Skocz do zawartości
_chris_

Czyszczenie EGR i dolotu AFN Manual + foto

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w ktorym miejscu najlepiej zaslepic ERG? Swoja droga odkrecenie srub od dolotu to jakas masakra ;/
ja mam zaślepiony w miejscu nr 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zaślepiony w miejscu nr 2

 

W sumie tak jak mysle i analizuje ze to chyba nie ma roznicy z tym czy zaslepiac przed erg czyli nr2 czy za erg czyli nr1 z tym ze zaslepiajac przy nr1 daler erg bedzie sie syfil co prawda to on juz i tak jest bez użyteczny.

 

Kurde wlaczylem z kolektorem dolotowym zeby go odkrecic i nie cholery sruby sa miekkie imbus sie w nie wbija tragedia jakas, nie wiem czy to czasami nie jest nr imbusa 6,5 bo 6 to tak mi sie wbija w gniazdo ze szok. boje sie ze rozwale srube jak juz tego nie zrobilem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erg1.jpg

 

Witam panowie

na wstępie przepraszam żę pozyczyłęm sobie zdjecie od kolegi z postu wczesniej.

 

Mam problem mam silniek AVB w passacie 101 KM FL 2002

 

Otóż po ostrzejszej jeździe a miescu nr 3 na zdjęciu leci mi dym , po przyjrzeniu się poprostu gotuje się w tym miejscu i siękopci.

Postanowiłem wymienic uszczelkę między rurą a kolektorem.

Okazało się ze w miejscu nr 3 miedzy rurą od egr a kolektorem po demontazu ktoś zaślepił ten otwór blaszką. zdziwiony zamontowałem nową uszczelkę i tak zostawiłem. uszczelkę wymieniłem również na górze rurki przy egr bo było wszystko zaszczane olejem.

po złożeniu nic to nie dało znowu się w tym miejscy kopci jak go mocno rozgrzeje.

dodam ,że jak odłącze przewód idący czarny do rury od egr do filtra powietrza( grubej rury ) chyba odma , to wypuszcza ona dym podczas pracy silnika i jest tam w środu mokro po włożeniu palca .

Na górze EGR na kapeluszu jest przewód , który na samym końcu poprostu jest odłączony.

Martwi mnie kopcenie z tego miejsca ,zeby mi się samochod nie zapalił.

Nadmienie ,ze w jeździe żadnego problemu nie ma ...

Ma ktoś jakieś pomysły ?

mogę jeszcze nagrać fimik jak wygląda cała sprawa jesli ktos bylby w stanie pomoc bo nie chcem tak jeździć. bez porady co zrobić w takim przypadku

 

proszę o poradę

wkładam 3 filmiki które podpowiedzą może o co mi chodzi :

linki youtube

1.http://www.youtube.com/watch?v=tQj4Jh8mrNQ&feature=youtu.be

niestety w tej wersji mało widać to dymienie bo byłmało nagrzany ale na początku filmiku troszkę widać .

Kwestia jest taka ,że jak przegonie paszczaka wysiade i odrazu podniosę maskę do tego dymu z tego miejsca jest dosc sporo jednak z upływem dosc krótkiego czasu przy włączonym silniku ten dyn znika. Orginalna wersja nieskonwertowana filmiku pokazuje dokładniej ten dymek. boje się ,ze mi sięauto zajmie co robić jak ZYć ?

oraz dwa linki niestety w gorszej jakości ale tez pokauje moj problem

http://www.youtube.com/watch?v=UqkzU_SmVUs&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=OlUOLtGInjg&feature=youtu.be

 

To wszystko to niby pierdoła wszystko działa poprawnie wężyk od EGR od czapki podłaczyłem pod czujnik tak jak byc powinno z prawej strony silnika efekt ? troszkę żwawszy co mnie zdziwiło.

Natomiast te dymienie z rury od egr kolo kolektora na łaczeniu mnie tylko niepokoi.Dodam ,że po uruchomieniu silnika bez względu na to czy zimny czy ciepły nawet po krótkim postoju puszcza chmurę białą gryzący zapach. poza tym zero chmury podczas jazdy....

Edytowane przez deebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzi ktoś ?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie zaślepienia EGR. Nabyłem już potrzebne blaszki. Tutaj akurat dwie sztuki. Jedną między kolektor a rurę doprowadzającą spaliny do EGR-a a druga między tę właśnie rurę a sam EGR. Czyli wychodzi, że niby podwójna ochrona. Nie wiem czy potrzebna czy zbyteczna ale akurat taki zestaw znalazłem i zamierzam założyć.

Teraz pytanie:

1. czy mianowicie należy uszczelniać te połączenia jakimiś silikonami, ew. dodadkowymi uszczelkami ?

2. czytałem, że niektórzy zaślepiając egr czyszczą go uprzednio razem z dolotem. Czy jest to konieczne? Jaki jest sens czyszczenia zaślepionego EGR-u?

3. czy zostawiając dolot taki jaki jest, czyli bez demontażu i czyszczenia będzie mniej zauważalny lub jakiś szkodliwy efekt zabiegu ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym niczym nie uszczelniał, ew. jak chcesz to możesz wsadzić taką uszczelkę jak jest pod EGRem

2 i 3 jak już będziesz robił wyczyść sobie dolot, zobaczysz jakie tam cuda masz:) Jak wyczyścisz EGR, zaslepisz to się nie napcha do niego już, a stary brud nie będzie tam zalegał i twardniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo bedzie meczarni zeby wyciagnac z silnika kolektor dolotowy ? Chodzi mi o silnik 1.9TDI AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sposób na śrobę w której urwał się klucz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duzo bedzie meczarni zeby wyciagnac z silnika kolektor dolotowy ? Chodzi mi o silnik 1.9TDI AFN

Niee, widzisz manual mi to poszło jak z płatka:)

 

 

Macie jakiś sposób na śrobę w której urwał się klucz?

Wg mnie jedyne co to dospawać główkę długą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jeżeli wywaliłem całkowicie tą rurkę łącząca egr z kolektorem zaszkodzę jakoś silnikowi. Egr jak i kolektor zaślepiony grubymi blaszkami. indeks.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy jeżeli wywaliłem całkowicie tą rurkę łącząca egr z kolektorem zaszkodzę jakoś silnikowi. Egr jak i kolektor zaślepiony grubymi blaszkami.

 

wg mnie teoretycznie nie, ale musi być szczelnie zaślepione.

 

Ale może niech się jeszcze ktoś wypowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez wojtek1987 Zobacz posta

Witam. Czy jeżeli wywaliłem całkowicie tą rurkę łącząca egr z kolektorem zaszkodzę jakoś silnikowi. Egr jak i kolektor zaślepiony grubymi blaszkami.

wg mnie teoretycznie nie, ale musi być szczelnie zaślepione.

 

Ale może niech się jeszcze ktoś wypowie

 

No ja właśnie tak zrobiłem. Gdy zaślepiałem EGR miałem zamiar wsadzić blaszkę wypaloną laserem z kwasiaka 2mm z jednej strony tej rurki i drugą taką samą z drugiej strony. Tak więc zrobiłem, a potem jak się okazało rurka nie chciała już wejść. Po włożeniu blaszek zrobiło się zbyt ciasno i stanąłem przed wyborem - jedna blaszka z rurką, albo 2 blaszki i rurka out. Wybrałem bramkę nr 2, bo na chłopski rozum po cóż później ta rurka skoro zaślepiona jest z obydwu stron? ;) Przejechane tak już 2-3 tyś kilometrów i żadnych błędów i złych oznak nie zaobserwowałem. Chociaż faktycznie po pierwszym podejściu przy zaślepianiu od strony kolektora nie było zakręcone zbyt szczelnie i samochód podczas jazdy śmiesznie gwizdał przy koło 1,5 tyś obrotów ;)

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie walczylem dzisiaj z wykręceniem kolektora i niestety porażka. 3 śruby ze strony grodzi silnika poszly bez większych problemów ale 3 kolejne przy gruszcze (chyba od turbiny) są tak umiejscowione, że nie mam zielonego pojęcia z czym tam podejść.

Samochodowy zestaw 100częsciowy stanleya nie mieści mi się tam, więc w tym wypadku nie wiem czym Wy to robiliście.

Może jakaś rada ?

Jeżeli będę chiał podjechać do mechanika w celu wykręcenia tego a mam zdemontowany już cały EGR, również stalową rurę w oplocie wychodzącą z silnika w okolicy turbo to można odpalić auto czy narobi się więcej bałaganu niż to warte ?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie walczylem dzisiaj z wykręceniem kolektora i niestety porażka. 3 śruby ze strony grodzi silnika poszly bez większych problemów ale 3 kolejne przy gruszcze (chyba od turbiny) są tak umiejscowione, że nie mam zielonego pojęcia z czym tam podejść.

Samochodowy zestaw 100częsciowy stanleya nie mieści mi się tam, więc w tym wypadku nie wiem czym Wy to robiliście.

Może jakaś rada ?

Jeżeli będę chiał podjechać do mechanika w celu wykręcenia tego a mam zdemontowany już cały EGR, również stalową rurę w oplocie wychodzącą z silnika w okolicy turbo to można odpalić auto czy narobi się więcej bałaganu niż to warte ?

Pozdro.

 

Było ciężęj z tymi dwoma śrubami, ale bez jakiś niemożliwych do przejścia utrudnień :) Ja odkręcałem za pomocą tego typu imbusa:

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-imbusy-klucze-specjalne-bity-bit-42c-i2590980060.html

 

I do tego albo zakładałem grzechotkę, albo bezpośrednio klucz (8 albo 10). Nie pamiętam. Pokombinuj tak, dasz rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągałeś w tym wypadku gruszkę/turbinę ? Mam te narzędzia ale chyba jestem przemęczony albo lewy bo ni cholere nie mieściło się to tam. Klinowało się właśnie o gruszkę i imbus wchodził pod kątem. Zostawie ten kolektor bo bedzie wiecej szkód niż pożytku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja nic nie odkręcałem. Zresztą jak widać w opisie na pierwszej stronie, to nie było zbytnich problemów, bo jakby były to bym się rozpisał :) Ja tam większy problem miałem z wykręceniem tej rurki od EGRa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ciezko szla ale dlugi klucz, przelozenie i poszla ze zgrzytami ze rdzy w srubie :D Powiedz mi czy jak podjade do warsztatu wykrecic te imbusy za gruszką przy zdemontowanym egr i stalowej rurce w oplocie to nie zaszkodze silnikowi, ktory wezmie powietrze przez otwor po egr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie pojechał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udalo sie pokonać śruby w kolektorze. Najśmieszniejsze, że śruby za gruszką były tak umiejscowione, że podszedł jedynie zwykły imbus 6 w kształcie fajki warty 5zł a samochodowy zestaw 100-u elementowy Stanleya w ogole się tam nie mieścił.

Czyszczenie karcherem wymiotło cały syf, po skręceniu wszystkiego ponownie przywróciło silnikowi właściwą moc. Auto na 2,3,4 i co ciekawe nawet na 5 biegu ciśnie dynamicznie do przodu po przyduszeniu gazu.

Mogę stwierdzić, że wywalenie EGR to jeden z lepszych pomysłów na przeróbki w silniku :D

Zastrzeżenie mam jedynie do jakości śrub od koletora dolotowego. Wykręcając jej miałem wrażenie, że klucz wrzyna się w nie mocno. W prawdzie pewnie nigdy nie były wykręcane ale to nie powinno powodować rozwalania się śruby. Dokręcając już jedna padła. Może potrzebny by był manometr aby ustalić siłę dokręcania ale zawieszając się na kluczu wyrzynał w śrubie dziurę.

Cała reszta nawet przyjemna do zrobienia więc wszystkim polecam.

W moim wypadku zrezygnowałem z zakładania zaślepianej rury tak więc silikon wysokotemperaturowy poszedł między elementy a zaślepki i wszystko działa poprawnie nie powodując jakichkolwiek problemów.

Jedyne co zauważyłem to spaliny pod kabiną więc pewnie któryś z elementów wydechu już się zmęczył. Ktoś orientuje się gdzie są słabe punkty w łączeniu silnika z wydechem, które z czasem się rozszczelniają ?

Pozdrawiam i dzięki za porządnie zrobiony manual. Punkt ostatni związany z piwem jest konieczny do pełnego sukcesu :)

 

0f45489eddc4d439m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Punkt ostatni związany z piwem jest konieczny do pełnego sukcesu

Potwierdzam i gratuluję sukcesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności