Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

miejski rzecznik praw konsumenta i jazda z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu padł mi mój ponad 6-cio letni akumulator m-ki topla 75 Ah EN 640A pin 400A

 

Wobec tego kupiłem nowy firmy Bosch S5 Silver Plus 77 Ah 780A (EN) typ S5008

 

Nowy jest mocniejszy od starego i wcale nie musi tak samo tych 6-ciu lat wytrzymać ale o ty to przekona się pewnie za pare lat nowy właściciel mojej B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po 5 latach (bez 3 miesięcy) padła mi CENTRA PLUS CB802 80AH 700A, proszę o radę co trwałego kupić. Wstępnie myślałem nad

-MOLL KAMINA START 70 74 Ah 680A

-VARTA SILVER 77AH 780A

-CENTRA FUTURA 77AH

 

Ile wam wytrzymują te akumulatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 5 latach (bez 3 miesięcy) padła mi CENTRA

 

Dla akumulatora nie z pierwszego montażu to chyba norma. Ze swojej strony mogę polecić Banner. Również idzie na pierwszy montaż, ale jest nieco niższy niż np. Varta więc łatwiej go wpasować na miejsce, co w przypadku B5 jest trochę przekichane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o takim wynalazku BANNER POWER BULL PROFESSIONAL 75AH, czy lepiej poszukać Warty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banner to nie wynalazek - te akumulatory idą na pierwszy montaż w grupie VW. Tylko 75Ah to chyba trochę mało jak na dwulitrowego diesla. No chyba że taki był fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Banner to nie wynalazek - te akumulatory idą na pierwszy montaż w grupie VW. Tylko 75Ah to chyba trochę mało jak na dwulitrowego diesla. No chyba że taki był fabrycznie.

 

Wiem, wiem że idą na pierwszy montaż, również w BMW ale u nas nie są jeszcze bardzo popularne, 75Ah wyszukał mi do B6 na stronie Bannera. Pytam bo kupiłem po taniźnie Megawatta i wytrzymał całe 2lata, wiec drugi raz wolę dołożyć na coś dobrego. Warta wytrzymała 5 latek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś, jak wrzuce nowy aku 92Ah/800a, do paska 1.9 AFN cos bedzie nie tak?? Bo już od godziny czytam strona po stronie i już mam mętlik lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na wlepce pisze,że był montowany

J0R-Akumulator 380A (80AH)

Czy te 380 A to nie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie na wlepce pisze,że był montowany

J0R-Akumulator 380A (80AH)

Czy te 380 A to nie za mało?

 

U mnie taki był zamontowany i dawał rade z Dieslem w największe mrozy, dziwne ale dawało rade. Teraz mam 680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze wg jakiej normy określony jest prąd rozruchu. Te 380 A mogło być wg normy DIN, co w przeliczeniu na normę EN daje ponad 600 A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba min. do diesla to 680A...

Jeśli chodzi o markę to chyba wybór pomiędzy Moll,Varta,Centra,Banner.Kolejność przypadkowa.Do Bosha nie mam przekonania.Firma która tylko condomów jeszcze nie robi.:)

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aku Bosh to najgorszy badziew i Warta.

Polecam Centre i ZAP.

Mam w traktorach i samochodach i dają rade już któryś sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak brać Centre to chyba tylko z serii Futura?Chociaż miałem w Golfie Centre Plus i wytrzymała 6lat.To chyba niezły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry.Sąsiad w sienie ma już 8 lat i śmiga dalej.Tez ma PLUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aku Bosh to najgorszy badziew i Warta.

 

Mam Boscha w drugim aucie. Nie wiem ile ma lat bo założył go jeszcze poprzedni właściciel, ale młody nie jest - na moje oko ma co najmniej 6 lat. Akumulator nigdy nie widział prostownika. Auto stoi pod chmurą, jest jeżdżone tylko po mieście, a pali od kopa w najtęższe mrozy.

 

Oryginalna Varta wytrzymała w moim Pasku od nowości 11 lat i auto dalej odpalało, choć aku zimą wymagał doładowywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne by aku nie był rozładowany do "Zera". Wtedy to już po jego żywotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Varte Blue 74Ah 680A.

http://www.varta-automotive.pl/pl-pl/products/automotive/blue-dynamic/574-012-068

Mam wpisany kod produktu.Czy mógłby mi ktoś pomóc go rozszyfrować,czy czasem nie wcisneli mi jakiego dziada :)

C0C4550121701536243

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lektury informacji w necie wiadomo mi,że kod produkcyjny akumulatorów Varta składa się z 13 cyfr.Ty podałeś więcej(19).Może gdzieś jeszcze odczytasz te 13 cyfr a wówczas można podać rok i m-c produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zacząłem się już rozglądać za nowym aku ponieważ w zeszłym roku zima była bardzo słaba, a mój aktualny akumulator i tak musiał być palony 3 razy z kabli.

Wybrałem się dzisiaj do kilku sklepów aby rozejrzeć się za nowym. Wcześniej oczywiście miałem już upatrzone kilka modeli.

W dwóch sklepach sprzedawcy powiedzieli mi, że wycofali całkowicie ze sprzedaży Centre Future ponieważ było tak dużo zwrotów na gwarancję, że już nie wyrabiali. Nie wiem ile w tym prawdy, ale sam postanowiłem nie ryzykowac.

Jeszcze nie ostatecznej decyzji nie podjąłem ale, wybór padnie raczej na Warte Silver Dynamic 77Ah 780A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności