Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Hollywood SPV 80 AGM obecnie posiadam i to ma powera :lol

 

Doładowujesz go czasem np ctekiem? Bo chce u siebie AGM pod mache w końcu zapodać ;) Bo prądu małoooo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hollywood SPV 80 AGM
1640zł???

Dziękuję postoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doładowujesz go czasem np ctekiem? Bo chce u siebie AGM pod mache w końcu zapodać ;) Bo prądu małoooo :D

Raz w miesiacu ctekiem od essy. No u mnie tez bylo malo w koncu 3 spore A2 w bagaju mam :-)

Kable 50 mm itp bylo za malo spadki mialem na kwasiakach

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centre mialem bezproblewo przez 6 lat pewnie i bym mial dluzej ale zajechalem ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odsnośnie akumulatora Bosh S5 77AH 780A http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-77ah-780a-swiezy-77-ah-i5820731033.html, czy będzie on pasował do paska 2003 1.9 tdi avb, parametry ma takie jak centrahttp://allegro.pl/akumulator-centra-futura-77ah-760a-77-ah-new-model-i6139750667.html, która jest zalecana do paska 1.9 , ale o dziwo sprawdzałem na stronie bosha i oni zalecają do paska większy model bosh s5 http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-85ah-800a-swiezy-85-ah-i5820733442.html , dużo droższy i jakiś wielki nie wiem czy to nie bląd na ich stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze aku to centra lub ZAP Piastów.Reszta to szrot ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze aku to centra lub ZAP Piastów.Reszta to szrot ...

Jesteś kolego w głębokim błędzie, ale tak samo jak w przypadku opon opinii tyle ilu uzytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzo przezuciłem akumulatorów by być w błędzie.

Wykaż się i powiedz jakie aku twym zdaniem sa lepsze :paker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj jest i to sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze aku to centra lub ZAP Piastów.Reszta to szrot ...

 

No i jak te nieświadome niczego nieboraki na Alasce, Syberii czy w północnej Skandynawii radzą sobie bez Centry i ZAPa :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o aku które można kupić na rynku Polskim

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Oj jest i to sporo...

 

słucham, zapewne zabłyśniesz i powiesz Bosh i Warta lub Jenox :chory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hollywood :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka cena? 2-3x taka jak centry.I nigdzie w sklepie ich nie widziałem.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Bosch S4 72AH 680A już piąty rok i chwalę sobie. Co prawda dałem za niego 200 zeta w sklepie ,a tera to grubo stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam Bosch S4 72AH 680A już piąty rok i chwalę sobie. Co prawda dałem za niego 200 zeta w sklepie ,a tera to grubo stoi.

 

U mnie w b4 8 lat wytrzymał. Od roku lata 2 taki sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się do wymiany akumulatora, wybrałem Westa forse ale ciężko go kupić ;/

Co do oryginalnego akumulatora to UWAGA Passat 2003/2004 oryginalne aku 13 lat 270 tyś...km coś niesamowitego jak się chce to można wyprodukować coś dobrego ale po co jak można w tym czasie sprzedać 3 akumulatory...

Edytowane przez mm8255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam pytanie w sprawie akumulatora. Ktos u mnie w AVF-ie dobrze namieszal. Akumulator stary jakas bezfirmowka a do tego rowniez alternator wsadzony jakis zamiennik.

Problem w tym ze jak auto postoi przez noc na dworze przy -4 juz ledwo zakreca i zapalajä sie żółte kontrolki kontroli trakcji itd ale auto ostatecznie jeszcze ma sile odpalic ale to ostatni oddech ze tak powiem. Mysle czy to nie wina rozrusznika ktory na swoje lata moze robic opory ale i bezfirmowy alternator moze jest do du...y a co za tym idzie akku niedoladowany. Tak czy owak auto stalo w garazu 2 dni. Zmierzylem präd na postoju 12.3V juz chyba malo a po odpaleniu 14.3 czyli ok.

Wedlug wkejki w bagazniku akku powinien byc 380A i 72Ah.

Pytanie czy orientuje sie jaki rozmiar akumulatora mozna najwiekszy zapodac do auta? Dlugosc/szerokosc/wysokosc?

Nie chce tez przesadzic bo mialem kiedys 95Ah w sharanie i po dlugiej jezdzie na krotkich odcinkach akku byl pusciutki. Wydaje mi sie ze max 75Ah powinno byc ok tym bardziej ze duzo jezdze na krotkich wlasnie odcinkach ale czy go wcisne w ta dziura???

Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego mi się wydaje to większość aku. ma podobne wymiary tzn. szerokość i wysokość różnica może być tylko w długości co do rozrusznika to jeśli go sam potrafisz rozebrać i złożyć wymieniając potrzebne rzeczy to koszt góra max chyba 30zł i nie ma w tym nic trudnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w oryginalne masz napisane aby był to akumlator 380A i 72Ah to tego się trzymaj, po co na silę chcesz wstawić tam 95a lub większy jeżeli wiesz, że może nie pasować? Moc 75 jest wystarczająca, sam mam w swoim pasku taki śmigam od 5 lat. Pytanie bardziej o producenta, markę- polecam Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności