Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj - po prawie 6 latach - poddał się mój Banner 80Ah. Na jego miejsce powędrował 4Max 75 Ah 700A kupiony w InterCars w promocyjnej cenie 250 zł.

Tak się właśnie zastanawiam, czy go podładować, czy nie ma takiej potrzeby. Rozrusznik kręci jak oszalały ;)

A Bannerowi jestem wdzięczny, że postanowił klęknąć w ciepły i słoneczny dzień :) i nie musiałem się kopać z wymianą w mróz i piździawe bo troche niestety zabawy jest w B5, żeby wymienić aku. Zresztą zimą to pewnie pojechałbym na wymianę do warsztatu, a w tedy już tak po taniości by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pomoże w wyborze akumulatora, jaki zakupić do mojego paska, model jak w profilu

Z jakiej firmy, jaki akumulator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki proponuję mam go już 3 lata był wcześniej w b5 1,9tdi ajm a teraz jest w b6 2,0 tdi bpm

IMG_20200120_205737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ja641 napisał:

Z jakiej firmy, jaki akumulator ?

 

Bannera mam parę lat, spisuje się super. W drugim aucie Varta nieco krócej, ale też już będzie ze 4 lata.

Mimo wszystko dziś kupiłbym ukraińską A-Megę, albo jakiś polski, przy czym Centra nie jest polska.

 

Co do parametrów to znajdź tu: https://www.akumulator.pl/dobierz-akumulator/ . Prawdopodobnie 278 / 175 / 190 mm, Pojemność 70-75 Ah, prąd 700-750A, prawy plus.

 

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad centrą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie 4Max 74 Ah z InterCars - działa jak należy i jest w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 15:35, ja641 napisał:

Zastanawiałem się właśnie nad centrą

Myślę że jest dużo lepszych a zarazem tańszych marek niż centra.

 

Exide w B5 1.9 TDI wytrzymał dwa lata, i to ostatni rok ze sporymi problemami. Oczywiście reklamacja nie uznana...

 

Obecnie kupiłem akumulator Polskiej produkcji -Jenox Gold 12V 90Ah / 800 A  95 - 295zł plus wysyłka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, adams napisał:

Obecnie kupiłem akumulator Polskiej produkcji -Jenox Gold 12V 90Ah / 800 A  95 - 295zł plus wysyłka

 

Też dobry wybór. Sam do drugiego auta ostatnio kupiłem ZAP. Poprzedni aku BOSCH wytrzymał z bólem cztery lata. W ogóle nie ma sensu przepłacać za te wszystkie "przednie" marki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na centra jaka będzie pierwsza cyferka odnosnie daty produkcji 

"0" czyli z 2020r?

Podłączyłem pod prostownik akumulator i ostatnio palił, dzisiał naładowany aż woda się gotuje podłączam klemy i coś tylko pstryka

Wydaje mi się, że to nie wina akumulatora

Co mogło jeszcze innego paść oprócz akumulatora?

Edytowane przez ja641

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 19:25, adams napisał:

Myślę że jest dużo lepszych a zarazem tańszych marek niż centra.

 

Exide w B5 1.9 TDI wytrzymał dwa lata, i to ostatni rok ze sporymi problemami. Oczywiście reklamacja nie uznana...

 

Obecnie kupiłem akumulator Polskiej produkcji -Jenox Gold 12V 90Ah / 800 A  95 - 295zł plus wysyłka

a miałeś wcześniej Jenoxa? przekonuje mnie do niego polska produkcja ale szukam opinii bardziej dotyczących jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2021 o 21:11, adams napisał:

Nie miałem, ale śledzę ten kanał na YouTube i jest tam wiele dobrych opinii o tym producencie

 

https://www.youtube.com/channel/UCbSVXP31l7_8DMoTg8h23vw

Dzięki! widzę właśnie, że sporo testów jenoxa. Z miłą chęcią się zapoznam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak testował ktoś TDI PD z jak najmniejszym akumulatorem się da? powiem dlaczego

Wiecie jak ciężko włożyć i wyjąć akumulator z podszybia może taka 60 amper dałoby radę w ciepłych miesiącach co?

Ewentualnie robił ktoś jakiś ekstremalne próby z jeszcze mniejszym akumulatorem Ciekawy jestem waszych doświadczeń

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. W pojedynkę wytargałem z Passata Banner 80 Ah i wpakowałem 74 Ah 4Max, a ani Pudzianem ani MacGyverem nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj, skoro tam wszedł to musi wyjść.  Kup taki sam jak masz i nie szukaj miniaturowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem 74-z TDI PD i to była męczarnia- trzeba było kłaść się na obudowie silnika i targać...

Dlatego jednak zamierzam przetestować znalazłem taki egzemplarz 61 amperogodzin,  a rozruchowego ma 600 amper.

W zimie nie będę jeździł w ogóle. akumulator do domu tyle.

 

Edytowane przez pas77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś wcześniej kupił coś na styk i "wbił młotem". Ja nie miałem żadnych problemów z montażem / demontażem standardowego akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -tez jestem ciekaw odnośnie zastosowania akumulatora o ,właśnie, jak najmniejszej pojemności-ze względu na odpowiedno mniejsze wymiary mechaniczne-właśnie z uwagi na trudności w wymontowaniu baterii z podszybia- a robię raczej krótkie odcinki-mój silnik To TDI AVF- może warto spróbować jakiejś zgrabnej 60-tki   :) byle prąd w "kopniaku było koło 600,bo inaczej cieńko to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam... centra futura 3 lata i do piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o akumulatorze Mega Storm 72AH 640A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności