Skocz do zawartości
Stavros

[Luźna dyskusja wydzielona] 1.8T czy 1.9TDI? który szybszy?

Rekomendowane odpowiedzi

myślę, że wysokie 16s na 400m klekota, który ma wtrysk etanolu i ponad 200 koni mówi samo za siebie ;) Kolega, który ongiś na forum sprzedawał takie wynalazki raz pokazał jakie czasy robi na Bemowie. Zadeklarowane 200 koni na pełnym dopingu zrobiło 16.88...

 

Czy to też padnięty AVF był? :lol Panowie, prawda jest taka, że każdy dieselowiec będzie miał (zacytuję)

 

...mylna fantazje jak ja wczesniej?

 

...bo jednak przeciążenia w dieselu są o wiele bardziej odczuwalne. A że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to każdy TDIkowiec powie Wam, że to mocne TDI "zapierd.....aaaaaa" jak nie wiem. Zgoda. Ale w bardzo wąskim zakresie średnich obrotów.

 

 

Ale do sprintu się nie nadaje wcale... Katalogowo AVF ma 9.8s do setki. AEB 1.8T ma 9.2. Byli tutaj tacy, co twierdzą, że po programie robi się 7.5 ;) Niestety nie byli w stanie utrzymać poziomu polemiki i po pewnym czasie milkli...

 

Jak już pisałem - w TDI trzema dwa razy machnąc tym mieszkiem nim wskazówka minie setkę, stąd to auto nigdy nie będzie sprinterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - w TDI trzema dwa razy machnąc tym mieszkiem nim wskazówka minie setkę, stąd to auto nigdy nie będzie sprinterem.

 

Niestety zgadzam się z tym chociaż jestem zwolennikiem ON..

 

Ale takie są realia sprint należy do Benzyny.. tak samo jak prędkości max należą do benzyny...

 

Ale jazda ON mi się podoba.. :) Bo jadąc w trasie nie muszę redukować biegu czy jadę na 6 biegu 70km/h czy jadę 170... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie podyskutowalismy i bedzie mozna zamknac :D

 

 

 

 

Ale jazda ON mi się podoba.. :) Bo jadąc w trasie nie muszę redukować biegu czy jadę na 6 biegu 70km/h czy jadę 170... :P

 

 

lubie te historie o elastycznych dizlach, nawet bardzo. przy 70km/h jakie masz obroty na 6 biegu? 1500? 1300? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. nie wiem ale skoro max moment mam przy 1800 obr to autko już z 1500 daje sobie radę bez większych problemów na największym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam widze max moment przy 2600 ;) a ponizej 2000 nic sie nie dzieje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego gapę walnąłem z tym 1800 .. :P U mnie obecnie faktycznie max moment jest przy 2200 obr. Ale Od 70km/h daję radę i nie muszę redukować, żeby kogoś ominąć czy jakiegoś dziadka już przy tej prędkości wyprzedzić. A jak będę miał chwile czasu to postaram się nagrać jak autko na 6 biegu daje sobie radę od 1200 obr. Staram się tego nie robić bo szkoda sprzęgła, ale dla nauki już się poświęcę.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 70km/h daję radę i nie muszę redukować, żeby kogoś ominąć czy jakiegoś dziadka już przy tej prędkości wyprzedzić.

 

Styl ala Artmin. Zobaczymy kiedy sprzęgło wymienisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a mi pali 5 litrow i jedzie podobnie jak 1.8T :P hehe

 

Tak naprawde jeden i drugi silnik bardzo dobry, zalezy co kto woli i lubi. A jak widac itak prawie kazdy bedzie swoje chwalil... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a mi pali 5 litrow i jedzie podobnie jak 1.8T hehe

 

Z tymi 5 l to ok ... ale z tym drugim to chyba przesadziles :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę, że wysokie 16s na 400m klekota, który ma wtrysk etanolu i ponad 200 koni mówi samo za siebie ;) Kolega, który ongiś na forum sprzedawał takie wynalazki raz pokazał jakie czasy robi na Bemowie. Zadeklarowane 200 koni na pełnym dopingu zrobiło 16.88...

 

Czy to też padnięty AVF był? :lol Panowie, prawda jest taka, że każdy dieselowiec będzie miał (zacytuję)

 

 

 

...bo jednak przeciążenia w dieselu są o wiele bardziej odczuwalne. A że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to każdy TDIkowiec powie Wam, że to mocne TDI "zapierd.....aaaaaa" jak nie wiem. Zgoda. Ale w bardzo wąskim zakresie średnich obrotów.

 

 

Ale do sprintu się nie nadaje wcale... Katalogowo AVF ma 9.8s do setki. AEB 1.8T ma 9.2. Byli tutaj tacy, co twierdzą, że po programie robi się 7.5 ;) Niestety nie byli w stanie utrzymać poziomu polemiki i po pewnym czasie milkli...

 

Jak już pisałem - w TDI trzema dwa razy machnąc tym mieszkiem nim wskazówka minie setkę, stąd to auto nigdy nie będzie sprinterem.

No ja tdikowcem to jeszcze zapalonym nie jestem zato 1.8t owszem...

porownywalem oba i przy dobrym wajchowaniu 1.8t byl na tylnym zderzaku, moze to nie wiele ale przewaga;)

pozniej ja jechalem 1.8t a koleszka moim tdi i to samo nie dalem rady przelamac tylnego zderzaka w tdi;).

Mowie o starcie, jak pozniej nie wiem, jedynie przypuszczam bo nie bylo gdzie sprawdzic.

Tak wiec moja teoria to zasieg od 0 do okolo 100km moze powyzej 100 tdi by zmiekl, ale nie wydaje mi sie jak sie kreci 2200 do 4500-600 to wystarczy. benzyna trzeba krecic od 3200 do 4800-5000 czyli zakres szalenstwa podobny jezeli chodzi o scislosc.

 

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

 

...a mi pali 5 litrow i jedzie podobnie jak 1.8T :P hehe

 

Tak naprawde jeden i drugi silnik bardzo dobry, zalezy co kto woli i lubi. A jak widac itak prawie kazdy bedzie swoje chwalil... :P

ni=o nie wiem , ja mam oba apu i avf i chwale tylko jeden odkad go mam;) bo mam porownanie naoczne a nie gdybanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Styl ala Artmin. Zobaczymy kiedy sprzęgło wymienisz

 

Kolego ale nie łap za słówka.. To, że tak napisałem, to nie znaczy, że tak jeżdżę na okrągło. Wiem, że tak da się jeździć, no ale ja lubię jeździć czując, że autko jedzie czyli biegami trochę macham i przy 380NM o sprzęgło też staram się dbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec moja teoria to zasieg od 0 do okolo 100km moze powyzej 100 tdi by zmiekl, ale nie wydaje mi sie jak sie kreci 2200 do 4500-600 to wystarczy. benzyna trzeba krecic od 3200 do 4800-5000 czyli zakres szalenstwa podobny jezeli chodzi o scislosc.

 

 

:zeco

no to juz znamy Twoją i znajomych technikę jazdy. W takim przypadku wyniki Twoich wyscigów nikogo już nie zdziwią.

 

 

Cos czuję ze jak zakrecisz APU do odciecia to spać przez tydzień nie bedziesz mógł :D

 

Mareczek dobrze przeczuł :)

Edytowane przez the.wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ale nie łap za słówka..

Jak łapie. Ty napisałeś posta ja skomentowałem. Nie wiesz że na tym polega polemika na forum ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak łapie. Ty napisałeś posta ja skomentowałem. Nie wiesz że na tym polega polemika na forum ??

 

A to znaczy, że Ty w takim razie jeździsz autem ciągle w ten sam sposób tak jak piszą w książce ile na jakim biegu do ilu obrotów i w żaden sposób nie sprawdzałeś jak zachowuje się Twoje autko bo to nie korzystne dla niego jest tak..?? Nigdy nie przeciągałeś silnika, nigdy nie sprawdzałeś jakie mniej więcej ma osiągi jak zachowuje się na każdym biegu itp itd. To po co wypowiadasz się w tym temacie skoro nie masz doświadczenia bo jeździsz książkowo..

 

A jak się wypowiadasz to doświadczenie musiałeś jakieś mieć a samo nie przyszło..

 

Ja staram się swoje autko i jego charakterystykę pracy poznać i wiem jak się zachowuje i dlatego mogę to napisać co nie oznacza, że za raz dobijam sprzęgło i silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 380NM o sprzęgło też staram się dbać.

 

No właśnie z tym dbaniem o sprzęgło to różnie bywa. Jak wg Ciebie powinno się dbać o sprzęgło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal102 radzę się wyluzować dla własnego zdrowia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mailem 1.8T AEB,1.9 105km teraz 1.9 130.

 

1.8t przy wyprzedzaniu objeżdżały mnie zwykle 110 km.

Na wyścigi lepsze jest 1.8t do jazdy na co dzień zwłaszcza w trasie nie ma nic lepszego niż tdi.

 

Załóżmy sytuacje jedziemy sobie 80,wyprzedzanie zanim wkręcę 1.8t na te 3tys kiedy zacznie jechac,tdi już będzie daleko z przodu,a nie daj Boze ze będzie trochę pod górkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z tym dbaniem o sprzęgło to różnie bywa. Jak wg Ciebie powinno się dbać o sprzęgło ?

 

Może dla wyjaśnienia jak ja staram się nie zajeździć swojego..

 

Po pierwsze dwumas.. dolny zakres obrotów duży bieg i gaz w podłogę.. no cóż to go zabija.. Staram się dobierać przełożenia odpowiednie do obrotów silnika, żeby nie miał za ciężko.

 

Sprzęgło .. hmm szybka pewna zmiana. Nie stanie na skrzyżowaniu na światłach z biegiem włożonym i na sprzęgle.. No i żadne jazdy na pół sprzęgle na drugim biegu czy trzecim. Zjeżdżam w uliczkę z zatokę parking to odpowiedni bieg bez zbędnego obciążania sprzęgła.

 

I tyle więcej grzechów nie pamiętam.. :P:)

 

rafal102 radzę się wyluzować dla własnego zdrowia....

 

Spoko jakoś się trzymam jeszcze.. :D Ja się nie stresuje może tak tylko to wygląda.. :D

 

A i żeby trzymać się tematu powiem tak...

 

Benzynę bym chciał, żeby tyle nie paliła.. :P Bo faktycznie lubię czasem przycisnąć a ta praca ten dźwięk i przy odpowiednich obrotach mocy nie brakuje.. :P

 

Ale jak miałbym jeździć benzyną to bym musiał przerobić na gaz bo dużo jeżdżę i by mnie zjadła.. a jak bym miał przerobić na gaz to bym nie chciał nią jeździć bo LEW Trawy nie je.. :) A nie mam na mięso.. :P

 

ON podoba mi się jazda i fajne przyśpieszenie z dolnych obrotów. Dźwięk nie powala ale już się przyzwyczaiłem.. :P No i ekonomia.. tym stać mnie jeździć.. :)

 

Na sprint Benzyna

Miasto i trasa ON.. :P:D

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślę, że wysokie 16s na 400m klekota, który ma wtrysk etanolu i ponad 200 koni mówi samo za siebie Kolega, który ongiś na forum sprzedawał takie wynalazki raz pokazał jakie czasy robi na Bemowie. Zadeklarowane 200 koni na pełnym dopingu zrobiło 16.88...

 

Czy to też padnięty AVF był? Panowie, prawda jest taka, że każdy dieselowiec będzie miał (zacytuję)

 

 

Cytat:

Napisał Stavros

...mylna fantazje jak ja wczesniej?

 

...bo jednak przeciążenia w dieselu są o wiele bardziej odczuwalne. A że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to każdy TDIkowiec powie Wam, że to mocne TDI "zapierd.....aaaaaa" jak nie wiem. Zgoda. Ale w bardzo wąskim zakresie średnich obrotów.

 

 

Ale do sprintu się nie nadaje wcale... Katalogowo AVF ma 9.8s do setki. AEB 1.8T ma 9.2. Byli tutaj tacy, co twierdzą, że po programie robi się 7.5 Niestety nie byli w stanie utrzymać poziomu polemiki i po pewnym czasie milkli...

 

Jak już pisałem - w TDI trzema dwa razy machnąc tym mieszkiem nim wskazówka minie setkę, stąd to auto nigdy nie będzie sprinterem.

 

Mareczek jak zwykle dobrze gada ... co nie zmienia faktu, ze chyba wole mojego diesla :P na sprincie spod swiatel nie jeden benzyniak sie zdziwil ... :P

 

Teraz gdybym kupowal auto na 101% bylo by to 2.0 tfsi ... przepieknie sie odpycha ... dla porownania stanalem na kresce moim Leonem 1.9 tdi prawie 190 KM i 400nm i Golfem V 2.0 tfsi seria 200KM .... na starcie do 3jki bylem z przodu ... potem kumpel zapial 3jke ... zaczal wkrecac sie na obroty i tyle bylo po moim byciu z przodu :P:D Wiec jak ktos chce sie poscigac to tylko benzynka z turbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:zeco

no to juz znamy Twoją i znajomych technikę jazdy. W takim przypadku wyniki Twoich wyscigów nikogo już nie zdziwią.

 

 

Cos czuję ze jak zakrecisz APU do odciecia to spać przez tydzień nie bedziesz mógł :D

 

Mareczek dobrze przeczuł :)

no to popatrz sobie na wykresiki i wtedy podyskutujemy ktory w jakim momencie najlepiej idzie i jak biegi zmieniac, od 4800 apu tylko wyje i nic mu sie nie dzieje po za tym(koniec szalenstwa), zakrecilem nie raz do odciecia 1-2-3 i nie dalo to lepszego efektu niz 3000-3200 do 4800-5000

no chyba ze o nie standardowym sofcie mowisz to mnie juz w takie tematy nie mieszaj...

Ja mowie jak idzie standard, bo troche nim jezdzilem i wierz mi kolego przesiadajac sie z fiesty 1.3 endura sprawdzilem wszystkie mozliwosci 1.8t cieszac morde od ucha do ucha...ale jak wiemy po pwenym czsie wciaz jest malo...;)

I jak na razie klekot bardziej mnie zadowala na standardzie niz 1.8t zobacze co sie stanie jak zremapuje klekota, mysle ze nie zmienie zdania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności