Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś pewny na 100% tego co piszesz ?

Kto jak kto ale Mnichu wie co mówi. Po za tym możesz sam sprawdzić miernikiem na potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał miernik to bym nie pytał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to wynaleziono alternator, by już na obrotach biegu jałowego, podawał odpowiednie napięcie :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - gdyby akumulator nie był ładowany na biegu jałowym, to w dzisiejszym aucie szybko wypsztykałbyś baterię przy jeździe miejskiej.

 

Pamiętam jak jeszcze maluchy miały zwykłe prądnice - wykazujące większe wahania napięcia ładowania w zależności od obrotów - to wiecznie był tam problem z niedoładowanym akumulatorem, przygasającymi światłami, a nawet niedziałającymi kierunkowskazami na wolnych obrotach :blink Ale współczesne auto musi mieć ładowanie o w miarę stabilnym napięciu. Nie ma mowy o braku ładowania na wolnych obrotach. Pomyśl co by sie działo z elektroniką gdyby było inaczej :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbym miał miernik to bym nie pytał :)

 

Więc warto zakupić. Bez problemu dostanież już za 20-30zł który spełni amatorskie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod post

witam serdecznie ja z takim pytaniem.kupiłem dziś aku... 12v 70ah/640a bosch ale wydaje mi się że powinien być 74ah/680a jeszcze nie założyłem nowego bo zastanawiam się czy nie jechać do sklepu wymienić czy też mogę ten włożyć.obecnie mam padnięty aku napewno nie orginalny i o jeszcze niższych parametrach od tego co ja kupiłem.dzięki pozdrawiam a zapomniałbym mój vw to passat b5 fl 1.9tdi 130km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinien styknąć, bo na przykład u mnie oryginalnie powinien być 77Ah a mam 2.0TDI.

Jak oznaczenia na AKU masz w/g normy EN, to te 640A to chyba trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc warto zakupić. Bez problemu dostanież już za 20-30zł który spełni amatorskie potrzeby.

Ale czy taki za 2-3 dyszki będzie odpowiedni ? Tzn. czy jego wskazania nie są przekłamane ? Chodzi o to czy po prostu za te pieniądze można kupić dobry miernik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miernik TOPEX, który kosztował chyba nawet mniej niż 20 zł :) Używam go od kilku lat do bardzo różnych rzeczy i stwierdzam, że jest dość dokładny. Do amatorskich zastosowań nic lepszego Ci nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że powinien styknąć, bo na przykład u mnie oryginalnie powinien być 77Ah a mam 2.0TDI.

Jak oznaczenia na AKU masz w/g normy EN, to te 640A to chyba trochę mało.

 

pewnie ze 640 to malo

czym wiecej tym lepiej

 

ja sobie zakupilem 80Ah 720A

 

---------- Dodano o 17:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:55 ----------

 

Ja mam miernik TOPEX, który kosztował chyba nawet mniej niż 20 zł :) Używam go od kilku lat do bardzo różnych rzeczy i stwierdzam, że jest dość dokładny. Do amatorskich zastosowań nic lepszego Ci nie jest potrzebne.

 

tez taki mam

ale nieraz nie zaszkodzi sprawdzic innym miernikiem :jasne

 

kilkanascie lat temu zdazylo mi sie ze zanizal ladowanie a ja kombinowalem z regulatorami:oszit

 

w praktyce jest tak ze jak sie skoczy bateria w tych miernikach to lepiej kupic nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki chłopaki.

Jutro kupuję akumulator. Najprawdopodobniej będzie to Varta Blue Dynamic 74Ah 680A.

Mam nadzieję, że do mojego auta będzie najlepszym wyborem.

 

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z was wie z jakim akumulatorem (parametry) wychodziły fabrycznie Passaty B5 FL (1.9 TDI 130 KM 2004r.) ?

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wymieniłem aku na nowy wsadziłem odpalił ok ale na desce świeci się kontrolka ESP i ta żółta kierownica co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Tomek przejedz sie troche i powinno juz wszystko byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

wymieniłem aku na nowy wsadziłem odpalił ok ale na desce świeci się kontrolka ESP i ta żółta kierownica co jest grane

 

A jaki aku u siebie włożyłeś ?

 

 

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z was wie z jakim akumulatorem (parametry) wychodziły fabrycznie Passaty B5 FL (1.9 TDI 130 KM 2004r.) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z was wie z jakim akumulatorem (parametry) wychodziły fabrycznie Passaty B5 FL (1.9 TDI 130 KM 2004r.) ?

 

Z różnymi. Rozkoduj wlepkę :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej w bagażniku będzie info ?

A czy taką informację uzyskam po odczytaniu tego wydruku z VIN-u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej w bagażniku będzie ta informacja. Podobnie jak na tej z książki serwisowej bo to ta sama wlepka. Po prostu przepisz wszystkie kody do dekodera, a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

 

Czy taka informacja jest zakodowana w VINie - tego nie wiem, ale raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że jest :) Właśnie znalazłem u siebie w wydruku.

Fabryczny aku 72Ah 380A.

Alternator: 120A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz bardzo szeroki wybór. Możesz kupić taki, jaki dała fabryka (pamiętaj jednak, że prąd rozruchu podałeś wg innej normy niż podaje większość producentów akumulatorów). Możesz też kupić większy - sam musisz dokonać wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, że jest :) Właśnie znalazłem u siebie w wydruku.

Fabryczny aku 72Ah 380A.

Alternator: 120A.

 

kup 80Ah i okolo 700A rozruchu (czym wiecej tym lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności