Skocz do zawartości
Stavros

[Luźna dyskusja wydzielona] 1.8T czy 1.9TDI? który szybszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem jeszcze 1.8t który ma max moment przed 2tys obr.

To sprawdź np. AWT. (Sam kiedyś myślałem, że zrobili błąd w wydruku)

Wiec zmierz sie na trasie,4 bieg i 80 z jakims tdi zobaczymy ile zostaniesz w tyle.

Parametry do rozpoczęcia próby podałeś, a do zakończenia? Ja proponuję pozostać na 4 biegu, a metę wyznaczyć za 2 km.

 

Dyskusja trwa, zwycięzcy nie ma. Piotrze (Piotruniu?:) ) Nie zamykaj jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze...ten AWT...to ten...noo...co tam dawali kompresor że od zera ciągnie...?:idiota:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sprawdź np. AWT. (Sam kiedyś myślałem, że zrobili błąd w wydruku)

 

Parametry do rozpoczęcia próby podałeś, a do zakończenia? Ja proponuję pozostać na 4 biegu, a metę wyznaczyć za 2 km.

 

Dyskusja trwa, zwycięzcy nie ma. Piotrze (Piotruniu?:) ) Nie zamykaj jeszcze :D

zwyciescy nie ma bo kazdy startuje w innym konkursie....

jednie na temat startu a inni na temat elastycznosci, jeszcze inni na temat 1/4 mili a kolejni od 0 do 100 ;)

i jak tu ktos ma wygrac?????????/

 

hahahahhaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Parametry do rozpoczęcia próby podałeś, a do zakończenia?

 

Widziałeś kiedy czy słyszałeś jak sie mierzy elastycznosc?

Widze ze nie wiec poszukaj gdzies,nie mam zamiaru edukować tu co niektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwyciescy nie ma bo kazdy startuje w innym konkursie....

jednie na temat startu a inni na temat elastycznosci, jeszcze inni na temat 1/4 mili a kolejni od 0 do 100

i jak tu ktos ma wygrac?????????/

 

hahahahhaha

 

Czekałem aż ktoś to wyartykułuje - silniki niby podobne, a jednak inne i trudno jest je porównywać.

 

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

 

Widziałeś kiedy czy słyszałeś jak sie mierzy elastycznosc?

Widze ze nie wiec poszukaj gdzies,nie mam zamiaru edukować tu co niektórych.

 

E tam, spinasz się niepotrzebnie. Swoją wypowiedzią dążyłem do tego, że 80km/h na 4 biegu dla 1,8T to nie są warunki do ostrego przyspieszania, za to do 160 + na 4 poleci. Jakoś się tam będzie rozpędzać, ale zdecydowanie lepiej przy tej prędkości czuje się na trójce. Dla TDI jak się domyślam, to bardziej komfortowe warunki.

 

Wcale też nie mówię, że 1.8T to najwspanialszy motor na świecie - swoje spali, trzeba go wysoko kręcić żeby ostro przyspieszać (często o 2 biegi) ale ma też swoje zalety. Ale jak już Stavros napisał - nie da się tak wprost porównać obydwu silników, bo są inne. Może kiedyś powstanie taki silnik, który połączy zalety obydwu motorków.

 

I na przyszłość - waż słowa, bo trochę za arogancko lubisz się wysławiać - to tak w nawiązaniu do edukowania.

 

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych (i zawiedzionych) użytkowników TDI, 1.8T tych bez turbin i z bezpośrednim wtryskiem też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekałem aż ktoś to wyartykułuje - silniki niby podobne, a jednak inne i trudno jest je porównywać.

 

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

 

 

E tam, spinasz się niepotrzebnie. Swoją wypowiedzią dążyłem do tego, że 80km/h na 4 biegu dla 1,8T to nie są warunki do ostrego przyspieszania, za to do 160 + na 4 poleci. Jakoś się tam będzie rozpędzać, ale zdecydowanie lepiej przy tej prędkości czuje się na trójce. Dla TDI jak się domyślam, to bardziej komfortowe warunki.

 

Wcale też nie mówię, że 1.8T to najwspanialszy motor na świecie - swoje spali, trzeba go wysoko kręcić żeby ostro przyspieszać (często o 2 biegi) ale ma też swoje zalety. Ale jak już Stavros napisał - nie da się tak wprost porównać obydwu silników, bo są inne. Może kiedyś powstanie taki silnik, który połączy zalety obydwu motorków.

 

I na przyszłość - waż słowa, bo trochę za arogancko lubisz się wysławiać - to tak w nawiązaniu do edukowania.

 

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych (i zawiedzionych) użytkowników TDI, 1.8T tych bez turbin i z bezpośrednim wtryskiem też :D

a ja tam sie nie czuje zawiedziony ani z powodu tdi anie 1.8t a gdyby paliwko nie drozalo i nie robilbym tyle mil ile robie to zostawil bym 1.8t, fakt jak mowisz trzeba go wysoko krecic. Pamietam ze na autostradzie jak np jechalem 60-65mph czyli okolo100km/h przy piatym biegu, to zeby zablysnac ostym odejsciem musialem zredukowac na trojke w rejony 4 tysiecy troche podciagnac 4 i dalej w przod...

Najbardziej mi brakuje tego gwizdu przy 3-3 i pol klocka.

w dieslu tego nie mam, znaczy gwizda sobie w miescie, ale na trasie tego nie ma bo juz za glosno pracuje.

 

 

A wlasnie co do gwizdania, kiedys w rozmowie z jakims bajkopisarzem uslyszalem ze gdzies sie cos wierci czy toczy zeby turbo gwizdalo ale to tak ze je na ulicy slychac...czy to mozliwe? (nie mowie tu o scanii tylko naszych paskach;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam zamiaru edukować tu co niektórych.

Nie uważaj się za znawcę bo jak czyta się twoje posty to może faktycznie szkoda czasu na ich pisanie. Przecież chodzi tylko o to, by sobie wszystko wyjaśnić i nie powielać bzdur wmawianych nam dookoła.

A jeszcze jeden taki komentarzyk (uznajmy za humorystyczny)....ponieważ mój samochód ma skrzynię automatyczną to wedle teorii mam jeden z najbardziej elastycznych samochodów na świecie czyli chodzi o użyteczny zakres obrotów silnika. Pozdrawiam- Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
To sprawdź np. AWT. (Sam kiedyś myślałem, że zrobili błąd w wydruku)

 

Udowadniam Ci poniżej ze opowiadasz nieprawdę.

Gadanie fabryki i papierowe dane nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistości.

e2ed98f2b03fa29f.jpgaudi%20a4%2018t%20150km.jpg

Skoda-Octavia-1.8T-150KM.jpg

I na przyszłość - waż słowa, bo trochę za arogancko lubisz się wysławiać - to tak w nawiązaniu do edukowania.

 

Jak ktoś opowiada bajki to nie mogę się powstrzymać.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba kończymy. :)

 

tym którzy uważają ze dizel szybszy, należy pogratulowac :)..........

 

 

 

hmmmmm chyba samooceny :)

 

 

zna ktoś przełożenia skrzyń w 1.9 i 1.8? na priva byłbym wdzięczny.

Edytowane przez the.wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności