da wd40 ale po złożeniu nic to zbytnio nie dało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. Nie wiem czy czasem nie pier..lę głupot. Nie wiem czy w lusterku z silnikiem jest w ogóle sprężyna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem czy mam cię słuchać czy też nie. Ja jak czegoś nie wiem lub pewny nie jestem to się nie wypowiadam. Może ktoś inny doświadczył takich informacji jak demontaż lusterka w b7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności