Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

mam małe pytanie czym się rożni CENTRA PLUS od CENTRA FUTURA ?? (wiem ze nazwą ;) )

 

jeszcze jedno w autku był akumulator cartechnic 74Ah 680A - teraz zastanawiam sie nad kupnem nowego padł chyba na Centre jaka Pojemność aku. była by najlepsza ?? (myślę o 77 Ah ) teraz prąd rozr. myślę o 760 A -- i Tu mam pytanie nie będzie za duży do przedniego (starego ) akumulatora?? i co do wymiarów stary aku. bardzo ciężko wchodził i wychodził, połamałem kawałek plastiku :( czytając poprzednie posty - wynika czym większa poj. akum. tym wyższy i teraz pytanie czy nowy akum wejdzie mi ??

[h=4][/h]

 

Ja mam Varte silver 85ah, weszła bez problemu. U mnie np. przy alternatorze 120A oryginalnie powinien być akumulator 80 ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam zagadkę i mętlik w głowie :(( czytałem cały ten post i zdecydowałem sie na centre , coś mnie skusiło i zacząłem czytac inne opinie na necie o tej firmie , i prawie wszystkie były negatywy ( ze po 1-2 lat sie psują ze nie uznają gwarancji itp ) i teraz myślę nad bosch ( tu mniej było negatywów ) - co wy o nim sadzicie

 

ps. fajnie było jak by admin założył ankietę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad czym sie zastanawiasz? nie czytaj, bo bedziesz mial tylko wiekszy problem z wyborem. centra byla dobra, ale juz nie jest, co nie oznacza, ze zaraz sie sypnie. bosch jest dobry, ale z serii wysokiej, a co za tym idzie cena zabija. kup w miare dobre, w dobrej cenie i zebys mial gdzies blisko sklep. nie ma co swirowac, to tylko aku i padnie za kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś rano miałem problem z odpaleniem. Ledwo co kręcił, ale odpalił. Oczko w akumulatorze ma kolor czarny. Jeszcze niedawno było zielone.

Co oznaczają te kolory i czy akumulator jest do wymiany. Jak jeździłem codziennie to nawet we większe mrozy odpalał. Teraz we wtorek nigdzie nie jeździłem i dziś już problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielone = OK :)

czarne = naładuj :|

czerwone = wymień :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę poprzednie posty i nie znalazłem nigdzie jak można zidentyfikować datę produkcji swojego akumulatora.

Mam Vartę DE VA0 8ZO915 105 D 12V 380A 80 Ah DIN 640A EN/SAE na którym pisze kilka cyft w zależności od ćwiartki akumulatora np. 00 955 592 oraz 00 938 761 a także 00 955 590 i 00 955 591. Jest jeszcze wypalony numer H691960720496 i nalepka cenowa 358046055. I jak tu wyczytać rok produkcji?

Może ktoś dopatrzy się jakiejś daty w tych numerach. Proszę o opinie.

Kupiłem kolejną Vartę SILVER tym razem 74 Ah 750A EN i powinna mi wystarczyć zarówno dla klimy jak i Webasto (42W).

Zdam relację po tej zimie jak się sprawuje ta Varta z kodem paskowym zaczynającym się cyfrą 4 (niemcy). Czyżby oryginalny akumulator przetrwał niemal 11 lat?

Edytowane przez zkurzawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vartcie datę produkcji odczytujesz po kolorze kropki pod literą V.

 

Co 2 lata kolory się powtarzają- czyli kolejność kolorów idzie od nowa.

 

 

Tu masz paletę najbliższych lat- więcej jest na stronie varty [podobno].

 

dataakumulatorw_zpsaed715e2.jpg

 

 

 

Jakbyś nie wiedział gdzie- tutaj pokazane jest:

 

largeimg,IMG_4d302b308ce184862.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie dziś padł mi chyba akumulator, świece grzały długo i później zaczął piszczeć i nie odpalił. Podłączyłem pod prostownik na na godzinę i odpalił. Już chyba kończy swój żywot. Jaki polecacie akumulator? Centra? Bosch? Moll? Wcześniej był Kager 74aH 680A co polecicie w miarę budżetowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem akumulator Fairline w Makro, 244zl za 70Ah 680A z gwarancja na 2 lata. Fairline to marka Makro, a akumulatory produkowane w zakladach Centry, nawet bolce na te plastiki "ozdobne" ma ten akumulator, lecz ladnego plasticzka juz brak :P Poki co nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 3 lata temu kupiłem do diesla akumulator marki 4-Max (Inter Cars) i do dziś nie ma z nim żadnych problemów - mimo iż zaliczył kilkumiesięczny przestój - co jak wiadomo dla akumulatora nie jest najlepsze. Trzeba się zastanowić, czy rzeczywiście warto dopłacać dwa razy tyle do BOSCHa [?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska 2001r 1,9TDi aku org 80Ah poradzcie co kupic Boscha S4 czy Centra Futura 77Ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam paska 2001r 1,9TDi aku org 80Ah poradzcie co kupic Boscha S4 czy Centra Futura 77Ah

 

Ja bym wybrał moll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik AVF. W tamtym roku kupiłem 82AH 720A, kręci bez problemu ;)

Nie polecam Centry ani Bosha. Reklamacja każdego akumulatora kończy się informacją, że serwis nie może uznać, bo akumulator był źle użytkowany. Pękają płyty itp.

Lepszy akumulator o mniejszym prądzie rozruchowym i większej pojemności.

Od paru znajomych dowiedziałem się, że b. dobrze sprawują się rosyjskie akumulatory,

żywotność ponad 10 lat a to dzięki temu, że mają grube płyty. (jakoś na syberii też trzeba zapalić ;) )

Z drugiej ręki mam informację, że najmniej zwrotów jest akumulatorów firmy FIAMM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

aku juz kupione Varta 80Ah zobaczymy jak się sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedź

aku juz kupione Varta 80Ah zobaczymy jak się sprawdzi

Bedziesz zadowolona od 4 lat mam Varte i kręci szalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek weż przestań !!!! VARTA to największe badziewie.

Polecam akumulatory firmy ZAP .

U mnie jest 74Ah i 680 rozruchu i nie narzekam.

Ogólnie miałem dylemat między ZAP a Centrą przy zakupie.

Kupiłem ZAP z tego powodu że u ciagników mam już kilka lat i bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec 2012 roku musiałem wymienić akumulator, ponieważ ten co miałem (Varta-oryginał) słabo już kręcił po 10 latach śmigania :D Byłem w szoku, że tyle tam siedział. Co prawda rok wcześniej (2011) nie zapalił z 3 razy przy mrozie już -15 stopni, słabo trzymał i napięcie przy rozruchu było marne. Teraz kupiłem Centra Plus 82Ah 700A i powiem Wam, że jak na razie test mogłem zrobić przy tem. -17 stopni i bez żadnych specjalnych rytuałów wsiadam do auta, przekręcam kluczyk i auto zapala jak w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VARTA to największe badziewie.

Polecam akumulatory firmy ZAP

Oj, ile użytkowników, tyle opinii, a każda opinia warta tyle samo... Narzekają ludzie na Centrę... mam Centrę Plus 62 Ah trzeci rok i auto pod chmurką parkowane, jeszcze Centra prostownika nie widziała. VARTA? złego nie powiem, mam już drugą Vartę (Black 53 Ah), poprzednia Varta trzymała 6 lat w Passku B3. I ZAP dobry... i Kager... I Varta... I Bosch... A o marce YUASA słyszeli? Mało kto słyszał pewnie, a to bardzo dobra marka od japońców... jaki kto ma budżet, tak kupuje, ot co. Jedni przepłacają za markę, inni kupują niskobudzetówki z marketu, ważne że wszyscy użytkują w świadomości własnego najsłuszniejszego w świecie wyboru i tyle.

Edytowane przez Rashid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam ZAP Piastów, ojciec miał aku 10 lat, znajomy również 10 lat... Wymienili obaj na to samo i do tej pory hulają... Ojciec miał wcześniej w aucie innym Centrę - odkształciła się obudowa - wymienili na gwarancji na nowy... nowy po pół roku zaczął ciężko palić - i padł - zwarcie na celach - nie wymienili na gwarancji. Dodam, że auto było sprawdzane pod względem prawidłowego ładowania z alternatora i wszystko było ok, dodatkowo kupiony ZAP Piastów działał 10 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności