Skocz do zawartości
_chris_

Montaż DRL LED w kratkach B5 manual + foto

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i podłączyłem. Rada z dodatkową śrubą pokrywy komputera się zdecydowanie przydała. Co do sygnału +12V po stacyjce wykorzystałem sygnał z kabla grzania spryskiwaczy. Napięcie jest tam po włączeniu stacyjki, z tego co przeczytalem z obwodu X75. Dziękuje wszystkim forumowiczom, bo o sygnale tam dowiedziałem się właśnie z forum. W efekcie nie musiałem się przebijać z kabiny.

 

Moje Ledy są tu

Edytowane przez Adam626GD
gramatyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda.

Jak zrobiłeś temat ściemniania po włączeniu świateł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zrobiłeś temat ściemniania po włączeniu świateł?

Z deskrypcji pod filmem:

"Zasilanie przez przekaźnik, sygnał z obwodu podgrzewania spryskiwaczy. Opcja ściemniania realizowana przez moduł zdalnego sterowania z pilotem 433Mhz "LED Dimmer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu próba drogowa

 

 

Nawet oświetlają w nocy pobocze, sporo dają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

napisz kolego, gdzie kupiłeś te LED-y.

Dzięki Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebay "drl 9led acura"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

na e-bayu trochę tego jest, tylko które i jak kupić?

Podejrzewam że musiał bym jeszcze coś do tych LED-ów dokupić? Pytanie tylko co?

W sumie, to też pytanie się nasuwa, po zapaleniu silnika włączają się światła DRL, a czy montuje się jakiś automat który przełącza na drogowe, w razie potrzeby??

 

Przyznam się że ostatnio widziałem śliczną B6, z ładnymi LED-ami DRL, tuż przy halogenach. Jak kierowca włączył kierunkowskaz to migał także LED po tej samej stronie co kierunkowskaz. Super to wyglądało.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie:

http://allegro.pl/dedykowane-swiatla-jazdy-dziennej-vw-audi-1w-i2155537452.html

one maja wbudowany moduł który ściemnia po włączeniu pozycji, diody umocowane u góry co powoduje że nie wala tak w gały jadącym z naprzeciwka światło skierowane w dół świeci równie dobrze jak halogeny. W ostrym słońcu trochę mało widoczne z bliska, z daleka jest o.k. Ból taki ze sporo trzeba wyciąć kratkę w 3bg jeżeli jest halogen. Ja kupiłem najpierw 0,5w ale za słabe więc zmieniłem na 1w. Jedna zaczęła rosieć, ale nie było problemu z wymianą bo brałem w hurtowni w swoim mieście. Ogólnie polecam.

Wszedł tez ich nowszy model też z 5 diodami ale o 30% mniejszy i wpinany w obudowę, ale nie mogę znaleźć ich nigdzie na allegro. Na żywo wyglądały fajnie :)

Zdjęcia robione po pierwszym montażu, estetycznie teraz są lepiej spasowane. Ponad rok na aucie Ogólnie zadowolony z nich jestem.

IMG_0162.jpg

IMG_0157.jpg

IMG_0148.jpg

Edytowane przez KrajesK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego KrajesK

Powiedz gdzie kupiles te led'y i ile placiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na woj.polskiego po prawej jadac z białegostoczku w kierunu galeri kwadrat. Ale czy sprzedadzą datalicznemu klientowi nie wiem. Jakby co to pisz coś poradzimy. Ja płaciłem ok 300zł 0,5wat, 350zł 1wat, rok temu. Ale na allegro wtedy kosztowały ok 400zł. Dodam jeszcze że podłączyłem sobie każdą lampę oddzielnie. Efekt taki, że oddzielnie zapalają się na 50% przy włączeniu kierunku bez włożonych kluczyków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak się przedostać z komory silnika do kabiny z kablami od DRL-a??? Mało tu jest o tym, próbowałem przez gumę od linki zamka maski - nie da rady. Żadnych zaślepek też nie widać żeby się przebić. Czy pod obudową kompa jest jakiś kanał na kable??? Czy po zdjęciu pokrywy od kompa jest jakiś sposób dostania się do kabiny z kablami??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki jak się przedostać z komory silnika do kabiny z kablami od DRL-a??? Mało tu jest o tym, próbowałem przez gumę od linki zamka maski - nie da rady. Żadnych zaślepek też nie widać żeby się przebić. Czy pod obudową kompa jest jakiś kanał na kable??? Czy po zdjęciu pokrywy od kompa jest jakiś sposób dostania się do kabiny z kablami??? Pozdrawiam

 

Jak juz wczesniej ktos napisal,odkrecasz oslone pod kierownica(dwie srubki) i kolejne dwie pod pokrywa bezpiecznikow.

Odkrecasz pokrywe komputera ,uchylasz komputer na bok i wciskasz twardy drut do kabiny(wchodzi jak w maslo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki jak się przedostać z komory silnika do kabiny z kablami od DRL-a??? Mało tu jest o tym, próbowałem przez gumę od linki zamka maski - nie da rady. Żadnych zaślepek też nie widać żeby się przebić. Czy pod obudową kompa jest jakiś kanał na kable??? Czy po zdjęciu pokrywy od kompa jest jakiś sposób dostania się do kabiny z kablami??? Pozdrawiam

 

W miejscu zaznaczonym czerwonym kołem robisz otwór, wielkości jaka ci jest potrzebna, kupujesz wcześniej przepust kablowy skręcany lub gumowy i dalej do środka obok widocznych na zdjęciu wtyczek i juz jestes w środku przy puszce z bezpiecznikami.

 

IMG_6939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zdjęcie odwrócić :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. A ktoś tu pisał że podłączył plus po stacyjce do kabla plusowego podgrzewania spryskiwaczy szyby. Ja grzane spryski mam, wnioskuję po tym że jak były mrozy w czasie uruchomionych spryskiwaczy szyby wydobywał się płyn który parował. Zauważyłem że przewód w takiej plastikowej koszulce wchodzi gdzieś pod błotnik, czy ktoś się orientuje czy pod błotnikiem jest jakaś kostka łącząca? Sorry za może i głupie pytania ale chcę podłączyć te światła w miarę bezinwazyjnie no i z jakimś porządkiem bez chaosu i żeby to jakoś wyglądało. Boję się , że z moim szczęściem i kowalskimi łapami coś mi pęknie albo coś urwę przy grzebaniu w obudowie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko zalezy też od swiateł jakie posiadasz, jedne mają moduł w sobie a inne nie.

Moje miały moduł wic podłaczyłem pod plus w skrzynce ktorą pokazał ci Robert.

Jeżeli nie maja modułu masz dwa wyjścia dać przekaźnik i podłaczyć pod plus jaki ci sie podoba lub podłaczyć pod kostkę w której jest plus po zapłonie, a znika po włączeniu śwaiteł. Opisana w pierwszym poście.

Edytowane przez KrajesK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie światła mają oddzielny sterownik, w/g opisu mam podłączyć się pod

- kabel 1 + po stacyjce

- kabel 2 masa czyli minus

- kabel 3 światła pozycyjne

 

I właśnie szukam plusa, początkowo myślałem żeby się wpiąć pod niebieski kabelek z alternatora ale wyczytałem że tam niema 12V, tzn jest + ale napięcie jest zbyt małe żeby uruchomić przekaźnik w sterowniku. No trudno będę rozkręcał jednak obudowę kompa. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie widze sensu pchać się z kablami do srodka. zdejmij pokrywę kompa i tam z lewej strony jak pamiętam bedzie czerwony gruby przewód po zapłonie. On gaśnie ok 2 sec. po wyjęciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel wprowadziłem tym wypustem zaznaczonym czerwoną strzałką, tamIMG_6939.jpg mam poprowadzone kable do przełącznika LPG. A mógłbyś mi zaznaczyć jakoś ten kabel o którym piszesz jeśli jest na tym zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności