Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Groszek

W ofercie supermarketów nie spotkałem się z akumulatorami o wymiarach 315x175x175 więc jest to mało popularny rozmiar. Ja muszę kupić akumulator dziś bo jutro wyjeżdżam :6:56: Czy podejdzie do B5 akumulator o innych rozmiarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina

Nie kupuj w supermarkecie tylko gdzies gdzie sprzedają wyłącznie akumulatory to na pewno znajdziesz taki jak potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, muszę niestety wymienić akumulator w swoim samochodzie i tu zaczynają się schody. Oryginalny (zamontowany fabrycznie) akumulator o pojemności 80Ah ma długość około 31cm, natomiast te które widziałem w sklepach mają około 28cm albo są dużo dłuższe :confused: Czy ktoś już miał podobny problem, czy taki akumulator da się zamocować w 3B żeby "nie latał"? Jakie macie akumulatory w swoich Passkach? Dodaje że używałem wyszukiwarki i czytałem FAQ ale nie znalazłem żadnych konkretów na ten temat. Pozdrawiam.
WITAM

 

Tez musiałem wymienić akumulator i podjechałem do sklepu gdzie sprzedaj tylko baterie dobrali odpowiedni do mojego auta , jednak okazało sie ze jest o 3 cm krótszy ,ale i tak go kupiłem . Gwarancja na 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszek
Jest przynajmniej 6 typów akumulatorów do Passata od 2 producentów Bosch i Varta, które mają wzorcowe wymiary 315 x 175 x 175.

 

Nigdy nie spotkałem się z jakimikolwiek problemami w zakupie takich akumulatorów.

 

HHA

 

Ja dziś objeździłem pół Warszawy i niestety nigdzie nie mają aku o takich wymiarach. Co prawda dziś jest sobota i większość specjalistycznych sklepów jest zamknie tych, ale w tych co byłem to mogą tylko zamówić na przyszły tydzień. Wiem że Centra produkuje tylko jeden model o tych wymiarach, ale nigdzie na niego nie trafiłem. Pozostaje odwołać wyjazd i poszukać w tygodniu.

 

 

 

 

 

 

WITAM

 

Tez musiałem wymienić akumulator i podjechałem do sklepu gdzie sprzedaj tylko baterie dobrali odpowiedni do mojego auta , jednak okazało sie ze jest o 3 cm krótszy ,ale i tak go kupiłem . Gwarancja na 3 lata.

 

No właśnie z tymi akumulatorami o długości 278mm nie ma problemu z kupieniem, a jak go zamocowałeś? Nie przemieszcza Ci się w trakcie jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wystarczyło podjechać do którejś z filii InterCarsu w Warszawie i mają taki na stanie na miejscu !!!

 

Akumulator VARTA B13 BLUE Dynamic 80Ah/740A(+P)315x175x175

 

Górczewska 228 - 2 sztuki

11 Listopada 50 - 1 sztuka

Waryńskiego 8 - 1 sztuka

Płowiecka 57 - 2 sztuki

 

 

No i jak nie ma w Warszawie jak jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał szefomaciek22 viewpost.gif

WITAM

 

Tez musiałem wymienić akumulator i podjechałem do sklepu gdzie sprzedaj tylko baterie dobrali odpowiedni do mojego auta , jednak okazało sie ze jest o 3 cm krótszy ,ale i tak go kupiłem . Gwarancja na 3 lata.

 

No właśnie z tymi akumulatorami o długości 278mm nie ma problemu z kupieniem, a jak go zamocowałeś? Nie przemieszcza Ci się w trakcie jazdy?

witam w załączniku mam fotkę w jaki sposób zamocowałem swój akumulator. ALE dla pewności podaj swój emial to wyśle więcej fotek

w razie problemów pisz na gg 3667644

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=2241&stc=1&d=1209240528

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

A u mnie fabryka włożyła Bannera , ja zaś wymieniłem na Exide i jestem więcej niż zadowolony a 3 letnia gwarancja przekonała mnie ostatecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałen w ubiegłym roku Varta 12V 74Ah 680A i 2lata gwarancji 300zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O akumulatorach mogę sporo powiedziec tzn. o markach od malego z ojcem przerabiam ten temat u mnie szybko padaja bo wakacje dzialka itp. a pradu tam nie ma dopiero od roku agregat posiadam. Wujek kiedys miał mercedesa w124 (benzyna) no i jak kupił to mu padł i jak kupił u brata na stacji Bannera to siedem lat jeździł i trzymał mu sprzedał go z nim a kiedyś zimy nie były takie jak teraz. Sam bannera miałem 2 razy akumulator naprawdę godny podziwu nie jest taki aż drogi .... W żadnym razie zap-a to jest padło ...Z polskich to tylko Centra, Exide. Exide mialem w swoim jakies 6 lat (jak sprowadziłem z Niemeic) i krecił zaje**** ale 18 h przy swietlówce 8w go doprawiło. Teraz mam Bannera, Exide chciałem, ale bałem sie zaryzykować, ponieważ kolega miał i mu padł po 2 latach ... (bałem się ze na Niemcy lepsze puszczają). Jeszcze Vartę mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Moll 3m Plus - działa do samego kończa!!!!

Jak działa to działa - a jak przychodzi dzień to pada i proszę udać się do sklepu po nowy!

Tak miałem!!!

Ale jhak zima - to NO PROBLEM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co od aku - to na wlepce w silniku ATJ (115PS) mam 80Ah. Aku mam Moll M3 - narazie wszycho OK.

A co do firmy Bosch - to jakoś "z niemieckiej solidności został tylko mit".

Miałem w 2 poprzednich furkach Boscha Silwer 2-3 lata w dieslu i FINITO!!!

Szlak go trafił ni z tego ni z owego - przestał kręcić i już.

Myślałem że to pech, ale przy drugim - to już chyba cholerny pech.

Pozdro forum!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie o akumulatorach Centra Futura ??

 

 

Mam od roku - zero problemów. W zimę auto stało 3 tygodnie (dorwała nas angina grypa i diabli wiedzą co), w aucie mam dwa autoalarmy, więc żre, po tym czasie musięliśmy jechać jak się schłodziło tak do minus 15 (był taki okres) a aku odpalił, jakby wczoraj był włożony nowy. Co mnie zaszokowało, to ani światła wewętrzne ani kontrolki nawet nie przygasły - odpalił jak świeżynka. Po prostu rewelacja! Ze szwagrem żeśmy zbierali szczeny z podłogi, bo polazłem z nim na parking w nadziei, że mi w rezie czego prundu użyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moja pierwsza awaria ;) Podjechałem po żonkę do pracy zgasiłem i już nie odpaliłem..... padł akumulator!!(myślałem ze to alarm - bo nowy) Kolega przyjechał z kablami i jakoś wróciłem do domu. Wcześniej zero objawów .. jakiegoś padu, nic auto odpalało jak złoto..........

 

PYTANIE:

 

Jaki mam kupić akumulator?? Ten mój - to jeszcze oryginalna bateria prod 15 1999. Ale nie ma żadnych insygniów (przynajmniej od widocznych stron) - jest tylko BE 15 K i wspomniana data.

 

Co kupić ??

 

EDIT:

Oryginalnie był zamontowany MOLL 58045 80Ah/380A

i taki sam zamówiłem :) w końcu działał 9 lat!!!

ponoć do paska nie wchodzą wszystkie bo mocowanie jest z boku i plus po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w autku też siedzi 80 od nowości, jak padnie to pewnie zakupię 74 ale nie Boscha tylko innej firmy bo po Boschu pozostała tylko nazwa tak jak juz ktoś inny to powiedział. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w autku też siedzi 80 od nowości, jak padnie to pewnie zakupię 74 ale nie Boscha tylko innej firmy bo po Boschu pozostała tylko nazwa tak jak juz ktoś inny to powiedział. Pozdrawiam

 

zgadzam sie z wammi, bosch to juz nie ta samo marka co kiedys, ale z drogiej strony to powiedzcie tak szczerze- ze wszystkim tak jest z samochodami, pralkami, telewizorami.

 

 

mam jeszcze pytanie, czy do wyjecia aku trzeba zdejowac wycieraczki i ten plastik pod nimi ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie, czy do wyjecia aku trzeba zdejowac wycieraczki i ten plastik pod nimi ????

 

nie trzeba demontować podszybia ani wycieraczek, jeśli masz oryginalny akku to trzeba sposobem tzn, po odkręceniu klem i uchwytu blokującego akumulator podnieść go nad rurki od klimy odchylając lekko plastikowe podszybie (z wyczuciem by go nie połamać) i ciągnąć akumulator do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba demontować podszybia ani wycieraczek, jeśli masz oryginalny akku to trzeba sposobem tzn, po odkręceniu klem i uchwytu blokującego akumulator podnieść go nad rurki od klimy odchylając lekko plastikowe podszybie (z wyczuciem by go nie połamać) i ciągnąć akumulator do siebie

 

PROBOWALEM TAK JAK OPISUJESZ, ZONK

JAK ZNAJDE TROSZKE CZASU TO SPROBUJE JESZCZE RAZ, TYLKO POPROSZE KOGOS O POMOC W ODGIECIU TEGO PLASTIKU.

 

POZDRAWIAM PASSATOMANOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PROBOWALEM TAK JAK OPISUJESZ, ZONK

JAK ZNAJDE TROSZKE CZASU TO SPROBUJE JESZCZE RAZ, TYLKO POPROSZE KOGOS O POMOC W ODGIECIU TEGO PLASTIKU.

 

mi pomagała kobieta, nowy akku jest 1,5cm niższy więc wszedł bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo proszę o szybką odpowiedz.

O jakiej pojemności kupić akumulator do B3 1.9 TD?

Alternator jest 70A a stary akumulator właśnie dziś (60Ah) popsuł sobie cele :/

Nastawiłem się na Centre tylko kwestia pojemności, dodam że pasek jest w elektryce i z thermotronikiem.

Zakładam że maks to 65Ah, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładam że maks to 65Ah, tak?

 

Zalecany "63 Ah" Z większym alternator może sobie nie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności