Skocz do zawartości
Stavros

[Luźna dyskusja wydzielona] 1.8T czy 1.9TDI? który szybszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie się czyta :)

To i ja swoje 3 grosze wrzucę :)

Co do elastyczności diesli to dla mnie jakieś nieporozumienie.

Elastyczny to jest silnik gdzie przy 10 km/h wrzucasz 3-kę i spokojnie rozpędzasz się do 170 km/h.

Fakt pewnie nie umiem jeździć ropniakami ale zdarzało się robić małe traski ;)

Dla mnie masakra bo żeby wyprzedzić ciężarówkę jadącą 80 km/h musiałem zaczynać z 3-ki a przy końcu wyprzedzania już piątkę wrzucać - dramat straszny jednym słowem.

I gdzie tu elastyczność :?:

W brew pozorom na 4-tym biegu opcji nie bylo bo ten samochód nie przyspieszał wcale..

Dodam, że był to 131 konny Passat B5 FL .

 

Pewnie troszkę tak jest, że każda sroczka swój ogonek chwali ale wydaje mi się, że 1,8T mimo mniejszych cyferek przy niutkach daje radę ;)

 

Wczoraj miałem mały sprincik z Audi A6 3,2 i muszę powiedzieć, że byłem całkiem miło zaskoczony swoim Passeratti :)

Oczywiście nie objechałem go ale nie był w stanie mi odjechać.

Koleś na światłach pytał się co to za silnik i nie chciał uwierzyć, że 1,8 ;)

A dodam, że mam kompletnie niewystrojony samochód i śmiem twierdzić, że na K03 po sofciku lepiej śmigał niż teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Co do elastyczności diesli to dla mnie jakieś nieporozumienie.

Wiec zmierz sie na trasie,4 bieg i 80 z jakims tdi zobaczymy ile zostaniesz w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec zmierz sie na trasie,4 bieg i 80 z jakims tdi zobaczymy ile zostaniesz w tyle.

 

Wątpię, ale nie mówię nie, 4 bieg dla 1.8T (AWT) to akurat moim zdaniem początek wybudzania się tego silnika, więc mogło by być ciekawie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał Chmielu80 Zobacz post

Co do elastyczności diesli to dla mnie jakieś nieporozumienie.

Wiec zmierz sie na trasie,4 bieg i 80 z jakims tdi zobaczymy ile zostaniesz w tyle.

To akurat o elastyczności nie mówi nic :)

A tak btw to chętnie bym taki test przeprowadził z tym, że mój już nie jest taki seryjny do końca.

Właśnie muszę zobaczyć tak nawiasem mówiąc jakie ja mam obroty przy 80 na 4-tym biegu.

W brew pozorom turbiny w 1,8T wstają dość wcześnie (no chyba, że ktoś wsadza lochę jak marecek :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
To akurat o elastyczności nie mówi nic

 

Nie wiedziałem,myślałem ze to jest właśnie elastyczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment obrotowy w dieslu jest nieosiągalny dla benzyniaka o zbliżonej a nawet nieco większej mocy.. i to on tu robi robotę. większość patrzy na liczbę koni i kozaczy :P

z 3-ki a przy końcu wyprzedzania już piątkę wrzucać - dramat straszny jednym słowem.

zapraszamy do działu "Analizy logów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem wiecej dostaniesz baty nawet od 115.

Sprawdzone przekonane na własnej skórze.

 

http://www.zeperfs.com/duel393-589.htm

 

http://www.zeperfs.com/duel590-589.htm

 

NIE NIE GLUPOTY GADASZ, KOLEDZY WIDZA LEPIEJ, I MUSIMY SLUCHAC KOLEGOW CO MAJA ALBO 1.8T ALBO 1.9TDI, ONI WIEDZA NAJLEPIEJ, A NAWET KIEDYS TAM JEZDZILI INNYMI...

A JA MLODY IDIOTA CO MA POD DOMEM OBA TE O KTORYCH MOWIMY I STAWIAL JE KILKA KROTNIE NA KRESCE NIE WIEM NIC, GADAM FARMAZONY I ANI TEORII ANI PRAKTYKI W TYM CO MOWIE HAHAHAHAHAHAHA...

 

pozdro dla myslacych ;)

_niekrzycz

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiągi katalogowe maja podobne więc dużo zależy od kierowcy, jego umiejętności lub ich braku :) Przed paskiem miałem golfa 3 gti i zanim nauczyłem się efektywnie wykorzystywać moc klekota minęło jakieś pół roku. Teraz nie narzekam, jak na taki silnik i masę pojazdu jest ok. Ostatni nie jadę :) Elastyczność to dla psj'ów jest. Na 5 biegu przy 60km/h żaden silnik nie będzie miał ciągu. Po to jest skrzynia biegów żeby dobierać przełożenia do prędkości, a dla leniwych automat.

Jeśli chodzi o hałas to nie ma takiej tragedii, większość to wyolbrzymia.

A gdyby koparki były na benzynę to bym jeździł W8 :D i to jest w tym wszystkim najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osiągi katalogowe maja podobne więc dużo zależy od kierowcy, jego umiejętności lub ich braku :) Przed paskiem miałem golfa 3 gti i zanim nauczyłem się efektywnie wykorzystywać moc klekota minęło jakieś pół roku. Teraz nie narzekam, jak na taki silnik i masę pojazdu jest ok. Ostatni nie jadę :) Elastyczność to dla psj'ów jest. Na 5 biegu przy 60km/h żaden silnik nie będzie miał ciągu. Po to jest skrzynia biegów żeby dobierać przełożenia do prędkości, a dla leniwych automat.

Jeśli chodzi o hałas to nie ma takiej tragedii, większość to wyolbrzymia.

A gdyby koparki były na benzynę to bym jeździł W8 :D i to jest w tym wszystkim najlepsze.

dokladnie klekot halasuje w trasie tak jak benzyna z tym ze on ma wtedy 2tysiace a benzyna 3000-3500 ;)

I zeby sprostowac, temat byl o ty ktory z kreski wyprzedzi ktorego... a nie o elastycznosci.

Ale jezeli juz rozmawiac o niej to np 1.8t na 5iatce to sie tylko toczy, zas 1.9tdi na 5 i 6 delikatnie dociska do oparcia i takie sa fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stavros wyluzuj bo trzeba bedzie zamknac wesołą dyskusję.

 

Ormowiec przeczytaj moje posty w tym temcie i przestan sie tasowac nad Nm w dizlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stavros wyluzuj bo trzeba bedzie zamknac wesołą dyskusję.

 

Ormowiec przeczytaj moje posty w tym temcie i przestan sie tasowac nad Nm w dizlu.

jest luzno, tylko nie lubie jak mi ktos wciska swoja torie kiedy ma albo to albo to, mialem okazje sprawdzic oba i niestety roznica taka ze dieslem sie czesciej biegi zmienia, zas jak zmienia sie je sprytnie to benzyna nie ma szans mimo 20 koni wiecej na konto polowy niutkow wiecej... 214 a 311 hahahaha nie no zeby to probowac oszukac...juz sama toria wszystko wyjasnia.

Gdyby probowac wcisnac ze 214 da rade 240 bo ma 20km wiecej to bym sie nie klucil ale nie o polowe...

Teoria wygrywa i niestety czy wam to pasi czy nie praktyka tez...no czhyba ze diesel nie przyspiesza pod waza noga, bo mi jakos sie tam toczy hehehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stavros, Ty naprawdę nie rozumiesz, że moc i moment to jedno pojęcie tylko przemnożone przez stałą i podzielone przez obroty w danej chwili czasowej? Wszystko zależy od charakterystyki - wynika to ze wzoru na moc, którego nie chcę tutaj wyjaśniać, bo jeszcze pomyślisz, że Ci ubliżam... :lol To, że diesel dysponuje wyższą od benzyny mocą przy 1200obr/min wcale nie oznacza, że szybciej się zbierze...

 

jeździłeś styranym APU i na tym opierasz swoje teorie, i nie dopuszczasz myśli, że ktoś mógł porównać więcej 1.8T i więcej TDIków niż Ty. Moje 300 konne wozidło miało 150 Nm przy 2500 obr/min i prawie 380Nm w najwyższym punkcie charakterystyki... a jakimś cudem ze startu jeszcze zanim zapiąłem drugi bieg - już byłem o długość z przodu przez Mariosa 190 konnym TDI jak startowaliśmy w Borsku. Jego TDI miał ponad 400Nm już przy 2000obr/min.

 

Ale i to Cię nie przekona...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok hint... przelozenia skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok hint... przelozenia skrzyni biegów

ale niutony wyższe... jak to jest?... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stavros, Ty naprawdę nie rozumiesz, że moc i moment to jedno pojęcie tylko przemnożone przez stałą i podzielone przez obroty w danej chwili czasowej? Wszystko zależy od charakterystyki - wynika to ze wzoru na moc, którego nie chcę tutaj wyjaśniać, bo jeszcze pomyślisz, że Ci ubliżam... :lol To, że diesel dysponuje wyższą od benzyny mocą przy 1200obr/min wcale nie oznacza, że szybciej się zbierze...

 

jeździłeś styranym APU i na tym opierasz swoje teorie, i nie dopuszczasz myśli, że ktoś mógł porównać więcej 1.8T i więcej TDIków niż Ty. Moje 300 konne wozidło miało 150 Nm przy 2500 obr/min i prawie 380Nm w najwyższym punkcie charakterystyki... a jakimś cudem ze startu jeszcze zanim zapiąłem drugi bieg - już byłem o długość z przodu przez Mariosa 190 konnym TDI jak startowaliśmy w Borsku. Jego TDI miał ponad 400Nm już przy 2000obr/min.

 

Ale i to Cię nie przekona...?

Nie nie przekona, zaluje ze filmikow nie pokrecilismy, lapalem sie tym tdi z moim apu i z 2 innymu jak juz wspomnialem, rowniez na hamowni zostalo stwierdzone ze jest on zyletka 148km jak na ten przebieg i wiek podobno szczesliwy traf ze nikt go nie zajezdzil pilujac.

Wytlumacz mi jak chcesz zmienic to co widzialem j sprawdzilem???????? Nie rozumiem. hmmm...moze mi sie snilo, choc mokry sie nie budzilem od dawna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, trochę jak o przedwojennych filmach...

W niektórych 1,8t silnikach uzyskuje się maksymalny moment obrotowy wcześniej, w moim to jest AWM to 225 Nm przy obrotach 1950 - 5000. Turbo wstaje trochę wczesniej.

Ciekawe osiągi ma nowszy silnik - dane z Wiki poniżej. Tak więc różnice między dieslem a benzyną w zakresie dolnych obrotów powoli znikają.

 

 

1.8 R4 16v TSI/TFSI 88-125kW (EA888)

identification

parts code prefix: 06H, 06J; ID codes: BYJ

125 kilowatts (170 PS; 168 bhp) @ 4,800-6,200 rpm; 250 newton metres (180 ft·lbf) @ 1,500-4,800 rpm — Audi A5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
w moim to jest AWM to 225 Nm przy obrotach 1950 - 5000.

 

Pokaz wykres po nie uwierzę.

Nie widziałem jeszcze 1.8t który ma max moment przed 2tys obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane na temat silnika z netu, z różnych zródeł wszędzie tak samo podają. Nie robiłem jeszcze logów bo nie mam sprzętu. Chyba poproszę kogoś z okolic Poznania o pomoc, może Ormowca (pozdrawiam !) to zweryfikujemy. Tak czy inaczej nie ma odczuwalnej turbo dziury.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Papierowe dane są optymistyczne,logi nic tu nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności