Skocz do zawartości
_chris_

Czyszczenie EGR i dolotu AFN Manual + foto

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś wyczyściłem kolektor ssący i całą otoczkę żeby się do niego dostać (EGR + rura łącząca do z k. wydechowym) Wszystko poszło stosunkowo gładko, gdyby nie jedna ( z sześciu) śrub na kolektorze. Jedna znich nie chciała kompletnie puścić, aż wygiąłem klucz imbusowy. Popsikałem WD-40, odczekałem kilka minut i spróbowałem ponownie. Po przeczytanych komentarzach cieszę się ze niczego nie urwałem

 

Cały proces zajął mi jakies 4-5h. Trochę się meczyłem zeby odkręcać te śruby przy samej turbinie, bo tam najgorszy dostęp.

Po odkręcaniu wszystkiego przystąpiłem do czyszczenia. Użyłem rozpuszczalnika i śrubokrętem czysciłem kolektor w środku, niestety słaby dostęp. Najlepszą opcją było podjechanie na karchera i wtedy przedmuchałem jakies 95% sadzy.

 

Po przeszczeniu wszystkiego całość skeciłem. Wymieniłem uszczelkę kolektora (10zł) i jedną z uszczelek(bo drugiej nie mieli w sklepie) miedzy EGR, kolektorem ssącym i rurką do kolektora wydechowego. Póki co wszystko chodzi dobrze i mam nadzieje że będzie tak dalej.

 

Poki co nie zauważyłem znaczącej zmiany, ale... Pojeżdzimy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaślep sobie EGR jeszcze. Na allegro dostępne są ORYGINALNE blaszki do zaślepiania. Można je też kupić w każdym ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy okazji zapytam.... co daje zaślepienie zaworu egr? czy może ktoś wytłumaczyć....

czy nie zasyfi to silnika? czy nie zaszkodzi?

nie mogłem znaleźć nic na forum, a zainteresowało mnie to co napisał Andrzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, przy okazji zapytam.... co daje zaślepienie zaworu egr? czy może ktoś wytłumaczyć....

czy nie zasyfi to silnika? czy nie zaszkodzi?

nie mogłem znaleźć nic na forum, a zainteresowało mnie to co napisał Andrzej ;)

Jest, jest o tym na forum:dance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie tak samo wyglądało w przypadku silnika 1.6 ALZ 102KM B5FL 2002r? Akurat mi wyskoczył

błąd 17831 - System wtrysku wtórnego powietrza (B1) – przepływ za słaby

Gesu w innym miejscu napisał na temat tego błędu, że w jego przypadku to EGR wraz z kolankiem, przez które jest on przykręcony do głowicy miał zapchany. I po wyczyszczeniu wszystko gra. Więc ja chyba też spróbuje wyczyścić tego EGRa i kolanko i może pomoże na ten błąd. Tylko czy tak samo jak w tym opisie wyczyszczę mój silnik - ALZ 1.6 benzyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi tez sączy się olej w okolicach egr na tym złączeniu musze szmatka wycierać bo nie ładnie to wygląda mój silnik to AJM pompowtryski czy można zaślepić egr najpierw bym chciał to wyczyścić wszystko jakie uszczelki musiałbym kupić nr. bo głównie to AFN jest opisywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

w ten weekend bede zbierał się za czyszczenie kolektora, egr'a jak i zaślepienie go( jestem ciekaw jak to wygląda w srodku:D )

w razie "W" gdyby uszczelki od kolektora jak i egr byłyby w złym stanie z jakim numerem mam kupić? mam AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rutek89

post #177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam wyciek z egr, 5 miesiecy temu byl czyszczony z syfu. Czy moge go zaślepić aby przestał cieknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyścić, zaslepić i odłączyć od podcićnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jak wymienie egr to trzeba go jakos "programowac" ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny ,,programator'' jaki przyda Ci się przy montażu :browar

 

54251.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności