Skocz do zawartości
robertgreenford

Demontaż lamp przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zdjąć zderzak musisz najpierw zdjąć cały grill. Śruby są umieszczone u góry zaraz jak otworzysz maske (torx 30 albo 20) i od dołu pod tablicą (nie musisz jej zdejmować zajrzyj od dołu pod kątem i zobaczysz śruby po obu jej dolnych rogach torx 20). Potem zaraz pod grilem są chyba śruby torx 30. Następnie musisz zdjąć nadkola ( torx 20 ). Po zdjęcu nadkoli masz dostęp do dwóch nakrętek po każdej stronie zderzaka (nasadka 10tka na długim przedużeniu). Nakrętki te są umieszczone od czoła błotnika w kierunku koła . Jest tam dość słaby dostęp ale da sie zrobić. Potem odkręcasz śrube na torx 20 zaraz przy tym dolnym rogu zderzaka (dojście od dołu). Musisz tez odkręcić kilka śrub od dołu spoilera (torx 20). Dla swojego bezpieczeństwa odkręć też kierunki ze zderzaka zanim urwiesz wiązke:) (dojście od dołu - śrubokręt phillips) Po tym wszystkim możesz spokojnie zsunąć zderzak do przodu i po sprawie. Ale żeby swobodnie zdjąć lampy musisz jeszcze odkręcić wzmocnienia pod nimi ( torx 20)

i masz swobodny dostęp do lamp (torx 20) Tylko nie pomieszaj śrub bo potem kiszka. No i pamiętaj że bardzo ciężko potem ten zderzak załozyć żeby wszystkie linie grały tak jak przedtem. Ja tych zderzaków strasznie nie lubie zdejmować ale taka praca :)

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z lampami przednimi i potrzebowalbym lewa zdemontowac. Ponoc trzeba zdjac zdezak i jeszcze kilka innych elementow. Wyskoczyl komunikat AFS i okazalo sie ze bezpiecznik lewej lampy jest spalony i po wlozeniu nowego (i wiekszych) odrazu sie pala wiec gdzies jest zwarcie na sterowniau skretnym bixenonem (reflektor swieci ale nie skreca) Chyba ze ktos demontowal i rozbieral lampe? chce ja przeczyscic osuszyc i uszczelnic jezeli trzeba. prosze o pomoc panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reflektora przedniego nie wyjmiesz nie zdejmując zderzaka. Sama lampa trzyma się na czterech uchwytach, 2 od góry jeden od spodu i jeden po wewnętrznej części patrząc od przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dargo11

Witam. Mam passata B6 2006. Muszę wymienić przednie żarówki świateł mijania. Wiem, że to skomplikowane, ale czy jest możliwość wymiany przez zdjęcie np. lampy? proszę o pomoc. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że to skomplikowane, ale czy jest możliwość wymiany przez zdjęcie np. lampy?

żarówki świateł mijania H7 wymienia się bez zdejmowania lamp, trochę gimnastyki ręcznej i dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a xenony da się wymienić bez wyciągania całych lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a xenony da się wymienić bez wyciągania całych lamp?

tego nie da sie zrobic bez zdejmowania lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi mi o tkz. żarówkę...żarnik czy jak tak cholera się nazywa fachowo...nie o całe lampy lub instalację xenona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie chodzi mi o tkz. żarówkę...żarnik czy jak tak cholera się nazywa fachowo...nie o całe lampy lub instalację xenona...

zarnika z xenona tak jak napisałem

tego nie da sie zrobic bez zdejmowania lamp

czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno gdzieś na świecie są tacy którym się to udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflektora przedniego nie wyjmiesz nie zdejmując zderzaka. Sama lampa trzyma się na czterech uchwytach, 2 od góry jeden od spodu i jeden po wewnętrznej części patrząc od przodu.

 

może i 3 lata po czasie ale dopiero była taka potrzeba i mi udało się wyjąć lampy bez demontażu zderzaka :) lampy oczywiście soczewkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może i 3 lata po czasie ale dopiero była taka potrzeba i mi udało się wyjąć lampy bez demontażu zderzaka lampy oczywiście soczewkowe.

 

co rozumiesz przez demontaż? bo kilkanaście śrubek zderzaka musiałeś odkręcić i wysunąć go z prowadnic, inaczej nie odkręciłbyś śrub od dołu lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zderzaka nie ruszałem. zdemontowałem jedynie grill. w lukę między zderzakiem a pasem przednim i chłodnicą zmieściłem rękę z krótkim kluczem i odkręciłem śruby od dołów lamp. może dlatego że nie mam dużej Łapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie.

Bardzo sprytnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem tak samo lampę, bez odkręcania zderzaka. Ciężko ale da się. Mam jednak problem, bo jak włożyłem reflektor to jest 0,5 cm przerwa między zderzakiem a reflektorem. Czy reflektor ma os spodu jakie prowadnice które muszą się spasować? Nie mogę teraz sprawdzić bo już wszystko skręciłem (ciemno i zimno zaczęło się robić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odpowie mi ktoś na pytanie gdzie idą kable od wtyczki nr 10 na rysunku nie mam tam prądu i niewiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może i 3 lata po czasie ale dopiero była taka potrzeba i mi udało się wyjąć lampy bez demontażu zderzaka :) lampy oczywiście soczewkowe.

 

Piotreeeek17, podpytam Cię bo jesteś w miarę na bieżąco:) Widzę, że sam wymieniałeś swoje lampy. Moje wczoraj przyszły i zastanawiam się, czy zabrać się za to samemu, czy lepiej żeby zrobiono to w jakimś serwisie? W sumie szwagier ma serwis i pewnie w miarę szybko i profesjonalnie by to zrobili, ale wiadomo że mało co cieszy tak jak samodzielnie wykonana praca przy aucie:) Tylko nie jestem jakimś przesadnym typem majsterkowicza i nie wiem czy sam sobie z tym poradzę. Torxy posiadam, natomiast nie wiem czy posiadam jakiś klucz z przedłużką- czy jest ona niezbędna? Wolałbym uniknąć takiej sytuacji, że zdejmę zderzak, a później będę musiał go wieźć w samochodzie do serwisu, bo nie będę go umiał z powrotem nałożyć, albo nałożę go tak, że szczeliny nie będą "się zgadzały". Podzielisz się swoim doświadczeniem w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to przerabiałem i potwierdzam że da się to w ten sposób zrobić - warunek to zwinna ręka i odkręcanie na "czuja".

 

zderzaka nie ruszałem. zdemontowałem jedynie grill. w lukę między zderzakiem a pasem przednim i chłodnicą zmieściłem rękę z krótkim kluczem i odkręciłem śruby od dołów lamp. może dlatego że nie mam dużej Łapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pokonaliscie prowadnice powietrza co jest pionowo miedzy reflektorem a grillem, demontowalem lampy z 5 razy i wg mnie nie ma tam opcji na taki numer. Chyba ze od dolu (kanal, podnosnik, ale tam trzeba by oslone silnika zrzucic). Pisze o xenonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności