Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. I mój aku zaczyna przed zimą narzekać, dziś musiał być odpalany z kabli, a to już trzeci raz w ciągu 3 miesięcy gdzie wcześniej się to nie zdarzyło. Aktualnie jest wstawiona centra Futura, według numeru ma ok 5 lat, nie wiem czy to dobry wynik ale pewnie podtrzymał by jeszcze więcej gdyby nie to że raz był rozładowany do zera. Aktualnie rozglądam się za wartą albo bosch'em i nie wiem co wybrać, ważniejsze jest jednak by parametry techniczne były w miarę ok.

I teraz pytanie, według kodu wyposażenia mam taki akumulator:

JOR-akumulator 380A (80AH)

 

Wiem że to jest parametr w jakieś innej normie, ale prosiłbym o rady jaką moc powinien mieć akumulator do mojego samochodu, - b5 kombi ajm 115KM, alternator 120A.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał coś między 72-74Ah 680-720A Takie zestawy najczęściej lądują w TDI. Nie ma co przesadzać z mocą, najważniejsze aby prąd rozruchowy był jak największy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez taki planowałem kupić aktualnie mam future 74 Ah 740 A czy coś koło tego.

 

Pytanko.

Jaki prąd powinna mieć instalacja po uzbrojeniu alarmu?

 

U mnie ustawiłem miernik na 10 Amper i wskazało 0.33 czyli 330mA, nie za dużo to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz ten co ja.

Varta silver dynamic 74ah 750A.

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam inny problem.

Coś pobiera mi prąd i nie mogę znaleźć co.

Najmniej pokazało 0.24A, wyciągałem pokolei wszystkie bezpieczniki, potem przekaźniki pod kierownicą i nic. Co może być jeszcze nie tak?

 

Dodam że wczoraj mierzyłem napięcie na aku wynosiło równe 14.40V czasem minimalnie mniej, dzisiaj już czasem wskoczyło na 14.45V. Czyli regulator napięcia do wymiany?

 

A co może jeszcze pobierać prąd w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co może jeszcze pobierać prąd w samochodzie?

 

Alarm maż fabryczny czy dokładany, może niefabryczny alarm na czuwaniu doi. Moduł komfortu nie pływa

 

wyciągałem pokolei wszystkie bezpieczniki, potem przekaźniki pod kierownicą i nic

Sprawdź jeszcze w puszce kompa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka: Kupiłem auto TDI i miałem w nim akumulator: AmperMax o nie znanych mi parametrach bo wszystkie naklejki zdarte z wyglądu wysłużony pomyślałem że to jakiś shit i pewnie zaraz będą problemy więc wsadziłem moją prawie nową Centrę, bo szkoda mi żeby ot tak sobie stała.

Tego "Ampera" postawiłem do garażu może kiedyś się przyda, a był marzec 2014. Ostatnio akurat padł aku w ojcowej furmance TDI, to myślę zobaczę czy może ten Amper się nada, wygrzebałem go z graciarni, podłączam miernik... 12,7V !!! Wsadziłem do samochodu pali jak szalony, normalnie zdziwko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w golfie aku Amper Max i jak narazie nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita. Idzie zima więc zachodzi potrzeba wymiany akumulatora który ma za sobą jakieś 3 lata pracy. I poprzedniej zimy przy dużych mrozach ledwo kręcił. Podładowałem go i jakoś zimę przetrwał.

I czy warto go wymieniać gdyż mierząc go miernikiem ma 12.46V

 

Czytając wasze posty sprawdziłem alternator jest to 120A i akumulator jaki siedzi to GIGAWATT g74r (przynajmniej tak napisane jest na nim)

Ma on wymiary 278 mm (długość), 175 mm (szerokość), 190 mm (wysokość). - przynajmniej tak pisze na stronie.

 

I teraz pytanie: Czy mam szukac takiego samego wymiarami czy mogą się różnić? Jeśli tak to ile?

I ogólnie jaki akumulator polecacie do passata 1.9 TDI 1997r 110 km

Edytowane przez serenity20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zachodzi potrzeba wymiany akumulatora który ma za sobą jakieś 3 lata pracy.

 

To za dużo się nie napracował... Po 3 latach to akumulator w ogóle nie powinien jeszcze wiedzieć co to prostownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale w tamtą zimę musiałem go już ładować bo ledwo co zakręcił. Potem juz jakos chodził ale po 2x podgrzania świec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz pytanie: Czy mam szukac takiego samego wymiarami czy mogą się różnić? Jeśli tak to ile?

I ogólnie jaki akumulator polecacie do passata 1.9 TDI 1997r 110 km

 

Wkleję tutaj coś, co już kiedyś napisałem:

 

na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Pierwsza i najważniejsza rzecz: musi gabarytowo pasować do mocowań. Po drugie musi pojemnościowo i prądowo pasować do Waszych aut. Po trzecie dobrze żeby był dobrej marki. Najlepiej pojechać do warsztatu specjalizującego się w sprzedaży i montażu akumulatorów. Tam pan "Stasio" powie Wam, co jest dobre dla Waszego auta. I co najważniejsze, dostaniecie świeżą baterię z montażem i gwarancją. Cena prawdopodobnie będzie nieco wyższa niż na Allegro albo w Tesco, ale wybierając to rozwiązanie, które Wam doradzam zdejmiecie sobie z głowy szereg problemów. Na dywagacje która marka rzekomo lepsza szkoda czasu bo to jest tak naprawdę drugorzędna kwestia.

 

Ja zainstalowałem Banner 80 Ah / 700 A. Jego zaletą jest to, że pasuje do mocowań na szerokość, ale jest nieco niższy niż np. Varta więc łatwiej go wpasować na miejsce - jak wiemy w B5 trochę w tym przeszkadza plastikowa osłona podszybia. Zapłaciłem 440 zł z montażem w lokalnym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby czemu z allegro gorzej? Myslisz ze to leżaki magazynowe? W sklepie może być chyba podobnie

 

Banner 80 Ah / 700 A

ty masz wersje po liftingu, czy ilość miejsca jest taka sama jak w b5 przed liftingiem?

 

 

czy ten się nada?

 

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-74-ah-750a-myslowice-i4634717768.html

Edytowane przez serenity20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że się nada. W tej aukcji jest link do katalogu Boscha. Wpisz tam dane swojego modelu auta bo być może do AHU nie potrzeba aż tak wielkiego akumulatora jak S5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam silnik AFN

wg katalogu wyszło:

 

Passat 1.9 TDI, siln. AFN, poj. 1,9, prod. od 10.1996 do 11.2000

 

 

Nazwa Nr

zamówieniowy Numer

skrócony Wymiary

DxSxW Parametry

Akumulator Bosch S3 0.092.S30.080 S30 08 278x175x190 70Ah, 640A, L-

Akumulator Bosch S4 0.092.S40.080 S40 08 278x175x190 74Ah, 680A, L-

Akumulator Bosch S5 0.092.S50.100 S50 10 315x175x175 85Ah, 800A, L-

 

więc chyba ten Boscha się nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator Bosch S40.092.S40.080S40 08 278x175x190 74Ah, 680A,

 

Czy taki prąd rozruchowy będzie ok do Passata b5 kombi 1999, AJM 115koni na pompowtryskach. Alternator 120A.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
74Ah, 680A,
Czy taki prąd rozruchowy będzie ok

 

Optymalny zestaw dla TDI nie ma co się pchać w większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i chciałbym odświeżyć temat:

Wczoraj przy spadku temp 18->3-4? stopni umarł śmiercią naturalną mój BOSCH SILVER S5 74AH 750A. W tamtym roku w oplu szwagra w identyczny sposób posłuszeństwa odmówiła varta 680A(wymienił na najtańszą centrę i jeszcze jeździ). Mój bosch przeżył zimę 2011 2012 2013 ... a teraz tylko złomowanie. Varta szwagra przeżyła tylko 2 zimy. Stąd pytanie... czy istnieją teraz akumulatory, których nie trzeba wymieniać co 3 lata? (dodam, że boscha S5 ani nie tłukłem, ani nie doładowywałem i kilka razy do roku sprawdzałem jego stan pod obciążeniem / z pracującym silnikiem itd). Ogólnie koledzy z pracy mają podobny dylemat z czego S4 w benzyniaku jednego z nich podczas wczorajszych przymrozków również zaczęła niedomagać.

 

PS Jeżeli ktoś by mnie zapytał w 2011, 12, 13, czy jestem niezadowolony z S5... zapewnie poleciłbym go jak koledzy z innych... jednak na dzień dzisiejszy średnio uśmiecha mi się kupno czegoś podobnego(S5 położona obok zepsutej varty wygląda IDENTYCZNIE i w taki sam sposób się zepsuła(nie trzymanie pojemności nawet po doładowaniu... po 6-12h na zimnie:). Przed boschem od nowości w autku siedział POWERBULL i przeżył min 8? lat.

 

Z góry dziękuję za jakieś sugestie...

 

Czytaj więcej http://www.forumsamochodowe.pl/jaki-kupic-akumulator-do-samochodu-vt78768.htm#p484004#ixzz3H6T0yL2S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 100%-owej reguły. Czasami kupisz markowy akumulator i wytrzyma on 3 lata, a czasami kupisz shit z marketu typu Bottari i wytrzyma on 8 lat. Jeśli mogę coś doradzić, to dobrze jest wybierać marki spoza I ligi - Banner, Jenox, ZAP, Sznajder - oni sie starają i ich baterie często osiągają przebiegi, w które aż trudno uwierzyć. Z kolei takie marki jak Bosch czy Varta myśla, że już NIC NIE MUSZĄ i dlatego ich akumulatory często rozczarowują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności