Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem - musiałbym sprawdzić na wlepce. Jaki kod ma altek?

I tak byle czego nie założę, bo jest jeszcze oddzielny komputer, który steruje ładowaniem i trzeba zrobić adaptacje akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzę do auta, to moze coś zobaczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przyszedł czas na wymianę baterii. Fabryczna Varta padła po 9 latach.

Założyłem Boscha S5 Silver 74 Ah. Fabrycznie było 72 Ah i dawał rady więc stwierdziłem że nie ma sensu brać 77 czy większego. Poza tym 74 jest niższa chyba o 1.5 czy 2 cm od fabrycznego i łatwiej było go wsadzić - łatwiej też będzie go wyjąć w przyszłości.

 

Chciałem Vartę Silver ale musiałbym dłużej czekać dlatego padło na Boscha.

Czy to prawda że Bosch S5 i Varta Silver to te same akumulatory produkowane w tej samej fabryce chyba w Czechach?

Bo tak słyszałem od kilku osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz altek ? 120A czy 140A ??

 

8GU - czyli mam 140-tkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko:

Mój roczny akumulator powoli odmawia posłuszeństwa i chce go oddac na gwarancę. Sprzedawca w zastępstwie na ten czas oferuje mi akumulator o pojemności 66Ah. Czy mogę taki włożyć do swojego dieselka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo może być - jeśli jest w dobrej kondycji, to da radę. Jednak przy większym mrozie może być kłopot. Diesel potrzebuje kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz śmiało coś mocniejszego założyć. Ale Znowu coś powyżej 100Ah/900A będzie też fizycznie większe.

No nic mocniejszego założyć nie mogę, bo mocniejsze akumulatory mają 393mm i wtedy nie wsadzę już dojazdówki. Tak więc musi być 353mm, ale z BOSHa i VARTY nie ma nic pasującego idealnie. Bo są 100Ah, 830A (według EN) - czyli wychodzi, ze prąd rozruchowy będzie o co najmniej 20 amper za mały :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpaczał bym o te 20 amper. Co ty wogóle tam masz za silniczek ?

 

 

EDIT: A Centra 100Ah / 900A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0TDI , 120KM - z systemem Start/Stop.

Tak patrzę, że jedynie BOSH Silver5 830A, 100Ah pasuje bo VARTA będzie za wysoka.

 

O tej Centrze to nie wspominaj, bo właśnie ją mam :kwasny: 5 miesięcy i zdechła. Takie akumulatory to na lato są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie czeka niestety wymiana bo dzisiaj kompletnie akumulator umarł :( Niestety nie wiem jaki mam teraz a muszę coś szybko kupić. Powiedźcie mi jakiej mocy będzie odpowiedni do mojego auta bo ja kompletnie się na tym nie znam a nie chce żeby mi jakieś g*wno wcisnęli;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z systemem Start/Stop.

 

o panie.... korzystasz z tego ?? Bo to wymaga MEGA WIELKIEGO akumulatora :P

 

ps. w robocie prowadzimy sprzedaż akumulatorów... ostatnio takie coś zakładałem klientowi - cena ~300 Euro.

 

---------- Dodano o 22:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:44 ----------

 

bo VARTA będzie za wysoka.

 

190mm odpada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przeczytałem większość postów, ale pozwolę zadać pytanie po raz kolejny. Dziś mróz pokazał co potrafi. Jutro czeka mnie ładowanie akumulatora, ale wcześniej czy później będę musiał go zmienić. Co polecacie do P B5 1.9 TDI 110km silnik AFN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ace, tycjan, na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Pierwsza i najważniejsza rzecz: musi gabarytowo pasować do mocowań. Po drugie musi pojemnościowo i prądowo pasować do Waszych aut. Po trzecie dobrze żeby był dobrej marki. Najlepiej pojechać do warsztatu specjalizującego się w sprzedaży i montażu akumulatorów. Tam pan "Stasio" powie Wam, co jest dobre dla Waszego auta. I co najważniejsze, dostaniecie świeżą baterię z montażem i gwarancją. Cena prawdopodobnie będzie nieco wyższa niż na Allegro albo w Tesco, ale wybierając to rozwiązanie, które Wam doradzam zdejmiecie sobie z głowy szereg problemów. Na dywagacje która marka rzekomo lepsza szkoda czasu bo to jest tak naprawdę drugorzędna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :ok I tak miałem jechać do takiego zakładu bo i wymieniają, i sprawdzają wszystko i stary aku u nich zostawiam więc prościej dla mnie ale chodziło mi bardziej o to żeby mniej więcej określić w jaką 'moc' celować :D 74 Ah wystarczą czy jakiś mocniejszy będzie lepszy? Bo w sumie jak pisałem nie znam się na tym kompletnie a nie chce żeby Pan Stasio wcisnął mi coś tylko po to żeby zarobić na mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wpisie #535 w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/609-Jaki-akumulator-do-TDI-(diesel-parametry-wymiary)?p=2035742&viewfull=1#post2035742

podałem link do stronki z dekoderem kodów z wlepki z bagażnika. Wpisz tam kody ze swojej wlepki, a dowiesz się jaki masz alternator i fabryczny akumulator. 74Ah to taki złoty środek - możesz go wstawić zarówno do altka 90A, jak i 120A. Jednak mając ten mocniejszy alternator możesz się pokusić o bardziej pojemny akumulator - np. 80Ah. A najlepiej włożyć dokładnie taki, w jaki auto wyposażyła fabryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o panie.... korzystasz z tego ?? Bo to wymaga MEGA WIELKIEGO akumulatora

Nie - jak tylko wsiadam, to wyłączam to badziewo. Czyli de fakto - taki duży akumulator nie jest mi potrzebny, bo w standardzie jest 77Ah. Co prawda wyczytałem, ze samochód ma system rekuperacji, czyli odzyskiwanie energii w czasie hamowania i wtedy dodatkowo doładowuje akumulator.

 

190mm odpada ?

190 jest OK. A VARTA taka , jaka by według parametrów - była dobra - to jest za wysoka, bo ma 225.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wpisie #535 w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/609-Jaki-akumulator-do-TDI-(diesel-parametry-wymiary)?p=2035742&viewfull=1#post2035742

podałem link do stronki z dekoderem kodów z wlepki z bagażnika. Wpisz tam kody ze swojej wlepki, a dowiesz się jaki masz alternator i fabryczny akumulator. 74Ah to taki złoty środek - możesz go wstawić zarówno do altka 90A, jak i 120A. Jednak mając ten mocniejszy alternator możesz się pokusić o bardziej pojemny akumulator - np. 80Ah. A najlepiej włożyć dokładnie taki, w jaki auto wyposażyła fabryka.

 

Ok tak zrobie:ok dzięki wielkie:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ace, tycjan, na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Pierwsza i najważniejsza rzecz: musi gabarytowo pasować do mocowań. Po drugie musi pojemnościowo i prądowo pasować do Waszych aut. Po trzecie dobrze żeby był dobrej marki. Najlepiej pojechać do warsztatu specjalizującego się w sprzedaży i montażu akumulatorów. Tam pan "Stasio" powie Wam, co jest dobre dla Waszego auta. I co najważniejsze, dostaniecie świeżą baterię z montażem i gwarancją. Cena prawdopodobnie będzie nieco wyższa niż na Allegro albo w Tesco, ale wybierając to rozwiązanie, które Wam doradzam zdejmiecie sobie z głowy szereg problemów. Na dywagacje która marka rzekomo lepsza szkoda czasu bo to jest tak naprawdę drugorzędna kwestia.

 

 

Dzięki za odpowiedź, raczej sam nie będę wymieniać, chciałem się wywiedzieć co użytkownicy B5 mają u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności