Skocz do zawartości
VALDI

PROBLEM MFD2 + adapter AUX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

mam wielki jak dla mnie problem ... posiadam Passata B6 i sprzet MFD2 ... postanowilem zakupic sobie adapter AUX do w/w urzadzenia aby przesylac dzwiek z urzadzen zewnetrznych ... (np iPod) ...

 

Adapter ktory zakupilem to: http://allegro.pl/adapter-interfejs-aux-in-vw-audi-seat-mfd2-f-vat-i1280941078.html

 

prosta sprawa zeby podlaczyc ... wkladam biala wtyczke z tylu radia i podpinam mase ...

 

i teraz ... po uruchomieniu radia jest caly czas szum ... tak jakby zaklucenia jakies ... myslalem ze to wina kabla laczacego mp3 z adapterem ... ale nie ! po wyciagnieciu w ogole wtyczki problem pozostaje ... czyli caly czas szumi i zgrzyta (cos podobnego jakby mielila sie plyta w srodku - plyty brak w urzadzeniu) ... moze mi ktos jakos poradzic co musze zrobic? dzwiek niby z mp3 przechodzi na glosniki wszystko slychac ... moge robic ciszej i glosniej - ale w tle jest szum ... nie idzie tego sluchac :/

 

nagralem nawet filmik jak to wyglada ... dostepny pod adresem:

www.elektromar.pl/20101030013.mp4

 

DZIEKI WIELKI KOLEDZY ZA POMOC !

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Ci taki drogi adapter jak w mfd2 masz wejście aux osobno i nie musisz pod zmieniarkę podłączać. Na dodatek przejściówkę możesz zrobić sobie za darmo jeżeli posiadasz np kabelki ( 2 pinowe wtyczki ) od ledów podłączane do płyty albo kupić wtyczkę w aso lub sam adapter http://allegro.pl/zlacze-aux-vw-mfd2-rns2-vw-aux-x-jack-3-5-i1255661542.html

Edytowane przez DDiablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak kolega wyzej pisze, orginal z ASO mam i chodzil bezproblemowo, chodzil bo z MP3 zrezygnowalem ze wzgledu na niedogodna obsluge, zamontowalem Emulator CD - na marginesie rewelacyjna sprawa jesli ktos by sie zastanawial czy sobie zmieniarki CD nie dokupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny adapter dokupilem wczesniej do RCD300 , potem zmienialem radio na MFD2 i tez go zalozylem sprawuje sie niezle :)

1.wazny jest ten kabel masowy - jak podlaczylem do obudowy radia

2. w opcji CD u mnie wyswietla sie CD 66 i leci sobie licznik czasu , wtedy wiemy ze adapter komumikuje sie z radiem

3 jesli wszystko sie zgadza ja w pt.1 i 2 to masz uszkodzony adapter , radio lub cos nie tak z kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli z tebgo wychodzi ze mam aktualnie podlaczone zmieniarke a nie aux ...

koledzy a jakis schemacik jak samemu zrobic samemu taki interfejs AUX do MFD2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz schemacik jak podlaczyc sie do kostki , oczywiscie potrzebujesz ZŁĄCZE AUX TV , kabel ekranowany i wtyczke jack 3,5mm , mase mozesz podlaczyc tylko jedna do kabla :)

Aux MFD2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki! widze ze to EASY sprawa ... tylko powiedz mi co to oznacza ... potrzebujesz "zlacze AUX TV"?

 

myslalem ze potrzebuje tylko:

1x wtyczka - NIE MAM POJECIA GDZIE TAKA KUPIE ...

1x przewod audio

1x wtyczka jack 3,5"

 

hmm czyli podlacze te 4 kabelki do tego gniazda i powinno hulac ?

sorki ze tak pytam ale kiepski jestem z elektroniki ... :(

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt chyba na tym lepiej wyjde jak kupie oryginalny kabel za 15zl ...

hm i takie male pytanko ... bede mial wtedy na MFD2 napis ze zaciaga muzyke z AUX? a nie jak teraz mialem (te szumy) z Track 1 i leca minuty? ...

 

dzieki za wyjasnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt chyba na tym lepiej wyjde jak kupie oryginalny kabel za 15zl ...

hm i takie male pytanko ... bede mial wtedy na MFD2 napis ze zaciaga muzyke z AUX? a nie jak teraz mialem (te szumy) z Track 1 i leca minuty? ...

 

dzieki za wyjasnienie.

\

ja u siebie wciskam przycisk AUX wybieram opcje AUX Audio i wsio :) powinna leciec muza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie masz u siebie zamontowane gniazdo AUX?

bo oryginalnie jest w podlokietniku ... a jak ktos doklada gdzie jest odpowiednie miejsce na te gniazdo? nawet zakupilem sobie oryginalne gniazdko w ASO (30zl)

 

Pzdr. Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam gniazda Aux , korzystam z adaptera a gniazdo jack zainstalowalem kolo lewarak tam gdzie przyciski

jack.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a moglbys w chwili wolnego czasu pstryknac foto jak to wyglada?

czyli niepotrzebnie kupilem oryginalne gniazdo. ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

poniżej zdjęcia :

foto1 -jack

foto2- aktywny adapter

foto3- aktywne aux

pozdr.

jack1.jpg

konwe.jpg

aux1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adapter to te urzadzonko za 300zł w któym jest możliwość odtwarzania muzyki z PenDrive? podpięte jest jako zmieniarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czym sie taki adapter TRACK66 rozni od tego Twojego AUX?

 

wiem ze te takie adaptery XCarlink maja mozliwosc odtwarzania muzyki z Pendriva. Dzialaja na zasadzie zmieniarki - tworzy sie na nich 6 folderow CD1 ... CD6 a do niech wrzuca sie po max 99 utworow ...

mozemy wybierac / przebierac i sluchac sobie ...

 

Hmmm ten Twoj Track66 dziala na zasadzie zwyklego AUX?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj jest podlaczony zamiast zmieniarki - czyli widzi go zamiast zmieniarki i mozna podlaczyc do niego sygnal Audio , nie uzywam wejsca AUX w radiu brak wyczki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki adapter bym potrzebował do radia RCD300 żeby było wyjście usb ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności