Skocz do zawartości
user78

Padł bezpiecznik i auto się nie uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem dzisiaj oświetlenie w passacie i zrobiłem zwarcie padł bezpiecznik. Wymieniłem ten co wskazał kolega @marcin9962

638bb926.jpg

 

następnie zamieniłem go z tym po prawej (dobrym bezpiecznikiem) i światło się zapaliło, Spróbowałem odpalić samochód i... choinka wszystkie kontrolki zaczeły migać, pijawił się napis "immobilizer active" i samochód nie odpala :dolamam

Odpiąłem akumulator i nadal nic. Wyświetla się błąd hamulca ręcznego, migają kontrolki z literkami od biegów i auto nie odpala. jakieś pomysły? Oczywiście bezpieczniki już wymienione

 

VCDS pokazuje masę błędów ale najważniejszy to ten, że sterownik silnika jest niedostępny (nie mogę go odczytać)

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za posta pod postem.

Może ktoś miał taką sytuację: próba odpalenia samochodu bez bezpiecznika (lub z zepsutym) nr 14 (Alarm). U mnie właśnie po tym zabiegu samochód odmówił posłuszeństwa. Mimo iż teraz wymieniłem bezpieczniki i wszystkie są dobre to dalej auto się nie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa, od zwarcia mogło polecieć naprawdę dużo, tym bardziej sterownik silnika - ciężko coś poradzić na forum. Musisz jechać do jakiegoś speca, popytaj może ktoś takiego zna w twojej okolicy. Spróbuj jeszcze odłączyc akumulator na dłuższą chwile, może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG-uś do ręki i diagnozujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z IMO się wydarzyło i blokuje sterownik silnika. Kasuj błędy i sprawdzaj co wyrzuca statycznie, może coś się wywróży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki za posta pod postem.

Może ktoś miał taką sytuację: próba odpalenia samochodu bez bezpiecznika (lub z zepsutym) nr 14 (Alarm). U mnie właśnie po tym zabiegu samochód odmówił posłuszeństwa. Mimo iż teraz wymieniłem bezpieczniki i wszystkie są dobre to dalej auto się nie uruchamia.

Ja właśnie dzisiaj zrobiłem taki numer. Grzebałem w bezpieczniku 15 od oświetlenia wnętrza i przekładałem z 14 a nie wiedziałem że on może tak namieszać. Być może próbowałem odpalić auto na wyjętym bezpieczniku 14. Teraz tylko komunikat komputera IMMOBILIZER ACTIVE!Co robić ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Uf !!! po wczorajszej panice dzisiaj błogi spokój. Po sprawdzeniu miernikiem i wymianie dwóch bezpieczników 14 i 15 z lewego panelu wszystko działa. Nauczka jest taka, że oczom nie można dowierzać szczególnie w takim wieku :marecek. Trzeba sprawdzić miernikiem czy podejrzany bezpiecznik jest dobry.

Edytowane przez Japass57
Naprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo zwarcie podczas wymiany zarowki.Auto nie odpala.Bezpieczniki sprawdzone przepalona byla 15.Objawy po wcisnieciu kluczyka pala sie wszystkie kontrolki i szaleje swiatlo we wnetrzu oraz licznik.

 

Diagnoza spalony bezpiecznik nr 15 puszka od strony kierowcy.Zwarcie w momencie rozladowalo akumulator co bylo przyczyna szalejacych kontrolek deski oraz braku reakcji rozrusznika na kluczyk.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności