Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Danek75, To jak nie korzystasz z tej funkcji to bierz śmiało Vartę Silver Dynamic H3 100Ah 830A.

 

tu masz wymiary:

 

Długość: 353 mm

Szerokość: 175 mm

Wysokość: 190 mm

 

 

I mówię Ci.... ten akumulator obudzi zmarłego :lol Tym że ma trochę mniej Amper niż przewidziany fabrycznie do Twojego samochodu wynika tylko z tej głupiej funkcji Start/Stop.

 

U siebie miałem Vartę 85Ah 800A :) Nawet radio nie wyłączało się przy odpalaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosha wezmę :D Jednak lepiej mieć ten zapas pojemności, skoro fabrycznie do niego dali 92Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I mnie czeka niestety wymiana bo dzisiaj kompletnie akumulator umarł :( Niestety nie wiem jaki mam teraz a muszę coś szybko kupić. Powiedźcie mi jakiej mocy będzie odpowiedni do mojego auta bo ja kompletnie się na tym nie znam a nie chce żeby mi jakieś g*wno wcisnęli;/

 

Ja polecam Varte lub Bosch ale obie marki produkowane są w Czechach na jednej lini produkcyjnej tylko nalepki inne przyklejają ja mam i mialem Varte 74/680 ah i najczesciej taki jest montowany fabrycznie, wiekszego niema sensu kupować bo i tak alternator go bedzie niedoładowywał ,polecam sprzedawce Start-Bat z Ciągowic za Chruszczobrodem ul.1maja40 tel.502 034 851 bardzo dobre ceny i przemiła obsługa.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o akumulatorze Topla Top 12V 75Ah 720A (EN)? Muszę jutro coś kupić do golfa 1.9tdi i się nad nim zastanawiam. Jeździ ktoś na Toplach? Ma dobre opinie na internetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topla to bardzo dobre jugosłowiańskie akumulatory. Wielu z nas pamięta je jeszcze ze starych czasów. To coś jak nasza Centra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kilku lat Toplę, tą wapniową (Ca) i sprawdza się dobrze. O ile pamiętam ma ona 82Ah (chyba, bo tam nie zaglądam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam do was prośbę. Jako iż stary aku odmówił mi posłuszeństwa jestem zmuszony kupić nowy.

Pytanie pierwsze co wybrać do Passata B5 FL (1.9 TDI 130KM) ?

Pytanie może i banalne ale czy ma to znaczenie przy wyborze akumulatora (jego parametrów) ile jeżdżę autem ?

Niestety ostatnio mało jeżdżę i aku dostaje po tyłku, w najbliższych dniach czy też miesiącach również nie zanosi się na zwiększone użytkowanie auta. Auto stoi pod chmurką. Jedynym sensownym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie chyba odpalanie autka co 2-3 dni aby się trochę podładował aku.

 

Ps. swoją drogą ile czasu musi silnik pochodzić aby akumulator się podładował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Koledzy mam do was prośbę. Jako iż stary aku odmówił mi posłuszeństwa jestem zmuszony kupić nowy.

Pytanie pierwsze co wybrać do Passata B5 FL (1.9 TDI 130KM) ?

 

 

Piotr.moj tata ma b5fl 130km fabrycznie miał varte 74Ah/680a ale jesli chesz tanszy to przedmowcy polecali Tople ale ja stawiam naVarte z Czech bo mnie wytrzymała 5lat i nigdy jej nieładowalem jak sie potem okazało była z intercarsu rok starsza data na biegunie teo niewiedzialem czyli aku miał 6lat samo odpalanie napewno niedoprowadzi do jego zasiarczenia ale by alternator go naladował to troche kiloetrow musiałbys zrobić jesli malo jezdzisz i nieprzelewa ci sie zawsze mozesz kupic tańszy i tak gwarancje masz na 24miesiace niezaleznie od marki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam padł mi aku chce zakupic

Varta SILVER dynamic 12V 85Ah 800A P+ (wymiary: 315 x 175 x 175) czy bedzie dobry do passka 19TDI 131 KM prosze o kilka szybkich opini bo jutro musze kupic moze lepiej zakupic Varta BLUE dynamic 12V 80Ah 740A P+ (wymiary: 315 x 175 x 175) znalazlem jeszcze ten Varta SILVER dynamic 12V 77Ah 780A P+ (wymiary: 278 x 175 x 190) niebardzo wiem jaki bedzie najlepszy ale wiem ze powninna byc Varta

Edytowane przez pantata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Koledzy mam do was prośbę. Jako iż stary aku odmówił mi posłuszeństwa jestem zmuszony kupić nowy.

Pytanie pierwsze co wybrać do Passata B5 FL (1.9 TDI 130KM) ?

 

 

Piotr.moj tata ma b5fl 130km fabrycznie miał varte 74Ah/680a ale jesli chesz tanszy to przedmowcy polecali Tople ale ja stawiam naVarte z Czech bo mnie wytrzymała 5lat i nigdy jej nieładowalem jak sie potem okazało była z intercarsu rok starsza data na biegunie teo niewiedzialem czyli aku miał 6lat samo odpalanie napewno niedoprowadzi do jego zasiarczenia ale by alternator go naladował to troche kiloetrow musiałbys zrobić jesli malo jezdzisz i nieprzelewa ci sie zawsze mozesz kupic tańszy i tak gwarancje masz na 24miesiace niezaleznie od marki:-)

 

Wielkie dzięki kolego za pomoc. Nie chce taniego tylko dobry :)

Właśnie przymierzałem sie do tej Varty, z tym że z jakiej serii wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Varty, z tym że z jakiej serii wybrać ?

 

Do osóbówki tylko Silver Dynamic.

 

---------- Dodano o 17:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:51 ----------

 

pantata Blue Dynamic sobie odpuść.

 

U mnie siedzi ten co wspomniałeś : Varta SILVER dynamic 12V 85Ah 800A P+ (wymiary: 315 x 175 x 175). Wchodzi idealnie. Ale montaż nie jest łatwy :D Akumulator ma oznaczenie F18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnichu dzieki.

Z tym, że jest mały problem. W tej wersji silver nie ma aku z parametrami 74AH 680A.

W takim razie co robić ?

 

Ps. A u siebie jaki masz aku ?

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aggressive, spoko ;)

 

uważajcie tylko przy zakupie bo Varta ma ten akumulator w dwóch rozmiarach:

 

> 12V 85Ah 800A 19 kg 315x175x175mm

> 12V 85Ah 800A 19 kg 315x175x190mm

 

Nie wiem czy ten wyższy wejdzie... Ten niższy napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blue91221039_1_644x461_akumulator-varta-74ah-680a-p-e11-blue-dynamic-mragowo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ostatnio mało jeżdżę i aku dostaje po tyłku, w najbliższych dniach czy też miesiącach również nie zanosi się na zwiększone użytkowanie auta. Auto stoi pod chmurką. Jedynym sensownym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie chyba odpalanie autka co 2-3 dni aby się trochę podładował aku.

 

Jeśli jeździsz rzadziej niż raz na 3 dni - a wnioskuję, że tak jest bo wspominasz o odpalaniu auta z taką częstotliwością tylko celem doładowania aku - to bardzo skrócisz żywot każdemu akumulatorowi - jaki by nie był, szczególnie, że jeździsz dieslem.

 

Ja bym zimą zabierał aku do domu i co jakiś czas podładowywał. Albo kupić prostownik z funkcją podtrzymywania (bywają takie w Lidlu w dobrej cenie) i podpinać pod niego akumulator na stałe po wyjęciu z auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że podobno niezdrowe dla auta (komputera, elektroniki) będzie wyciąganie aku co trochę :/

Poza tym z tym wyciąganiem trochę lipa, bo jak wiemy trudno dostępny jest akumulator w B5.

 

Ps. Dzięki chłopaki za pomoc.

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma gdzie podlaczyc prostownik to przedluzyc przewody i podpiac ako

 

ja tak mam do podladowania aka zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jako iż wstępnie ustaliłem, że będę ładował akumulator poprzez regularne odpalanie auta (jeśli nie będę miał potrzeby nigdzie jeździć) pojawił się kolejny problem. Czy taki sposób ma w ogóle sens ? Dlaczego o to pytam ? Dzisiaj usłyszałem od znajomego, że alternator ładuje dopiero od ok 1,5 tys obrotów, a na biegu jałowym mam niecały tysiąc ;/ Czyli co ? auto chodzi przykładowo 30 minut i akumulator nie został w ogóle doładowany ? Proszę o odpowiedź osoby które mają konkretną wiedzę na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj usłyszałem od znajomego, że alternator ładuje dopiero od ok 1,5 tys obrotów

 

Kompletna bzdura. Może byś tak miał przy prądnicy... ale nigdy przy alternatorze!

 

Alternator przy 800obr/min silnika (w pasku masz 860 obr/min) powinien wytworzyć minimum 14 V (bez dodatkowych odbiorników typu światła czy ogrzewanie etc)

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny na 100% tego co piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności