Skocz do zawartości
adams

Brak zbieżności tylnej osi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Pojechałem dzisiaj na zbieżności i okazało się że przód jest ok, za to tył nie ma zbieżności. I tutaj moje pytanie czy da się to jakoś wyregulować, czy można ruszyć coś na śrubach? Tylna belka była wyjmowana, z resztą jak całe zawieszenie. Możliwe że po pewnym incydencie belka się zgięła, mam druga na zapas ale obawiam się że nie wyjmę całych tulei z belki która siedzi obecnie, a tuleje są nowe i to lema :/

 

poradźcie coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze na tylnej belce nie ma żadnych regulacji.

 

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

 

Przykręcona jest przy tulejach metalowo-gumowych i na amorkach na których nie ma pływających oczek do regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że jako takiej nie ma to ja wiem, ale czy da się coś ruszyć na śrubach trzymających uchwyt belki do podwozia? czy one są spasowane co do milimetra? bo możliwe że tam coś krzywo przykręciliśmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy da się coś ruszyć na śrubach trzymających uchwyt belki do podwozia?
nawet jakbyś rozwiercił te otwory i regulował to na zbieżność kół raczej nie ma wpływu jedynie zmieniałbyś równoległość przodu z tyłem. Żeby coś poprawić musiał byś przygiąć/odgiąć belkę ale to raczej do kitu rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak belka zgięta to już nic nie zrobisz,potrzebna jest nowa/prosta. kolega w borze ustawiał tylne zawieszenie na śrubach,chociaż niby nie ma tam regulacji i pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to możesz podkładkami między półośką a belką wyregulować- ale to tak trochę druciarstwem zalatuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tekie regulacje między belką a półoską są ponoć nielegalne choć nie wiem dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to tył nie ma zbieżności

A po co na tyle zbieżność? Najlepiej jak jest na zero.

Domowym sposobem sprawdź sobie miara odstępy miedzy kołami przednimi i tylnymi-mierząc od rantu felgi, jak będziesz miał ponad 5 mm różnicy to wtedy szukałbym przyczyny....i najczęściej jest ona z przodu gdzie np. może zbieżność być dobra ale kąty wyprzedzania będą miały odchyłki i wtedy tył nie zegra sie z przodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams,w pewnej ksiazce,nie zawsze madrej ale moze tu akurat wyszlo dobrze ;) jest opis regulacji tylnej belki na srubach trzymajacych uchwyty do podwozia....chyba w tej zoltej wydanej przez WKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co na tyle zbieżność? Najlepiej jak jest na zero.

Domowym sposobem sprawdź sobie miara odstępy miedzy kołami przednimi i tylnymi-mierząc od rantu felgi, jak będziesz miał ponad 5 mm różnicy to wtedy szukałbym przyczyny....i najczęściej jest ona z przodu gdzie np. może zbieżność być dobra ale kąty wyprzedzania będą miały odchyłki i wtedy tył nie zegra sie z przodem.

Ale ja nie wiem o czym wy wszyscy rozmawiacie jeżeli tylna belka nie ma zbieżności to jest albo za mocno rozwarta albo za mocno ściśnięta i w żaden sposób się tego nie zrobi żadnymi podkładkami, jedynie mechanicznie jeżeli ściśnięta to rozeprzeć ją jakimiś rozpierakami hydraulicznymi albo jak odwrotnie to ją rozszerzyć, wiem że kowale tak robią, ja u siebie jednak wolałem wymienić belkę i mieć spokój.

 

Jak to po co zbieżność na tyle ? Jest nie mniej ważna niż na przodzie. I nie za bardzo wiem co chcesz zmieżyć tą miarką oprócz szerokości między kołami przednimi i tylnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest nie mniej ważna niż na przodzie. I nie za bardzo wiem co chcesz zmieżyć tą miarką oprócz szerokości między kołami przednimi i tylnymi

Jak się boisz dowiedzieć że auto z "przeszłością" albo krzywe to nie mierz....

Konkretnych informacji to daje dopiero mierzenie auta po przekątnych...

to jest tylko wstępny pomiar dokładniejszy to odległości mocowań wahaczy i tylnej belki....ale wiadomo -łatwiej zmierzyć na felgach niż kulać sie pod autem.

Stan sprężyn na tyle też jest tutaj istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę do stacji kontroli pojazdów i tam mi mówią czy belka jest prosta czy krzywa i o ile i jak. Miarką to sobie można pomierzyć tu istotne są nawet milimetry i miarką nawet jak bardzo chcesz to za dużo nie zobaczysz, u mnie belka była rozbieżna o 8mm na końcu koła a samochodem nosiło jak durnym po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamsowi chyba nie chodzilo o zbieznosc +/- tylko o nie katowe ustawienie belki w stosunku do osi auta....czyli oba tylne kola skrecone w prawo lub w lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie belka była rozbieżna o 8mm na końcu koła a samochodem nosiło jak durnym po drodze

To jeszcze napisz jak to naprawiłeś lub jak ktoś Ci to naprawił..na pewno ta informacja sposobu naprawy pomoże Adamsowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze napisz jak to naprawiłeś lub jak ktoś Ci to naprawił..na pewno ta informacja sposobu naprawy pomoże Adamsowi.

napisał:

ja u siebie jednak wolałem wymienić belkę i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisał:

No faktycznie....czyli jeśli wina ewidentnie krzywej belki to lepszego rozwiązania jak wymiana nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mechanik mówił że naprawiają takie rzeczy ale ja osobiście uważam że zruszony materiał już nie ma tej twardości i trwałości ale mówię ja tak uważam i nie wiem czy tak jest napewno dużo ludzi prostuje i jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Powiedz lepiej jaka jest odchylka,moze miesci sie w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem przypadek że blacharze na ramie naciągnęli i auto dośc dobrze jeździ do dziś.

belka była uderzona - koło tylne było wbite do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności