Skocz do zawartości
126tomek

Rozklejenie lampy tył,czyszczenie- jakieś rady,pomysły?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów:) Mam strasznie brudną lampę z tyłu i nie wiem jak to wyczyścić. Wyjąłem lampę wlałem CILIT kamień i rdza i nic się nie umyło,osad i syf jak był tak jest. Czym polecacie to domyć ewentualnie czy da rade rozkleić lampę tył w sedanie i sobie wyczyścić to na spokojnie?Czym byście polecali usunąć ten cholerny osad?

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie kombi 2001 mam deczko bruden-poszaale plastiki i procz polerki na zewnatrz bedzie trzeba srodek umys gabka. Da sie je rozkleic tak jak przednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerkę robiłem pastą g3 i wyszło mistrz:) 1 lampa jest ok a w 2 jest nalot(jakby kamień na kloszu). Wiem ze Cilit nie pomógł mi w jego wyczyszczeniu jakieś rady? Może ocet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polerkę robiłem pastą g3 i wyszło mistrz:) 1 lampa jest ok a w 2 jest nalot(jakby kamień na kloszu). Wiem ze Cilit nie pomógł mi w jego wyczyszczeniu jakieś rady? Może ocet?

cocacola i zatop na 3 dni ja tak czyscilem kamien ze zbiorniczka wyrownawczego(czerwono brazowy nalot) i dalo rade, ale zero jazdy...

a czy ta twoja pasta to to samo co tempo k2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepsza kolego:) Lampy się świecą z zewnątrz elegancko:)U mnie nalot jest koloru białawego. A co sądzicie o occie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem soczewkę ( z obu stron) szmatką nawiniętą na kawałek odpowiednio wygiętego sztywnego drutu ( owinąłem też cały taśmą aby nie rysować) który wprowadzałem przez otwory po żarówkach, lampę wymontowałem.

Diabelnie denerwujące i pracochłonne.

 

Najlepiej oddaj lampę do regeneracji, nie wyobrażam sobie czyszczenia tym sposobem całego odbłyśnika.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem rozszczelnioną lampę przed sklejeniem rozciąłem trochę lampę na łączeniu, trzeba uważać bo szybko pęka, wziąłem dwie słomki skleiłem razem a na koniec przykleiłem taśmą klejącą wacik kosmetyczny i nasączyłem płynem do szyb. W ten sposób klosz spokojnie można umyć od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak-rozklejanie klosza w piekarniku ( :] ) ,dokładne mycie lub nawet szorowanie od środka-uwaga!!!Nie dotykać nawet odbłyśników-jakichkolwiek...Zewnętrzny klosz można śmiało wypolerować-analogicznie jak lampy przednie,efekt jest niesamowity.Dodam jeszcze,że jak byś już płukał środek lampy,to rób to wodą destylowaną-wtedy żaden osad,lub plamy po wyschniętej wodzie nie pozostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystko git ale piszecie o lampach z przodu a mój problem dotyczy lampy tylnej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy wszystko git ale piszecie o lampach z przodu a mój problem dotyczy lampy tylnej:)

 

Tak?Wyraźnie napisałem że sprawa dotyczy lamp tylnych ;) Dlatego napisałem że analogicznie jak przód tylko trzeba bardziej uważać bo nieco łatwiej pękają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak kolego ale inni pisali o przodzie:) Rozklejałeś sam tak lampe? Da rade suszarką podgrzać i rozkleić?Co sądzicie o płukaniu np.w coli lub occie aby nie rozklejać jej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty tak kolego ale inni pisali o przodzie:) Rozklejałeś sam tak lampe? Da rade suszarką podgrzać i rozkleić?Co sądzicie o płukaniu np.w coli lub occie aby nie rozklejać jej?

 

Polecam jednak piekarnik-ale naprawdę ciężko tył rozkleić ;)

Suszarką nierówno podgrzejesz i problem gotowy,a tył podobnie jak przednie kierunkowskazy szybko się łamie...

Jeżeli chodzi o płukanie-zwykły Ludwik z wodą i pożądne płukanie.Później koniecznie woda destylowana żeby nic nie pozostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, choć obecnie temat jest już odległy, może ktoś mi podpowie, jak powinienem rozkleić tylne lampy bez jakichkolwiek uszkodzeń, wyjaśnię, chcę przerobić tylne lampy w klapie sedana B6 jest tam możliwość montowania diod, chciałbym zrobić światła wsteczne na diodach dookoła a w środkach przeciwmgłowe, wszystko mam, poza rozklejonymi lampami. Ktoś pisał o piekarniku ale nie wiem jaka temperatura, a lampy nie mogą się uszkodzić,nic nie może się uszkodzić głównie chodzi o odblaski, są podobno preparaty po 250 zł ale wszędzie podają przednie lampy. Podobno są też preparaty po 25 zł ale też przednie lampy, nigdzie jak do tej pory nie znalazłem do lamp tylnych. A wydaje mi się, że są klejone czymś w rodzaju  loctite, może znajdzie się ktoś o dobrym sercu i pomoże. Owszem są do kupienia ringi ale, ala-nissan czerwono żółte tego nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności