Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak informacyjnie... aku o wymiarach 315x175x175mm wchodzi na styk do b5fl. Siedzi ciasno ale nie ma możliwości przykręcenia go uchwytem. 
 

VARTA BLUE DYNAMIC F17 - 80Ah 740A  wjechała po równych 5 latach w miejsce wysłużonego Bannera 72Ah  660A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu Bannerowi właśnie stuknęły 4 lata i już wyraźnie słabnie. Na szczęście moje TDI jeszcze na dotarciu ;) więc pali na dotyk. Gdyby miał trudniejszy rozruch, to już parę razy guzik bym pojechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chłop w miarę rzeczowo (tylko długo) wyjaśnia dlaczego akumulatory szybko padają

ogólnie polecam cały kanał na youtube mrAkumulator

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio skusiłem się na TUBORG SILVER 75Ah i śmiga jak powinien. Nawet trzy lata gwarancji dostałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów 

Mam pewną ogólną rozterkę i wątpię, żeby był sens pisać do tego oddzielny temat

Miałem jeszcze 2 lata temu w pasku Akumulator 100ah 830a, i działał on bez awaryjnie przez 6 lat. Szykuję się do wymiany, bo dwa lata temu kupiłem tanioche 76ah ze względów finansowych

teraz przy cudownych 20 stopniowych mrozach zaczął mi piszczeć samochód przy odpalaniu (trzy dźwięki + wykrzyknik) i wyczytałem,iż raczej aku się drze, że się kończy

(płyn hamulcowy dzisiaj doleję)

tu pytanie, czy mogę z powrotem wrzucić 100ah 830a bez większych problemów? Czy zostać przy okolicach 80ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pytanie bo auto na nowym akumulatorze pali gorzej niż na starym, stary akumulator to varta blue miała 74A 680 EN nowy trochę "lepszy" bosh s5 77 750EN i tu mam problem bo nie wiem co zrobić został wykonany test i powiedzieli mi że akumulator jest dobry tylko w jednym jakimś testerze pod obciążeniem byłą żółta lampka ale nie mam pojęcia co to. jakieś pomysły gdzie i jak sprawdzić akumulator, lądowanie itp żeby nie mieć problemów z odpalaniem ? akumulator kupiony wczoraj, alternator był naprawiany z 4 miesiące temu.

20180227_174322.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał wymienić aku w swoim b7. Po kilku dniach stania nie może odpalić. Podejrzewam, że coś zjada prąd. Prawdopodobnie radio. Bo ori było 315 a jest rns 510. Robił to poprzedni właściciel więc nie wiem jak to zrobił. Twierdził również, że akumulator jest nowy. 

W aucie mam start/stop ale jest wykodowany bo się nie włącza. Akumulator jaki teraz mam aucie to Banner 70 Ah 720 A AGM. 

Czy skoro mam wyłączony Start/Stop to kupując nowy aku muszę koniecznie kupować AGM czy może być zwykły? 

Wyczytałem, że ori powinien być AGM 70Ah 760A. Czyli o nieco większym prądzie rozruchowym. Czy jeżeli kupię taki aku np Varte to muszę coś kodowac czy wystarczy włożyć nowy i tyle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze can gateway jest nieodpowoedni do radia i to on Ci rozladowuje aku. Mialem tak w b6 po wymianie i zakodowaniu problem ustapił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geoeye : u mnie się już wyjaśniło. Kamera cofania była złe podpieta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy aby nie zakładać nowego tematu  powie mi ktoś czy takie wartości jak poniżej są akceptowalne na alternatorze ?

13,73V - światła mijania, grzanie tylnej szyby, radio, nadmuch na połowę "mocy".

13,89 - światła mijania, radio.

14.0 - włączony tylko silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tobie chodzi o akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy włączony jest silnik i pracuje alternator, to napięcie mierzone na zaciskach akumulatora jest napięciem ładowania. Wg mnie w/w wymienione wartości są w normie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, aggressive napisał:

Koledzy aby nie zakładać nowego tematu  powie mi ktoś czy takie wartości jak poniżej są akceptowalne na alternatorze ?

13,73V - światła mijania, grzanie tylnej szyby, radio, nadmuch na połowę "mocy".

13,89 - światła mijania, radio.

14.0 - włączony tylko silnik.

ok

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fantomV6 Zadałeś pytanie w dziale dla B8. Tu masz wątek na temat swojego modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Mam obecnie zamontowanego takiego Boscha :

20181118_142249.thumb.jpg.71cde6a6fd92dc44fa671d7b21ba5b4b.jpg

Akumulator szybko się rozładowuje i chyba pora na wymianę bo ma już 5 lat .

Mam okazję kupić taki

784937390_1_933x700_akumulator-680a-74ah-bosch-s4-008-74-ah-prawie-nowy-zawiercie_rev003.thumb.jpg.ccd9812d1b78112c99f69b2a9b62b668.jpg

Czy będzie odpowiedni do B6 2.0 140 KM przy alternatorze 180 A ?

Wg. znalezionej tabeli chyba tak :

Screenshot_20190210-131749_Chrome.thumb.jpg.6cab8d142773c1fa39606d64673bbe25.jpg

Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to okazja, to bierz. Prąd rozruchu trochę mały, ale da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry na papierze ok, ale ostatnio BOSCH to chłam , u żony w aucie ledwo wytrzymał 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio pojawił mi się błąd generator werkstatt na sekundę po czym zniknął, doczytałem że to alternator i chciałbym się dowiedzieć czy alternator Magneti Marelli MQA1664 063731664010 będzie pasować do mojego paska tj. 1.9 TDI, AVB, 101KM.

 

Pytam ponieważ kolega kupił do swojego paska ale nie pasuje I chce mi go sprzedać taniej .

15523357404176704410366846023494.jpg

Edytowane przez witeknr0
dodanie grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności