Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kto trafi ja mialem w zyciu dwa zapy i w zyciu nikomu ich nie polece ... Obecnie testuje Jenoxa 200zl za 74Ah niech wytrzyma mi nawet te 3 lata i bede zadowolony ;) Kiedys caly czas bralem Bannera - ale jakosc sie ich strasznie pogorszyla :dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yuasa to jedna z najlepszych marek. Oryginalnie siedzi w wielu japońskich i amerykańskich produktach np. w quadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Varta, Silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kodów wyczytałem że mam oryginalnie J1D = Battery 380 A (72 Ah) czy jeśli zapodam sobie BOSCH S4 74Ah/680A to będzie dobrze?:)

Widzę że wiele osób kupuje akumulatory z dużo większą pojemnością czy jest w tym konkretny plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między oryginałem a tym, co proponujesz jest bardzo niewielka różnica w pojemności - 72 vs. 74 Ah więc będzie OK. Duża różnica natomiast będzie w prądzie rozruchu - 380 A (aż nie chce mi się wierzyć, że takie coś do diesla dali) vs. 680 A i to będzie duży plus - zwłaszcza zimą. Zawyżanie pojemności ponad jakiś rozsądny pułap nie ma sensu i może być szkodliwe, natomiast prąd rozruchu dla diesla im większy, tym lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Między oryginałem a tym, co proponujesz jest bardzo niewielka różnica w pojemności - 72 vs. 74 Ah więc będzie OK. Duża różnica natomiast będzie w prądzie rozruchu - 380 A (aż nie chce mi się wierzyć, że takie coś do diesla dali) vs. 680 A i to będzie duży plus - zwłaszcza zimą. Zawyżanie pojemności ponad jakiś rozsądny pułap nie ma sensu i może być szkodliwe, natomiast prąd rozruchu dla diesla im większy, tym lepszy.

 

Powiem że i mnie to dziwiło dlatego zaglądnąłem dziś pod maskę i na aku są napisane dwa amperaże 380A/680A plus jakieś skróty literowe tylko teraz nie pamiętam jakie więc może te 380 to nie prąd rozruchowy tylko jakiś inaczej mierzony...:) Akumulator który tam mam to VARTA nei wiem czy były takie pakowane czy może to już zmieniony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że podałeś prąd rozruchu wg różnych norm. To wyjaśnia wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno. Objaśnienie Norm i oznaczeń można sobie zobaczyć TUTAJ wszystko ładnie napisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

przez 4 dni nie używałem mojego tdi (a było na zewnątrz coś plus 2-3 st), padł akumulator, pokazywał ok 4,5 V. I powiem Wam Panowie, że siedział tam od nowości od 2002 roku, czyli 11 lat. Na klemie jest 05.02 a i nr seryjny sugeruje taką samą datę. Aż się wierzyć nie chce. Teraz go ładuję, ale i tak czeka mnie wymiana. Aha, siedziała tam Varta 380A/80Ah.

pozdrawiam.

Ps. z wyjęciem nie było problemu, wyszedł bez wyciągania podszybia, usunąłem tylko ten przewód idący do serwa, on jest w pewnym miejscu w takiej piance ochronnej. Wystarczyło odciągnąć go na bok i aku wyjęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale i tak czeka mnie wymiana

Ja bym jeszcze spróbował przebujać się przez lato. Też mam już słabnący akumulator, ale przez lato spróbuję jeszcze go dojeździć. A swoją drogą, to ciekawe, czy też mam oryginalną Vartę, czy Hans w międzyczasie wymieniał. Można to sprawdzić bez wyjmowania baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można to sprawdzić bez wyjmowania baterii?

 

Można, dla lepszego wglądu zdejmij osłonę tą dużą co przykrywa akumulator, serwo itd i wtedy po naklejkach zobaczysz.

ps. pozdrawiam posiadacza tego samego autka z tego samego miasta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. pozdrawiam posiadacza tego samego autka z tego samego miasta

 

Dzięki. Również pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiar na dobry akumulator który bez problemów będę mógł wyjąć i włożyć na swoje miejsce. Bo przy obecnym mam duże problemy i czasem muszę pół godziny przesiadywać przy jego montażu/demontażu. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wcześniej jeździłem na Boschu Silver S3 teraz zamieniłem na Varte Silver powiem tak Bosch Silver i Varta Silver to jest dokładnie to samo tylko że różni się naklejką i ceną :) Więc polecam Vartę i Boscha Silver :) Jeśli chodzi o Dieselka :) Nie wiem jak w Benzyniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w Benzyniaku

Benzyniak to na trzech płaskich bateriach zapali od kopa :bezzebow

 

W benzyniakach nie doładowuję aku całymi latami i nie ma najmniejszego problemu.

 

W dieslach niestety ten raz w roku trzeba doładować w środku zimy jeśli się jeździ na krótkich trasach.

 

Wniosek końcowy: jeśli jakiś model akumulatora sprawdza się z silnikiem wysokoprężnym, to do benzynowego będzie za dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ja to mam nawet o mocniejszych niż trzeba bo mam 77 Ah 780 A to pali od kopa nawet przy baaardzo niskich temp nawet jak nie jeździłem przez tydz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 100Ah i jest ok zadnego problemu z odpalenie nawet w najgorsze mrozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój jeszcze nie padł ale oznaki zaczynają pierwsze być,mam warte 380A 80Ah 640A tak zczytałem z niego daty nie znalazłem,zastanawiam się czy to orginał ,autko sprowadziłem gdy miało 4-latka co polecacie:niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez różnicy co kupisz. kiedyś centra to było coś i sam jeszcze taką ujeżdżam, a obecnie warto kupić vartę. do wielu aut robią na pierwszy montaż. 72-74Ah spokojnie wystarczy. 80Ah to już będzie z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności