Skocz do zawartości
seba

Nowa nagrzewnica i problem z grzaniem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mechanik założył mi nową nagrzewnicę, nie oryginalną tylko zamiennik, no ale nóweczka. Jednak powietrze przy maxymalnym ustawieniu pokrętła na grzanie jest raczej lekko ciepłe, nawet letnie... Rzadko się zdarzy, że powietrze mam ciepłe. Poprzednia nagrzewnica grzała już mocno przy ustawieniu pokrętła na połowę... Jaka może być przyczyna? Czy to może być wina źle zamontowanego mechanizmu pokrętła? Czy zapowietrzony układ chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku nie mogłem dobrze odpowietrzyć układu po wymianie termostatu, grzanie było byle jakie, w końcu przegoniłem passata tak około 100km i się odpowietrzyło jak należy. Spróbuj zrobić jakąś trasę jak się nie odpowietrzy trzeba będzie szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byc źle wyregulowana linka, ale najpierw warto tak jak kolega wyżej pisze przejechac się i odpowietrzyc go dokładnie, temperatura silnika trzyma 90 stopni? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39336&highlight=s%B3abo+grzeje

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41976&highlight=s%B3abo+grzeje

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5026&highlight=s%B3abo+grzeje

 

Jak widzisz, jest już kilka tematów do poczytania. W skrócie:

- sprawdź, czy dobrze odpowietrzony jest układ, czy obydwa węże od nagrzewnicy są tak samo gorące,

- sprawdź, czy nie urwały się cięgna od regulacji - pękają zapinki trzymające pancerz linki, sprawdzenie jak się poruszają klapy,

- ściągnięcie deski ..... tu opis: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38825&highlight=s%B3abo+grzeje

 

PS. czy jest duża różnica w sile nawiewu zimno/ciepło? Jak tak, to wskazuje to na uszkodzone sterowanie klapami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1. Od czasu założenia nagrzewnicy zrobiłem ok 500 km.

2. Temperatura silnika to ok 80 stopni, w zimnych dniach ok 75 (zawsze taką miałem) ale jak pisałem poprzednia nagrzewnica nie miała żadnych problemów z grzaniem.

3. Siła nawiewu zimno/ciepło jest taka sama.

 

ALE:

 

"Innym problemem mogą być klapki które sterują ciepłym i zimnym powietrzem, są to blaszane płytki pokryte specjalną gąbką która z biegiem lat potrafi się po kawałku odrywać i przepuszczać zimne powietrze do wnętrza auta "

 

To chyba właśnie mój problem - kawałki gąbek całymi szwadronami wylatywały mi przed wymianą nagrzewnicy... Ktoś może potwierdzić?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik do kosza te do 40 zl warte tyle co nic. Bedziesz musial drzec wszystko raz jeszcze, sam popelnilem blad ten w tamtym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm.. ale nagrzewnica to nagrzewnica, prosta w budowie i budowa nie może się różnić od oryginału, ewentualnie może samym materiałem, przepływa przez nią gorący płyn i ją nagrzewa. Sprawdzałem przed chwilą węże od nagrzewnicy, obydwa są gorące, więc obieg jest dobry, osobiście stawiam na brak gąbki uszczelniającej, o której wyżej lub w ostateczności na sam mechanizm klapek zimne/ciepłe. Potrzebuję tylko potwierdzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Innym problemem mogą być klapki które sterują ciepłym i zimnym powietrzem, są to blaszane płytki pokryte specjalną gąbką która z biegiem lat potrafi się po kawałku odrywać i przepuszczać zimne powietrze do wnętrza auta "

To już jest potwierdzenie:) Przy wymianie nagrzewnicy zrozumiałem istotę tych "gąbek" i mogą one być przyczyną słabego grzania, ponieważ gdy się oberwą to część zimnego powietrza z zewnątrz nie trafia na nagrzewnicę tylko leci prosto do środka.

Taki schemat tego na szybko: brązowa kreska to klapka, to zielone to nagrzewnica, kolory strzałek to temp powietrza:)

Bez tytu?u.jpg

Edytowane przez sadus
dodanie schematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to wyjaśnia problem dzięki :)

Bardzo smutny jest jednak fakt, że czeka mnie kolejne rozpruwanie kokpitu...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając już temat długo nie powinno to potrwać. Zawsze najgorszy jest ten pierwszy raz;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnić od oryginału, ewentualnie może samym materiałem, przepływa przez nią gorący płyn i ją nagrzewa. Sprawdzałem przed chwilą węże od nagrzewnicy, obydwa są gorące, więc obieg jest dobry, osobiście stawiam na brak gąbki uszczelniającej, o której wyżej lub w ostateczności na sam mechanizm klapek zimne/ciepłe. Potrzebuję tylko potwierdzenia

POrownaj sobie zamiennik z orginalem ile ma blaszek i wtedy zobaczysz roznice orginal ma ich prawie 2 razy wiecej zatem 2 razy wiecej ciepla oddaja ale jak wolisz Ja kupulem orginalna uzywke i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie byłbym takim optymistą ,może to i wina klapek(gąbki).Jak już wszystko wybebeszysz przyjrzyj sie dokładnie starej i nowej nagrzewnicy,policz ilość rurek które są ukryte w radiatorze(to te cienkie blaszki).W tamtym roku miałem takie przeboje w citroenie, oryginalna nagrzewnica strasznie droga więc poszedł zamiennik i też tak słabo grzało ,okazało sie że ilość rurek w radiatorze była co najmniej o połowe mniejsza niż w starej ,a na pierwszy rzut oka wyglądały tak samo.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem nagrzewnice jakiś miesiąc temu. Kupiłem tez zamiennik FEBI, grzeje aż miło, wiec nie sądze żeby była wielka różnica miedzy oryginalną a zamiennikiem. Jedyny minus, to to że nadal strasznie śmierdzi "wypalajacą sie nagrzewnicą". Może oryginał tak długo nie capi, tego nie wiem. Ale co nowe to wszystko musi się wygrzać.

Moim zdanie wina jest po stronie klapek. Moje były całkiem rozsypane, zostąły tylko blaszki z dużymi otworami. Pewnie u ciebie mechanik niczym ich nie załatał i dlatego masz słabo ciepłe powietrze. Ja pokleiłem je z obydwu stron cienką gumą na butapren. I jak narazie jest luxtorpeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem tez zamiennik FEBI
Febi to jest dobry zamiennik, ja mowie o zamiennikach takich jak na allegro za 30 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura silnika powinna trzymac 90stopni więc to też w pewnym stopniu osłabia ogrzewanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Klapki.. U mnie za pierwszym razem jak rozbierałem były to tylko klapki.. więc zakleiłem je takim materiałem grubym na butaprenie..:P ale to nie pomogło, bo z czasem odleciały.. więc jak mi poszła nagrzewnica i drugi raz rozbierałem, to wtedy ten materiał dałem z dwóch stron, a w tych miejscach gdzie dziury w klapkach zrobiłem małe otworki, następnie po obu stronach duże podkładki i na nity całość..:D Efekt taki, że klapki są niezniszczalne, nagrzewnica grzeje aż miło, a w aucie nareszcie jest ciepełko..;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

... i dlatego nie daję auta do mechaników bo oni mają to w dupie czy ty masz gąbkę na klapach... a miał przecież wszystko na wierzchu. Najlepsze na te płytki przekierowujące powietrze jest gąbka pod panele (oczywiście oklejona z obu stron dobrym klejem- ja użyłem Patex 600 do pistoletu). Ja u siebie przy okazji wymiany nagrzewnicy wszystko wyczyściłem i dałem nowe gąbki na klapach. Nagrzewnica kupiona w zaufanym sklepie z częściami (szczerze to nie wiem jakiej firmy) i działa aż miło... (na początku tylko trochę "śmierdziała" nowością).

 

Myślę że więcej zależy od montażu niż od tego czy nagrzewnica jest oryginalna czy zamiennik... ja dodatkowo podorabiałem na wszystkich zamknięciach nowe uszczelki (teraz jak zamknę kółeczkiem to jest zamknięte) oraz na łączeniach tuneli specjalna taśma klejąca z materiałem żeby uszczelnić.

 

P.S. Butapren pod wpływem temp. płynie :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja was zaskocze, półtora roku temu wymieniałem u gościa nagrzewnice, wstawił mi jakąś lepszą za 80 zł, mało tego - gdy odbierałem powiedział, że mogą lecieć kawałki gabki z klapek bo była gabka zjechana, i ją oderwał i tutaj uwaga, nakleił mi nową - teraz jak czytam to widzę, że miałem farta. Jedyny mankament to taki, że jak daje ciepłe powietrze to dalej potrafi zaśmierdzieć "nowością"| pomimo, że już półtora roku od tego minęło, ale co do samego grzania to daje jak z pieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co autor tematu, jeżeli zauważyłeś wylatującą gąbkę z nawiewów to na 100% wina klapek sterujących ruchem powietrza. Mi udało się je podkleić pianką od paneli bez wyciągania deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąbka na klapkach to jedna sprawa jeszcze jest temat gąbki która uszczelnia samą nagrzewnice. 4 lata temu jak wymieniałem sam nagrzewnice to przy wkładaniu jej porozrywałem tą właśnie gąbkę i od wtedy nawiew ciepłego powietrza był bardzo słaby. w tym roku wymieniałem ją (znowu poleciała :) i tym razem bardzo uważałem żeby jej nie rozerwać. ogrzewanie działa jak ta lala a 3 zimy sie męczyłem ze słabym nadmuchem ciepłego powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności