Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ponowie pytanie moze ktos zdecyduje sie odpowiedziec, chce doladowac aku poniewaz robie krotkie odcinki. podczas ladowania

 

odlaczyc tylko - i ladowac

odlaczyc - i + i wtedy ladowac

nie odlaczac nic i ladowac

 

? bede wdzieczny za odpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie odlaczac nic i ladowac

 

Ja robię właśnie tak i nigdy nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ponowie pytanie moze ktos zdecyduje sie odpowiedziec, chce doladowac aku poniewaz robie krotkie odcinki. podczas ladowania
nie odlaczac nic i ladowac
Ja robię właśnie tak i nigdy nic się nie dzieje.

 

Do ładowania aku jeżeli nie kontrolujemy ładowania (na noc,parę dni) warto stosować ,,inteligentne,, prostowniki, zwykły prostownik z supermarketu może uszkodzić aku a w skrajnych przypadkach doprowadzić do pożaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te droższe z marketu też zmniejszają prąd w miarę ładowania się akumulatora, a po naładowaniu do pełna przechodzą w tryb podtrzymywania. Ja przynajmniej tak mam, a mam tylko takie cóś:

 

Alpin_Typ_9_autos_akkutolto_85023294762.jpg

 

https://www.google.com/search?q=alpin+typ9&ie=utf-8&oe=utf-8#q=alpin+typ+9&spell=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te droższe z marketu też zmniejszają prąd w miarę ładowania się akumulatora, a po naładowaniu do pełna przechodzą w tryb podtrzymywania. Ja przynajmniej tak mam, a mam tylko takie cóś:

 

Chodzi mi o takie wynalazki. Może nie są złe ale warto je kontrolować

http://cokupic.pl/produkt/Prostownik-6A12V-PPS-6-82576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wygląda tak iż dziennie pokonuję 10km do pracy i z powrotem, wiadomo czasami zdarzą się dłuższe trasy, lecz wydaje mi się iż przy 10km gdy radio włączone, klima włączona, ogrzewanie tylnej szyby włączone, grzanie lusterek wlączone itp to aku się nie doładuje na takim odcinku dlatego profilaktycznie chciałem sobie przy sobocie doładować aku oczywiście z pełną kontrolą, nie zostawiam nigdy na noc itp ;) czyli rozumiem że nie odłączać nic i podładować powiedzmy przez 3-5h tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumiem że nie odłączać nic i podładować powiedzmy przez 3-5h tak ?

Nic nie odłączać, jeszcze jak masz cały proces na oku to całkiem luzik. Jeżeli masz ,,obsługowy,, aku, czyli możesz wykręcić korki z aku to warto to zrobić. Po zakończonym ładowaniu najpierw odłącz/wyłącz prostownik przed odpięciem klem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie prostownik, który będzie ładował przez gniazdo zapalniczki - poważnie :) Jest to transformatorek wielkości ładowarki do telefonu, a tak na podtrzymanie nadaje sie idealnie. No i nie trzeba nawet maski podnosić.

 

P.S. Ja mam do pracy 3 km i aku raczej mi nie strajkuje. Tylko że auto stoi w garażu. Na trasie 10 km to moim zdaniem aku akurat się bilansuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie okazało się, że dwuletnia (z lekkim okładem) Varta dokonała żywota w moim passku. Trochę się w....iłem bo to w końcu podobno dobra firma i zapłaciłem za niego słuszną kasę. Za poradą zaprzyjaźnionego elektryka kupiłem coś taniego żeby nie było szkoda wyrzucić jak się skończy czyli Jenox'a Gold 77 Ah 770 A. Czas pokaże co jest wart :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu nie jest za duży? Ładowanie jest na odpowiednim poziomie? (14.4V). Może coś było nie tak z nim bo dużo osób co mają tej marki akumulator są zadowoleni.

sam nie mam tej marki akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pobór prądu nie jest za duży? Ładowanie jest na odpowiednim poziomie? (14.4V). Może coś było nie tak z nim bo dużo osób co mają tej marki akumulator są zadowoleni.

sam nie mam tej marki akumulator.

 

Jeżeli to chodzi o mnie to niestety wszystko w passku jest ok bo elektryk sprawdzał i pobór prądu i poziom ładowania. Natomiast aku pod obciążeniem zachowywał się bardzo słabo. Widać ktoś musiał trafić na ....owy egzemplarz :rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, czasem się takie zdarzają egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odważnych. Zainteresujcie się produktami Topla. Pochodzi to to chyba ze Słowenii. Konkretnie chodzi mi o model wapniowy. Mam już kilka lat i zero problemów. Kupiłem u kolegi w sklepie moto głównie dlatego, że nie ma na nie reklamacji. http://www.topla.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje tylko bannera;) teraz posiadam 75aH 680A. Polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sytuacja wygląda tak iż dziennie pokonuję 10km do pracy i z powrotem, wiadomo czasami zdarzą się dłuższe trasy, lecz wydaje mi się iż przy 10km gdy radio włączone, klima włączona, ogrzewanie tylnej szyby włączone, grzanie lusterek wlączone itp to aku się nie doładuje na takim odcinku dlatego profilaktycznie chciałem sobie przy sobocie doładować aku oczywiście z pełną kontrolą, nie zostawiam nigdy na noc itp ;) czyli rozumiem że nie odłączać nic i podładować powiedzmy przez 3-5h tak ?

 

 

Kolego aby akumulator posłużył to powinno się go doładować 2 razy w roku. A zasada ładowanie jest następująca, ładuję się akumulator prądem 1/10 wartości akumulatora przez 10 godzin. Czyli jeśli masz aku 77 AH to ładujesz 10 godzin pądem o napięciu 7,7 A. lub prądem 10A przez 7,7 godziny.

Ładowanie po 2 czy 3 godziny szybciej zniszczy akumulator niż się spodziewasz, zamiast mu pomóc to go uśmiercasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak, czasem się takie zdarzają egzemplarze.

 

I to paradoksalnie częściej w tych zachodnich, niby markowych, które po prostu długo leżały w magazynie (i to w złych warunkach) albo były źle przewożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili akumulator Vector 72ah 680A (plus z prawej strony), jednak co kilka dni go muszę ładować choć do mrozów chodził super.

Mam silnik 1.9 TDI 115 KM

Jaki akumulator jeśli chodzi o cenę/jakość by się nadał?

Robię krótkie odcinki więc chyba ważna jest moc rozruchu? Myślałem o pojemności 74ah do tego silnika z rozruchem ok 700, polećcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w tej chwili akumulator Vector 72ah 680A (plus z prawej strony), jednak co kilka dni go muszę ładować choć do mrozów chodził super.

Mam silnik 1.9 TDI 115 KM

Jaki akumulator jeśli chodzi o cenę/jakość by się nadał?

Robię krótkie odcinki więc chyba ważna jest moc rozruchu? Myślałem o pojemności 74ah do tego silnika z rozruchem ok 700, polećcie coś.

 

Varta Silver Dynamic E44 77Ah 780A, ja dałem ok. 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jest wyższy o 15mm od mojego obecnego, ale kable powinny wystarczyć mi się wydaje.

 

Czy poleci ktoś jeszcze jakiś tańszy? Bo w moich okolicach znalazłem go za ok. 380 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności