Skocz do zawartości
Gość aro_i

ABS (był problem, ale wszystko gra) dzięki :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrolka ABSu, jest zasilana z szyny dodatniej po włączeniu stacyjki, dalej idzie przez bezpiecznik w tylnym panelu bezpieczników, a minus bierze z centralki ABSu, poprzez łącznik w tylnym panelu bezpieczników.

Spalona kontrolka sama w sobie jest awarią ABSu, bo nie sygnalizuje jego pracy.:)

To schemat dla rocznika '95, dla '94 pin przy centralce ABSu ma nr 52.

kontr.ABS.JPG

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odłączoną lampkę żeby nie świeciło "po oczach"
U mnie poprzedni właściciel zmostkował ją z kontrolką airbagów i zapalała się i gasła razem z poduszkami:D. Przy naprawie absu podłączyłem ją jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak ładnie odnajdujesz schematy WOYS to wymaraj mi jak idzie kabelek od ręcznego ,czy idzie gdzieś przez ABS (czy też przez pływak w zbiorniczku płynu hamulcowego) bo , u mnie z wtyczki ( ta co wychodzi ze skrzynki przekaźników i idzie na zegary ) mam odpięty pin od kontrolki ręcznego (jak podepnę i tak nie działa) i dopięty do niego doprowadzony dodatkowo przewód od włącznika ręcznego(a tak kontrolka działa). Dodam że ABS mam sprawny, kontrolka od niego ładnie gaśnie.

Jakoś nie mogę dojść gdzie idzie ten oryginalny kabel od ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymaraj mi jak idzie kabelek od ręcznego

:) No dobrze, poszukam.

Może to:

schemat.jpg

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"warning indicators" to te na lewo od kierownicy, kontrolka w desce jest podpięta pod U2/10

new-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie,znajdę czas to przeryję wiązkę,pewnie gdzieś mam przerwany kabel, bo co ciekawe, kontrolka ABS zapala się gdy wyjmę pływak, albo coś mam skopane przy wtyczce do tej kontrolki lub w samej kontrolce.

A ciekawi mnie kontrolka od haka, czy działa ona tylko przy awaryjnych i przy kierunkach-podłączona przyczepa, czy może spełnia jeszcze jakąś inną rolę?

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy działa ona tylko przy awaryjnych i przy kierunkach-podłączona przyczepa

 

Tylko :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

chcialbym się podpiac pod temat. Gdy odpale mojego paska to kontrolka abs dalej swieci... myślałem ze to jeden z czujników ale do tego jest jeszcze dziwne "brzęczenie" ze tak powiem i gdy naciskam hamulec to jest twardy i drga a gdy brzęczenie ustępuje pedal chodzi normalnie... no i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to może być... Czy może to być wina krzywych tarcz(bo trochę mi biją przy hamowaniu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij vaga to się dowiesz o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba innego wyjscia nie mam:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności