Skocz do zawartości
_chris_

Montaż DRL LED w kratkach B5 manual + foto

Rekomendowane odpowiedzi

To puściłeś tak jak ja :) przewodu nie widać na tym zdjęciu, bo jak pamiętam był on pod jakąś mniejszą obudową. W każdym bądź razie był to najbrubszy czerwony przewód ok. 4-5mm grubości. Jestem w pracy i nie mam samochodu tak bym zrobił fotkę, ale weź miernik i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki

na e-bayu trochę tego jest, tylko które i jak kupić?

Podejrzewam że musiał bym jeszcze coś do tych LED-ów dokupić? Pytanie tylko co?

W sumie, to też pytanie się nasuwa, po zapaleniu silnika włączają się światła DRL, a czy montuje się jakiś automat który przełącza na drogowe, w razie potrzeby??

 

Przyznam się że ostatnio widziałem śliczną B6, z ładnymi LED-ami DRL, tuż przy halogenach. Jak kierowca włączył kierunkowskaz to migał także LED po tej samej stronie co kierunkowskaz. Super to wyglądało.

 

Tych moich do końca nie polecam - nie są skośne, nie mają przetwornicy do diod, nie mają automatu załączającego. Popraacowałem nad tym samm, ale to sporo pracy. Chyba lepiej będzie jak kupisz NSSC

 

To są te moje

http://swiatla.arbiter.pl/galeria/drl.skoda.superb

Zapłaciłem za nie 20$ z wysyłką. Na pewno zaletą jest to, że są duże i mają 9x1W na stronę. Rezystory są tak dobrane, że całe lampy pobierają około 30W. Więc sporo świecą(w nocy można jechać tylko na nich). Nie wiem tylko czy się nie spalą przy tej mocy

Edytowane przez Adam626GD
Dodanie linka do drl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 3 grosze ode mnie w sprawie szukania zasilania świateł pod maską. Jak zdejmiecie lewą kratkę zderzaka (tę mniejszą ) , to uzyskacie dostęp do kabla chyba od chłodnicy (czy klimy, sam nie wiem:o ). Jest delikatnie do góry i lekko na prawo-4 piny. Tam jest + po zapłonie. teraz jest bardzo blisko do świateł pozycyjnych, więc problemu już raczej nie będzie:beer:

 

Edit:

 

Opcja przedstawiona wyżej nie jest jednak dobra. Napięcie na kablach, o których wspomniałem jest raczej za małe-coś lekko ponad 11v i światła słabo świecą. Znalazłem jednak przewód gdzie jest lekko ponad 12v. Kabel ten jest we wtyczce, która wpięta jest w rurę idąca od filtra powietrza (po prawej stronie wlotu powietrza do filtra).

Edytowane przez wojtasemaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jak będziecie kupować dzienne, polecam światłą NSSC, z tego co widziałem, diody są zasilane przez przetwornicę, więc mają lepszą żywotność

 

---------- Dodano o 00:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:10 ----------

 

Diody potrzebują zasilania stałym prądem a samochodowa instalacja tego nie zapewnia. Wahania napięcia są 11-14V. Więc ledy bez przetwornicy będą albo słabo świeciły, albo przekroczą prąd i się wypalą po pewnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie jestem w trakcie podlanczania ledy mam z automatem teraz mi chodzi o plus po stacyce tylko niechce wbijac sie do srodka najlepiej aby pozostalo to w komorze silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udalo sie podlaczyc :)tylko noewiem czy cos sie moze dziac potpiolem jeden plus po stacyjce tak jak kolega pisal wczesniej kolo filtra powietrza są dwie wtyczki to wpiolem w ta szerszą co ma 4 piny i dziala jak nalezy tylko chodzi mi o to czy tam napiecie niebedzie ginelo czy niebedzie cos warjowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z poradnika przydatna, rzeczowo napisana treść. Udał mi się bez problemu montaż LED :) ... Natomiast miałem problemy z jakością lamp, osobiście odradzałbym zakupu oświetlania LED z marki "Osram". :/

Edytowane przez torczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiście odradzałbym zakupu oświetlania LED z marki "Osram"

torczyk jakieś szczegóły na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum moje pytanie jest takie Myślę nad zmianą świateł do jazdy dziennej na skośne w moim b5 3b bo te co mam to tak jak jest się z przodu i świecą i jak jest się bardziej z jakiejś strony to jedna strona słabiej świeci a jak się jest z drugiej to druga słabiej świeci mam je tak zamontowane żeby jakoś to wyglądało symetrycznie spasowane do zderzaka a wiadomo zderzak jest w lekkim łuku no i zastanawiam się czy te skośne by coś zmieniły ? żeby oby dwie tak samo dawały i nie było tego efektu jaki jest teraz? Co wiecie o tych skośnych ? dodaje fotki na jednej jak świecą te co mam no i o jakich myślę. Zdjęcie01966.jpg

skośne.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torczyk jakieś szczegóły na ten temat?

Po trzech tygodniach zwróciłem bo przestało mi działać lewe światło. Z tego co czytam w sieci są różne tego typu "perypetie" z tą firmą. Osram to teoretycznie dobra marka, ale coś z diodami sobie nie radzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

dziś zauważyłem wracając wieczorem że podczas jazdy mrygają mi światła, na początku pomyślałem że może poluzowała się obudowa od światła i na nierównościach skacze, lecz po dojechaniu przed garaż zauważyłem że wraz ze światłami mijania świecą się tez Led-y. wyłączyłem światła ledy świeca jak powinny ale znowu zapaliłem mijania a ledy nie chciały zgasnąć. co może być??

dodam ze prawie przez 2 lata nic się z nimi nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Tak sobie kombinowałem i coś takiego wymyśliłem:

IMG_3068.jpg

 

To jest zdjęcie przyciemnione żeby było widać co tam jest.

 

Tak to wygląda:

 

IMG_3070.jpg

 

IMG_3064.jpg

 

20150629_203926.jpg

 

Rozkleiłem lampy świateł przeciwmgielnych wyjąłem żarówki i soczewki a w ich miejsce włożyłem taką płytkę:

http://www.ebay.co.uk/itm/271897097751?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

i przylutowałem diody 3W:

http://www.ebay.co.uk/itm/331479828094?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=540651696960&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Co o takim pomyśle sądzicie?

Edytowane przez robert1508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach to ciężko stwierdzić jakie natężenie światła to daje i czy będzie to widoczne np. w słoneczny dzień, oprócz tego wygląda ok,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię homologacji to wydaje sie ok, sam jestem zwojennikiem dziennych w miejscach halogenów i podoba mi sie to. Koszty tez pewnie znikome.

Od siebie... pomalowałbym płytkę na czarno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamontowałem sobie światełka drl i + wziąłem z wtyczki na przepływomierzu tam są 4 piny i biało czerwony kabel ma 12V po przekręceniu stacyjki i zanika po wyłączeniu wszystko śmiga elegancko, nie trzeba wchodzić z kablami do kabiny. Pytanko teraz jedno czy tam gdzie się wpiąłem nie spowoduje to oszukiwania przepływomierza?? Ma ktoś taką wiedzę? Próbowałem w czasie jazdy włączać i wyłączać światła i nie ma różnicy w zachowaniu śilnika, ani spadków mocy itd itp ale pasowało by się rozeznać czy się cosik nie spitoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zamontowałem sobie światełka drl i + wziąłem z wtyczki na przepływomierzu tam są 4 piny i biało czerwony kabel ma 12V po przekręceniu stacyjki i zanika po wyłączeniu wszystko śmiga elegancko, nie trzeba wchodzić z kablami do kabiny. Pytanko teraz jedno czy tam gdzie się wpiąłem nie spowoduje to oszukiwania przepływomierza?? Ma ktoś taką wiedzę? Próbowałem w czasie jazdy włączać i wyłączać światła i nie ma różnicy w zachowaniu śilnika, ani spadków mocy itd itp ale pasowało by się rozeznać czy się cosik nie spitoli...

 

Uwielbiam lduzi, którzy coś robią, a później zastanawiają się nad konsekwencjami... Mogłeś wziąć ten plus z alternatora...

Nie wpina się kabli tam, gdzie są urządzenia pomiarowe, w dodatku tak czułe jak przepływka. Wypnij kabel, zaizoluj co zepsułeś i wepnij się tak żeby nie robić wiochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ludzi którzy nie podpierają sie technicznymi argumentami tylko krytykują innych. Napisalem że nie widzę żadnych różnic w pracy silnika i oczekuję technicznego rozwinięcia tematu, a nie hejtowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam ludzi którzy nie podpierają sie technicznymi argumentami tylko krytykują innych. Napisalem że nie widzę żadnych różnic w pracy silnika i oczekuję technicznego rozwinięcia tematu, a nie hejtowania

 

No to napisałem tak prostu, jak zapytałeś.

Nigdy niczego nie podpinasz pod czujniki, Ty różnicy nie widzisz, a silnik i komputer już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomijając kwestię homologacji to wydaje sie ok, sam jestem zwojennikiem dziennych w miejscach halogenów i podoba mi sie to. Koszty tez pewnie znikome.

Od siebie... pomalowałbym płytkę na czarno

 

Kwestie homologacji pomijam, ponieważ mieszkam w uk i tu nikt mnie o to nie zapyta.

A świeci bardzo mocno, aż ciężko w nie spojrzeć, bardzo ladnie widać nawet w słoneczny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim razie ja jestem za takim rozwiązaniem:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności