Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś wymienilem na varte 74 Ah. Podczas wymiany zobaczylem , że siedzial 63 Ah przejeździlem na nim zime i mnie nie zawiudl tylko w lato go 5 razy rozladowalem do zera i wymiana byla nie unikniona. 60 bedzie ci palil tymbardziej że nowy ale czy warto zaoszczedzić na tych 10 Ah 50 zl ? To dlugoterminowa inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zeby ten akumulator miał taki malutki kruciec który odpowiada za odprowadzenie wyziewów z akumulatora ( podłacz sie do niego taki cienki węzyk który powinien byc pod maską obok aku) ale niewiem jak to jest w silnikach bezynowych czy występowały takie akumulatory (bo ja mam TDI i umnie jest ale akumulator napewno ma wiecej amperogodzin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Koledzy, a jakiej firmy ewentualnie polecacie aku 420A (82Ah) :?: Bo mam wrazenie, ze swiece przy nizszych temperaturach troszke dluzej mi sie rozgrzewaja, odrobinke dluzej trzeba tez zakrecic przy uruchomieniu silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Centra Futura- drogi ale warto przepłacić. Gwarancje masz na 3 lata- to rzadkość. Wysoki prąd rozruchowy- co sprzyja dla naszych klekotków. Tydzień temu zapłaciłem 410zł za 75Ah. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol zakup centre future.Akumulator jest dość drogi ale warto.mam taki juz ponad rok :vw: Tak jak napisał Kurzyn ma bardzo duzy prąd rozruchu 760 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

witam w Nowym Roku

szukalem od rana i nie znazlem bo duzo tematow z akumulatorem ...

a wiec jaki powinien byc fabrycznie akumulator w 1.9 tdi afn 110 koni i jaka moc rozruchowa??

niestety ale przestal mi z rana palic ;/

czy jest mozliwosc ze alternator nie doladowuje a kontrolka sie nie swieci??

czy przewody 600A sa wystarczajace do odpalenia diesla??

jak je podlaczam prosto pod akumulator to musze czekac az sie najpierw moj troche podladuje bo inaczej nie chce odpalic - slyszalem ze + sie podlacza pod aku a minus pod mase ale na samochodzie ?? prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. dokładnie co do pojemność to nie wiem ale zapewne 74Ah a prąd rozruchowy im większy tym lepszy (czyli przy takim aku powyżej 600A)

Ad2. Jest taka możliwość że kontrolka nie będzie świecić a ładowania nie będzie. Odwrotnie też miałem: ładowanie było a kontrolka świeciła(spalona dioda)

Ad3. Takie kable spokojnie wystarczą, ale trzeba chwilkę poczekać.

A mase od aku gdzie masz podłączoną??? Do ramy, dlatego lepiej jest podłączyć kabel rozruchowy bezpośrednio do masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc , dokładnie nie wiem jak ci na to pytanie odpowiedzieć bo ja kupiłem pół roku temu właśnie tdi 90 KM i zobaczyłem u siebie 80 Ah , i na dodatek właśnie mi zaczoł niezadobrze zapalać , zaraz ide sprawdzić jak tera odpali na 1 stopniu ciepła . A jaki u ciebie ma być to zależy jaki ci będzie odpowiedać , ale mi sie wydaje że 60 Ah to zamało . Hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest wstawiony 80Ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi 55Ah kager 600A (EN) ale wiem,że jest za mały bo trochę dłużej kręcę na dużym mrozie (taki juz miałem od gościa który mi go sprzedał). 60Ah 480(EN) jest zdecydowanie za mały, optymalnie to 74-80Ah. Ja się przymierzam do centry futura 74Ah(760A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum 74Ah 680A lub 760A albo 80Ah polecam firme Varta ,Baren 60 Ah to troche za mało i mogą być problemy z odpalaniem zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pracuję przy akumulatorach :)i minimalna wartość aku to 68 Ah -80Ah przy prądzie rozruchowym minimum 680 A ,oczywiście mówimy o 1.9 TDI .Radzę równeż dostosować się do skazówek JAFO. Pozdro.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie dopadło.

82 AH 800 A = 650 zł :592::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mnie dopadło.

82 AH 800 A = 650 zł :592::vw:

a co kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakło kasy.

Wróciłem do domu i wstawiłem stary na prostownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_passat

WItam,

moj mi cos ciezko pali jak jest zimno i jest wilgoc, a mam aku 62Ah i 620A jakos tak, dzis kupjuje Varte 80 Ah i 740A , mam nadzieje ze poprawi sie wszystko jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszek

Witam wszystkich, muszę niestety wymienić akumulator w swoim samochodzie i tu zaczynają się schody. Oryginalny (zamontowany fabrycznie) akumulator o pojemności 80Ah ma długość około 31cm, natomiast te które widziałem w sklepach mają około 28cm albo są dużo dłuższe :confused: Czy ktoś już miał podobny problem, czy taki akumulator da się zamocować w 3B żeby "nie latał"? Jakie macie akumulatory w swoich Passkach? Dodaje że używałem wyszukiwarki i czytałem FAQ ale nie znalazłem żadnych konkretów na ten temat. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jest przynajmniej 6 typów akumulatorów do Passata od 2 producentów Bosch i Varta, które mają wzorcowe wymiary 315 x 175 x 175.

 

Nigdy nie spotkałem się z jakimikolwiek problemami w zakupie takich akumulatorów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności